majdamar majdamar komentáře u knih

Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov Rafíq Šámí

Prvé strany knihy sľubovali krásny ľúbostný príbeh, potom sa dej už len vliekol. Počet postáv neustále pribúdal (bez toho, že by dávali deju väčší zmysel) - až som sa strácala. Opis spoločenskej situácie v Sýrii či Libanone je tou pozitívnou stránkou knihy, ktorá jej na hodnote len pridáva. Celkovo u mňa: žiaľ pre nekonečne dlhé a nezmyselné rozpisovanie mnohých postáv zostal z knihy slabý dojem, napokon, aj línia veľkého romantického príbehu postupne len upadala...

01.02.2021 3 z 5

Mŕtve dievča neklame Mŕtve dievča neklame Jay Asher

Veľmi ma sklamala. Dielko, v ktorom som cítila len hnev a negatívne emócie a urazenosť a žiadne odpustenie... Nič mi to nedalo, len sa nalepil pocit nevraživosti voči celému svetu a toto by som si z kníh odnášať nechcela.

20.10.2020 odpad!

Dve medvedice Dve medvedice Meir Šalev

Shalev - brilantný pozorovateľ a znalec ľudských duší. Nemá problém vysloviť to, čo by sa iní neodvážili, a predsa, kým niekoho sa jeho slovník či vyjadrenia môžu nemilo dotknúť, iný naopak ocení "bez servítky" naservírovaný rodinný príbeh, tragédiu, ktorá nerozplače, pretože krutosť a tvrdosť života sú pod Shalevovou taktovkou jeho prirodzenou súčasťou. V prvej polovici knihy som sa musela chvíľami premáhať, kým všetko začalo dávať zmysel, zapadať do seba... Kniha je vynikajúca až ako celok, je nutné ju prečítať do konca.

21.08.2020 5 z 5