Magie12345 Magie12345 komentáře u knih

Evropa šestnáctého století Evropa šestnáctého století Richard Mackenney

Pokud čekáte rozšíření znalostí a rozebírání událostí šestnáctého století, jste na omylu. Autor se zde politickým, sociálním a ekonomickým dějinám a událostem věnuje velice zřídka. Polovina knihy mluví pouze o dějinách církevních a autor nepřehledně popisuje různé osobnosti. V knize je spousta různých statistik a názorů, čím vším šestnácté století není, ovšem už zde není napsáno, čím šestnácté století tedy vlastně je. Autora chválím za jeho znalosti a detailní rozbory, za jeho kapitoly o Osmanské říši, ekonomice a Španělsku. Politické dějiny se autor snaží dohnat v posledních dvou kapitolách, nicméně to je dle mého nedostatečné.

08.07.2020 1 z 5

Dva diktátorovy pády Dva diktátorovy pády Robert Kvaček

Doporučuji všem, které zajímá moderní historie a dějiny druhé světové války. Kniha je krátká, zajímavá, stručná, ale zároveň velice detailní. Rozebírá chronologicky osud fašistické Itálie a Benita Mussoliniho v letech 1939-1945. Robert Kvaček je výborný spisovatel a jeho styl psaní je velice akční a není zbytečně rozvleklý. Dokáže vystihnout podstatu problému a stručně ho okomentovat. Fotografie s komentářem na konci knihy byly jen už třešničkou na dortu. Rád si od něj přečtu i další knihy.

08.07.2020 5 z 5