Maciiik Maciiik komentáře u knih

Příběh české tištěné Bible Příběh české tištěné Bible Jiřina Fabiánová

Nádherná publikace, která ukazuje jak vypadaly nejstarší české Bible. Popisuje počátky knihtisku u nás a přibližuje, jak se měnily knihy v průběhu staletí.

08.04.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Příběh je fajn, taková příjemná oddechovka. Vědecké pasáže jsou na mě až příliš pitomé (eufemismus nehledám), takže rezervaci na druhý díl jsem v knihovně zrušila - ale těším se na seriál, to bude tomuhle žánru slušet líp. Herec se jmenuje Matthew a je to opravdu pěknej chlap, tuším že mě to bude bavit ;)

19.02.2021 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Knihy podle scénářů asi nebudou můj šálek kávy. Moc jsem se na ni těšila, protože mě téma léčitelství zajímá ale nedokázala jsem se začíst a přes víkend jsem se tím tak nějak prokousala. Je to velmi krátké, jen gramáž papíru a množství prázdných stránek z toho dělají knihu. Mám raději obsažnější záležitosti, budu si muset přečíst Vzpomínky přírodního léčitele a Životní příběh Jana Mikoláška. A hlavně se těším na film, zatím jsem ho neviděla, ale hodnocení vypadá slibně.

01.02.2021 3 z 5

Divnopis - Proč se to tak jmenuje? Divnopis - Proč se to tak jmenuje? Marek Janáč

Těšila jsem se, že se dozvím něco nového - ale je to spíše knížka k prolistování u kávy. Soubor nepodložených dohadů bez nějakého bližšího jazykovědného rozboru.

23.01.2021 3 z 5

MATLA - Kuchařka pro děti MATLA - Kuchařka pro děti Roman Staša

Pěkná brožura s jednoduchými recepty. Skvělá pro vaření s dětmi a zejména na dětského masterchefa ;)

25.01.2024 4 z 5

Vaříme pro kojence a batolata Vaříme pro kojence a batolata Annabel Karmel

Kniha je britská, takže dost surovin je sice lokálních, ale jinde.
Poprvé vydána 1991. Přečetla jsem vydání z roku 2016 a mám pocit, že moc úprav tam neudělali :( Vadilo mi množství cukru, soli a dalších dochucovadel.
Vypsala jsem si čtyři nápady a knihu odnesu do knihobudky. Třeba se dostane k někomu kdo ji ocení více...

04.01.2024 3 z 5

Domácí soběstačnost Domácí soběstačnost Radka Svatošová

Bylinky sbírám a používám hodně, dělám i domácí kosmetiku. Takže jsem se na tuhle knihu dost těšila...
Bohužel. Pro mě je až příliš alternativní. Autorčina představa rodiny žijící v soběstačnosti je tak utopická, až je úsměvná. Některé rady nápady jsou jen absurdní (mouka z orseje a pýru), některé jsou ale bez pardonu život ohrožující.

Strana 100: "Při příznacích náhlé srdeční nebo mozkové příhody podáme postiženému jednorázově nálev připravený z 1 lžičky chilli a 1 hrnku horké vody" - Ani slovo o tom, že jediná vhodná reakce je okamžitě volat záchranku! Hned! Můj muž naštěstí má kromě selského rozumu i několik zdravotnických kurzů. Představa že mám vedle sebe někoho, kdo mi při podezření na infarkt odejde připravovat chilli, je děsivá!

Kapitola o bylinkách proti otěhotnění je taky výživná.

04.01.2024 2 z 5

Zápisník hladového muže - Za nejlepší gastronomií a zážitky po celém světě Zápisník hladového muže - Za nejlepší gastronomií a zážitky po celém světě Vladimír Mertlík

Hodně deničkový záznam vlastních výletů. Sice jsou vsunuty i obecné informace o daných místech, ale je to celé hodně subjektivní. Čekala jsem více poučné pojetí, lákající na cesty. Ale sliny se mi sbíhaly a autorův smysl pro humor mi sedí.

03.01.2024 3 z 5

Létající stroje Létající stroje Ian Graham

Parádní knížka pro malé zvědavce. I my velcí jsme si ji rádi prošli a prozkoumali všechna okénka ;)

12.11.2023 5 z 5