Makii Makii komentáře u knih

Ženské lži Ženské lži Ljudmila Ulická (p)

Průměrná kniha o Ženě, která v Sovětském Rusku vystudovala literaturu a cizí jazyky, v 70. letech jezdí na pár měsíců v létě na Krym k moři, má dost peněz a je inteligentní a úspěšná. A hlavně i kniha o jiných ženách, které z různých důvodů lžou. Zajímavé čtení, i když pro mě trochu "kostrbaté" dialogy.

19.06.2019 3 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Milý příběh :) Jen škoda, že mapka údolí na začátku nebyla lépe propracovaná.

22.03.2019 4 z 5

Dominika Dominika Jaroslav Konáš

Líbilo se mi to. I když se mi kniha nečetla moc dobře. Jak to říct.. Použiji oblíbené přirovnání mojí mamky: "Ta slova byla jako krabice". :-D Ano, zvláštní, ale tak nějak mi to připadalo. Nešlo mi to do hlavy, do pusy... Doufám, že autor nezůstane jen u téhle jedné. Je to něco trochu jiného a to je dobře. K mým nejoblíbenějším knihám patří trilogie "Pohřebiště zapomenutých knih" od Zafóna, takže já jsem si četbu užila. Moc se mi líbí grafické zpracování knihy. Za mě 3,5* a doporučuji.

08.01.2019 3 z 5

Chrudošův zvěřinec Chrudošův zvěřinec Chrudoš Valoušek

Pro děti nepoužitelné.

14.11.2018 odpad!

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Od A až do Z jedna veliká pohádka plná dobrodinní, lásky a happy endů :) Těžko uvěřitelné, že čtrnáctiletý kluk nevydrží pár hodin doma sám a musí na něj dohlížet někdo při psaní úkolů.. Stejně tak, že v podstatě dělá novinářskou práci za svého "strejdu". Je to poměrně nudné (děj), ale velice dobře napsané, opravdu krásný jazyk a brilantní humor.

04.09.2018 4 z 5

Trvalo mi to. Dlouho. Ale řekla jsem si, že to třeba nějak skončí, že to nevzdám. Skončilo to... A nic. Tedy alespoň pro mě. Ale té cesty, která k tomu konci vedla, nelituji. Kafka na pobřeží se mi líbila víc. I tady se mi nejvíce líbily pasáže z minulosti. A málem jsem zapomněla - nejvíce mě oslovil doslov.

29.08.2017 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Duo autorů mě opět nezklamalo. Knihu jsem přelouskla velice rychle, je napínavá. Odhalit pachatele nebylo zrovna jednoduché. Osudy hlavních hrdinů se opět dobře vyvíjí. Za mě vše dobré, až na ten závěr - byl hodně předvídatelný.. Ale budiž. Těším se na pokračování.

09.05.2017 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Nevím, nebylo to úplně ono. Bohužel jsem "Dívku, která spadla z nebe" četla již před nějakým časem, tak jsem si nevybavovala detaily, ale v této knize mi přišla Marian trochu nesympatická, naivní.. Přesto to není špatné, to ne. Přečtěte si to a uvidíte :)

03.06.2016 3 z 5

Naprosto skvělá kniha! :) Jsem už sice odrostlejší, ale příběh a ilustrace mě nadchly. Je to krásně vtipné, Hilda je bezvadná. Doporučuji všem, bez rozdílu věku.

27.05.2016 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Rozhodně lepší než první díl s Flintovou.. Hodně napínavé, vážně mě to bavilo. Ale konec mi už přišel hodně přitažený za vlasy, vysvětlení dost chabé. Lacey mi je nesympatická už o trochu méně :) Každopádně Joesburyho "zaláskování" mi přijde poněkud dětinské. No nic, snad už si to ti dva v příštím díle konečně vyjasní.

26.04.2016 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Úžasný zážitek! Velmi dobrá detektivka, která určitě není primárně jen pro mládež. Věřím, že si ji s chutí přečtou i dospělí. Napínavá zápletka, až do konce jsem si nebyla jistá, jak to tedy bylo. Moc se mi líbí Flaviin humor, je krásně ironická. Můžu jen a jen doporučit, pobavíte se.

22.01.2016 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Nuda. Ale musím to přičíst i tomu, že jsem knihu začala číst hned po Učedníkovi od Hjortha, který pro mě byl naprosto výborný.
Magdalena nudná, místní policie úplně neschopná.. No nevím. Spíš takový románek, než pořádná severská krimi.

07.12.2015 2 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Jan Seghers mě opět nezklamal. Spolupráce Marthalera s mladou Annou mě bavila a doufám, že se s Marthalerem ještě potkají v dalších dílech. Já doporučuji, je to dobrá detektivka.

16.11.2015 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Další dobrá kniha od této autorky. Je to napínavé, děj rychle ubíhá... Co mě trochu zklamalo, je to, že už od začátku víte (minimálně tušíte), o co jde. Je to velmi lehce předvídatelné. To se mi u Läckberg předtím tak často nestávalo. Škoda.

02.10.2015 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Jak to, že mě tihle autoři tak dlouho míjeli? Výborná detektivka, napětí, dobrá zápletka, skvěle vykreslené hlavní postavy - co víc si přát? Těším se na další knihy od této dvojice.

04.08.2015 5 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Kniha se mi líbila, není to špatné čtení. I když ten úplný závěr mi přišel dost těžko uvěřitelný.

25.06.2015 4 z 5

Vraždy s monogramom Vraždy s monogramom Sophie Hannah

Neuvěřitelně zdlouhavé... Kdyby měla kniha okolo 150 stran, bohatě by to stačilo. Přiznám se, že rozluštění "záhady" na konci jsem už téměř nevěnovala pozornost. Za mě spíše zklamání.

25.05.2015 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Tak tahle byla super :) Zase ta stará dobrá Yrsa. Předposlední kniha se mi moc nelíbila, ale Plavba smrti stojí za to. Napínavé až do konce. Nějak jsem to úplně nevnímala, ale zdá se mi, že překladatel přešel k, nám asi příjemnějšímu, vykání mezi osobami, které se neznají. Mně to zas tak úplně nevadilo, když si předtím v běžném styku všichni tykali - když je to na Islandu běžné tak co. Knihu můžu jen doporučit.

30.03.2015 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Pohodové čtení, není to špatné. Jen mě trochu mrzelo to množství překlepů... :/

03.02.2015 3 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Tak já nevím. Těšila jsem se moc. Ale nakonec mě kniha moc nebavila.. :/ Přišlo mi to takové polovičaté, moc jsem to asi ani nepochopila. Oproti předchozím dvěma zklamání, laťka byla nastavena velmi vysoko.

21.11.2016 3 z 5