malí malí komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Ukázka toho, že k zamyšlení není třeba tisíce stránek a miliony slov, a také toho, že i jeden člověk může změnit svět.

20.07.2011 5 z 5

Vánoce v Aspenu Vánoce v Aspenu Carol Higgins Clark

Kniha je čtivá, ale to je asi tak vše. Zápletka velice chabá a jazykové zpracování je tak asi na úrovni, kdyby to psala středoškolačka. Doporučila bych knihu na oddechové čtení na záchodě.

20.07.2011 2 z 5

Srdce temnoty / Na pokraji sil Srdce temnoty / Na pokraji sil Joseph Conrad

Těžká kniha, u které člověk přemýšlí téměř nad každou větou. Nevím, zda bych si ji chtěla přečíst ještě jednou.

07.07.2011 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nemá smysl číst si recenze nebo o čem Mistr a Markétka je, protože kdo nečetl, nepochopí, ale když přečte, bude zmaten ještě více.

30.11.-0001 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

"The rain in Spain stays mainly in the plain", "In Hertford, Hereford and Hampshire, hurricanes hardly ever happen", tak tyto dvě věty mi v knize velmi scházely. Proto jsem ráda, že jsem viděla nejdříve My Fair Lady a až pak četla a poslouchala knihu. Každopádně doporučuji samozřejmě originál v angličtině, protože číst knihu v češtině je jako být hluchý a poslouchat rádio.

30.11.-0001 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha, která rozhodně stojí za to přečíst. Nejen, abyste zjistili, kdo je to vlastně Pán much, ale také kvůli tomu, abyste si uvědomili, že zlo číhá v každém z nás...S každou kapitolou se situace vyhrocuje čím dál víc a v poslední už máte pocit, že samým napětím prasknete.

30.11.-0001