Maica Maica komentáře u knih

Bezdomovci Bezdomovci Hilary McKay

Bezva knížka pro děti. Příjemný lehký humor. Jen víc takových knížek.

13.07.2013 3 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Parádní, nonsensózní, zeměplošské. Moc se mi líbí Pratchettův styl. Přesto se mi Pohyblivé obrázky líbily o něco míň než Otec prasátek.

13.07.2013 4 z 5

Nikdy bych nečekala, že mě bude ruská poezie tolik bavit byla jsem velice příjemně překvapená ( moc se mi líbily propracované verše).

06.04.2013 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Na začátku jsem byla nadšená, protože jsem čekala jenom nudu - ale byla to docela zábava! Jenže víc než 300 se u téhle knížky neblaze projevilo příšernou rozvleklostí.

15.03.2013 3 z 5

Arthur a Maltazardova pomsta Arthur a Maltazardova pomsta Luc Besson

I Maltazardova pomsta by se mi docela líbila, kdyby tam nebyl ten děsný otevřený konec. Ke čtvrtému dílu jsem se totiž nemohla žádným způsobem dostat (myslím, že v češtině ani nevyšel).

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Docela hezké povídání, rozhodně lepší než film. Líbí se mi představa světa minimojů. A taky cestování do jejich říše.

04.02.2013 3 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knížka už je poměrně stará, a proto mi některé pasáže připadaly jako dítěti divné. Ale nakonec, když se to vezme kolem a kolem, docela se mi to líbilo.

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány byla sice dobrá, ale po úžasné Bouři zklamání. Jakoby Martin psal lichý díl - pecka, sudý díl - nuda, lichý díl - pecka, sudý díl - nuda. Možná za to může výběr (nesympatických) postav, možná jakoby neucelenost příběhu. Naopak líbilo se mi, že díky tomu, že čtenář zná už mnoho postav, může si autor dovolit různě je svádět dohromady v úžasném koktejlu. Tak, a teď se budu těšit na další lichý díl - Tanec s draky! :)

04.02.2013 4 z 5

Komedie Komedie William Shakespeare

Četla jsem jen Zkrocení zlé ženy a to kvůli referátu. Děj se mi docela líbil, forma ale ne. To se ovšem dalo čekat - je to psáno ve (volných) verších a starou češtinou. Dál se mi moc nelíbilo "napravení" Kateřiny, ale to asi souvisí s tehdejší dobou. Ráda bych to někdy viděla jako divadelní hru, myslím, že by to mohlo být zajímavé.

01.11.2012 3 z 5

Poklad v jediné růži Poklad v jediné růži Ann Philippa Pearce

Výborná knížka, skvěle promyšlená. Podle obalu jsem si říkala, že to bude děs a hrůza, ale nakonec jsem to přečetla jedním dechem, přemýšlejíc "Jak to, kurňa, jenom skončí?".

06.09.2012 4 z 5

Červený balónek a jiné příběhy Červený balónek a jiné příběhy René Goscinny

Tahle knížka byla slabší, než jiné příběhy, co jsem četla. Můžou za to i Sempého teď už roztřesené obrázky, které se nemůžou rovnat ilustracím z doby před 50 lety. Ale i tak se mi knížka ohromně líbila!

06.09.2012 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Výborný příběh, výborný styl, moc jsem si čtení užila.

02.09.2012 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět super čtení, taky tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. Je sice o něco slabší než 1. díl, přesto je to opravdu strhující příběh, kdy doslova na každém rohu číhá nebezpečí, a proto čtete a čtete, abyste na konci zjistili, že máte v hlavě daleko víc otázek a odpověď v nedohlednu.

02.09.2012 4 z 5