Madi Madi komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jak já byla vytočená, když jsem to četla. Takových kravin a nesrovnalostí. H. Morris by se měla stydět, že něco takového vůbec pustila do světa.
Příklad: za tatérem přijde esesák a Lale se mu dívá do očí se slovy: Co chceš??
Nebo jednoho vězně chytnou při pokusu o útěk, ale nezabijou ho hned jako výstrahu ostatním, ale nechají ho ještě další den chodit v klídku po táboře.
JO JASNĚ!!!
Prostě taková osvětimská pohodička.

07.01.2021 odpad!

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Toto je jedna z nejprodávanějších knih v ČR. Smutné. Ale ještě horší je, že on ty prasárny (ne, nepoužiju slovo recepty) ani nevymyslel, jenom to obšlehnul.
A lidi podle toho vaří a baští a šmakujou si a kdo to odsuzuje je snob, páč jejich manža si na těch kuřecích kůžičkách moc počvachtal.
Nevím jak vás, ale mě z toho až mrazí.

03.05.2015 odpad!

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha. Přečtěte si jí.

24.11.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Dobře vykreslená hlavní postava. Líbilo se mi, jak Hynek pečoval o některé pacienty, na rozdíl od jiných doktorů, kterým šlo jen o prachy. Ale pak šel ožralej operovat, začal se litovat a všechny sympatie šly do kopru. To že chrápal s Andreou jsem chápala, Markéta byla taky na facku.
A vůbec, nepochopila jsem, proč se s ním nerozvedla. Protože chtěla mít pořád společenský status Paní Doktorové?? I když se jedná o ožralu, který pohnojil život celé rodině??

04.02.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) Adrienne na mě působila jako pěkná trubka. Na účtě má 20 dolarů, nemá majetek, ani přátele, vůbec nic si nezjistí o baráku kam se jede nastěhovat a neveze si s sebou ani jídlo, páč asi předpokládá, že na ní čeká plná lednice?? - ajo vlastně, ona nemá prachy, takže na jídlo prostě neni. Po příjezdu zjistí, že ten děsivý tajemný dům je od městečka vzdálený celých 15 minut chůze!! - to je teda fakt štreka. Pro atmosféru by bylo lepší, kdyby byl úplně odřízlý od okolního světa. Otravný slípky, který přišly s džemem, nazývá Adrienne hned po prvním setkání přítelkyněmi. A nevzpomene si na bednu se svíčkama, kdy právě plamen svíčky rozhodne o jejím životě či smrti.
I přes všechny tyhle výtky mě kniha na 3 dny solidně zabavila. Příběhy o strašidelných domech mám prostě ráda v knižní i filmové podobě.

29.06.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Třikrát jsem si myslela, že teď už fakt vím kdo to byl a jak to bylo, ale vždycky jsem se pletla.

18.04.2020 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

To vůbec nebylo špatné a uvítala bych další díly s dvojicí Beneš/Linhartová.

13.01.2022 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavá kniha, bavilo mě to, ale sakra...ta ženská byla tak BLBÁ!!!
Na první pohled se zamiluje do Masaje, hodí za hlavu práci, rodinu a vydá se " štěstí" naproti. A nevyjde jí to, kupodivu, ehm...

23.04.2015 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knížku doporučuje pět jehňátek z pěti!

26.05.2013 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Knížka je to čtivá, to jo, ale tím končí veškerá pozitiva. Je to vlastně taková Rosamund Pilcher z gulagu.
Cilka byla tak strašně úžasná, sluníčková a obětavá. Dokonce i lékaři na ní dali a propouštěli pacienty podle její rady. S ostatními děvčátky se procházely za bílých nocí a ještě laškovně pokřikovaly na chlapce. Jen Cilka má výhody z úspěšné operace velitelova děcka. No a jelikož je tak úžasná, tak samozřejmě nechce žádnou odměnu pro sebe, ale pro kámošku.

Sice to má uspěchaný a useknutý konec, ale to mi nevadilo, protože už jsem na to neměla nervy a byla jsem ráda, že je konec.

