Makii Makii komentáře u knih

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Další super příběh mé oblíbené hrdinky Flavie. Napínavá detektivka, i když tentokrát se snáze předvídatelným koncem. Rozuzlení přišlo dost náhle a byla to taková rychlovka. Ale jsem spokojená, kniha se mi moc líbila.

18.10.2016 4 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

To nebyl úplně můj šálek čaje.. Špatný výběr. Nemám ráda beznadějné příběhy.

05.02.2016 2 z 5

Svým způsobem skvělý zážitek.. :) Sice nejsem tak zběhlá ve všech těch cizích výrazech, ale ani to tak nevadilo. Bylo to zajímavé, zkuste to.

27.10.2015 4 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

No, nebýt toho celkem překvapivého konce a doslovu, asi bych hodnotila kritičtěji. Minimálně do poloviny knihy jsem už byla alergická na spojení "žluté světlo plynových lamp" a "vlající cípy naškrobeného bílého čepce". Do té zhruba poloviny mi to přišlo opravdu slabé, na tyhle románky moc nejsem. Naštěstí se to pak docela zlepšilo. Dá se to číst.

06.08.2015 3 z 5

Příběh Lucy Gaultové Příběh Lucy Gaultové William Trevor

Nejspíš ta nejnudnější kniha, jakou jsem kdy četla.

10.07.2015 1 z 5

Jak voják opravuje gramofon Jak voják opravuje gramofon Saša Stanišić

Skvělá kniha. Už dlouho se mi nestalo, že by mě něco tak rozesmálo a taky rozplakalo. Poslední dny taky nedělám nic jiného, než si "nastudovávám" válku v bývalé Jugoslávii, zkoumám místa na mapách, hledám fotky Driny... Jsem ráda, že jsem si zrovna tuhle knihu přečetla. A mohu ji jen doporučit.

30.06.2015 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Kniha se mi líbila, je krásně tajemná, až strašidelná.. Akorát nevím - možná jsem jen špatně počítala..? Nějak mi ale nevycházely věky jednotlivých postav - jakože Jacobově mamince by muselo být při porodu cca 50 let..?? Ale možná že jsem byla jen nepozorná :) Jinak doporučuji.

08.06.2015 4 z 5

Generál jeho veličenstva Generál jeho veličenstva Daphne du Maurier

Četla jsem na doporučení, ale není to můj šálek čaje.

06.05.2015 3 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Zajímavá kniha... Jak se z věrného bezúhonného řidiče může stát podnikatel. Taky jedna z cest. Zajímavé informace o životě v Indii.

24.02.2015 3 z 5