A mimochodem, skutečná Cecílie Kleinová nikdy nemluvila o to, co v Osvětimi a v gulagu zažila. Celá kniha je jen výmysl a honba za mamonem H.Morrisové.

14.09.2021 odpad!

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Klobouk dolů před autorovou fantazií. Takovýhle způsob zabití by mě fakt nenapadl...a kdo je vrah vlastně taky ne.
SPOILER: stínohra mi přišla přitažená za vlasy, jakože spolíhat na to, že si toho vyšetřovatelé všimnou?

01.07.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Smutná kniha o tom, kam až dokáže člověka dohnat žal. Pro mě nejlepší King. Jenom když o tom teď píšu, mám sto chutí jí znovu vytáhnout z knihovničky...

05.03.2013 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Tak jsem se těšila a tak mě to zklamalo.
Nechápala jsem neustálé oslovování čtenáře a už vůbec jsem nechápala skákání v čase. V jedný kapitole je jí deset, pak patnáct, v další dvanáct...Proč??
Braní drog, chlastání a sex mě fakt nemůžou šokovat. Koneckonců jsem většinu puberty prožila na vesnici a tenhle styl života je blízký většině náctiletých tam.
Ano balet je dřina, bolest a krev, ale to vážně čekal někdo něco jiného?

02.09.2022 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

První půlka s přimhouřením jednoho oka šla. Faye - na jednu stranu hrozně inteligentní ženská, která rozjela manželovi veleúspěšnou firmu. Na druhou stranu slepička, co pokvokává okolo domácnosti a nevšimne si, že manžel je totální hovado.
Druhá půlka je GIRL POWER peklo. Z Faye je rázem Bohyně Pomsty, ďábel v podpatcích a sexuální magnet pro široké okolí. Všechno jí prochází, každý jí chce. Naprosto směšné byly věty typu: Nechala jsem ho nahlédnout do své temnoty. To vypadá jako jak???
Taky by mě docela zajímalo, proč je produkt Revenge zrovna denní krém. Nebyl by lepší parfém, který je koneckonců i na obale?
Když tady tak čtu ty uvzdychané komentáře, jak byla Faye skvělá, asi jste zapomněly že svého milence nechala uhořet zaživa. Ale hlavně že feminismus a tak že jo.

16.01.2021 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Že prý kniha roku 2015...ale kuš. Banální zápletka, ozvláštněná střídáním časových rovin. Vyprávěno třemi osobami : Rachel-alkačka, Megan-coura, Anna-trubka. Film je srovnatelné kvality.

15.06.2017 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Koupeno v Levných knihách za pár korun a jo, nebyla to špatná volba. Dej mě držel v napětí až do konce. Ten už byl teda dost prekombinovany, jak už to u podobných románu bývá.

10.05.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

(SPOILER) Dalo se dobře odhadnout, kdo je ve skutečnosti psychouš. Fern byla hrozně sympatická a připomínala mi Eleanor z knížky Eleanor se má vážně skvěle.

24.11.2022 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Šlo to, ale škoda toho uspěchaného konce. A taky nemůžu říct, že bych s nějakou postavou vyloženě sympatizovala.
Proč si Laura trochu nedupla, nebyla akčnější a naléhavější, když šlo o jejího syna?

06.02.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) V anotaci se píše o stereotypu. Tohle ale není stereotyp, to je případ naprosto zpackaného manželství. Tahle dvojice spolu vůbec neměla být tolik let, natož mít děti. Nevěra se dala čekat, myslela jsem ale, že bude odcházet Alice.
Škoda že celá knížka neměla takový švih jako poslední třetina, ta mě bavila hodně.

20.01.2021 4 z 5

Deník alkoholika, teda vlastně Prince Ládíka. Škoda, že jsem si nedělala čárky vždycky když se objevilo -stakan vodky- .

Zasmála jsem se asi jednou, od půlky už nebavilo vůbec.

03.10.2020 2 z 5