Maciiik Maciiik komentáře u knih

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Musím říct, že tahle série se mi moc líbí. Hezky se u ní odpočívá.

20.01.2022 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Napínavé to tedy bylo, to ano. Bohužel mi tahle kniha přišla slabší než minulé díly, detektivní zápletka slabá, vyprávění nesourodé, překombinované a zbytečně natažené.
Ale je dobře, že když už je Martin takový nešika, že je alespoň neprůstřelný :) Kniha mě i tak moc bavila a přečetla jsem ji dost rychle, těším se na další díl.

05.11.2021 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Tohle byla moc milá oddechovka. Mám ráda knihy o historii lékařství a ošetřovatelství. Původně jsem hledala jen nějakou lehčí odpočinkovou knížku, ale dost jsem si ty holky oblíbila ráda si přečtu i další díly.

04.11.2021 3 z 5

Jeho styl psaní mi sedí a do daného prostředí se hodí.

16.09.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba díly jsem přečetla jedním dechem, mám ráda knihy z lékařského prostředí. Hodně se to podobá příběhům, které mi vyprávěla maminka - začínala jako sestra v téže době. Já se narodila v roce 1984 a pamatuju si jen mávátka ;)
Obě knihy byly velmi čtivé, i když to žádná "oddechovka" není - těžkosti obyčejných lidí v socialismu mě občas dohání k návalům vzteku a bezmoci.

09.04.2021 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

09.04.2021 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Tomáš Šebek je můj oblíbený superhrdina - každá jeho kniha nebo přednáška mě nechává v úžasu nad tím, čeho všeho jsou lidé schopní. Ať už v tom lepším slova smyslu (skvělý chirurg, účastník humanitárních misí, držitel cen za statečnost a pomoc vzor v péči o nemocné); nebo v tom nejhorším smyslu slova (válečné konflikty, násilí a další zvěrstva, která ve svých knihách popisuje). Jeho styl psaní mi sedí a do daného prostředí se hodí.

10.02.2022 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Moc hezká kniha, byl by z ní skvělý film či krátký seriál. I když to na mě byla trochu moc červená knihovna, příběh mě vtáhl a byl to další zajímavý výlet do historie.

20.01.2022 4 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Opět moc hezky napsaná kniha - obdivuji jak lehce příběh plyne, přestože se odehrává v tak těžkém prostředí a dotýká se tolika společenských problémů dané doby.

04.11.2021 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Co je na téhle knize to nejlepší a nejhorší zároveň? Že je vše tak dobře napsané a vymyšlené, že se to klidně mohlo stát. Nemůžete si být jisti, kdo je kdo, co se opravdu stalo a kdo tady vlastně lže...
Příběh je tak dobře vystavěný, že jsem knihu nedokázala odložit a za víkend jsem ji celou přečetla. Moje první setkání a Weaverem a myslím, že mám nového oblíbeného autora - už jsem si v knihovně rezervovala první dva díly série ;)

19.04.2021 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Další milá odpočinková knížka. Příjemně se mi to četlo.

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Nečekala jsem že to bude až taková duchařina, ale líbila se mi moc. Miluji knihy o záhadách v minulosti... Má zajímavou atmosféru a pěkně to odsýpalo, stránky jen mizí pod rukama.

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Literární klenot. Básně tolik vzdálené v čase i v prostoru, a přesto tak silně rezonují...

10.02.2022 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

(SPOILER) Závěrečný díl mě bavil asi nejméně. Příběh se blíží spíše románu než historii - po všech těch útrapách to bylo najednou všechno příliš "narůžovo". Ale jsem ráda, že se příběh takto uzavřel. Moc jsem Grace přála, aby byla konečně šťastná.

04.11.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Moje první kniha od "Keplerů". Má rychlý spád a skvělou atmosféru severských detektivek, u čtení jsem chvílemi zapomínala vydechovat.

Strhla bych možná půl hvězdy za to, že vrah byl přeci jen příliš nadpřirozený terminátor.

Už v půlce jsem si musela opatřit celou sérii. A až se z toho trochu vydýchám (protože to byl vážně docela nářez), přečtu si je hezky jednu po druhé.

24.01.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Zábavné, poučné, ze života. To by měla být povinná četba! ;)

10.02.2022 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Celkem drsný příběh o manipulaci. Dějová linka je promyšlená a krutě reálná, ale tentokrát mi ta kniha nějak neubíhala. Přišlo mi to hodně pomalé, můj oblíbený "Servác" se tentokrát moc nepředvedl, za mě asi nejslabší kniha série.

Tajemství bohyní na Žítkové Tajemství bohyní na Žítkové Vlastimil Hela

Kniha mne uchvátila, líbil se mi pohled do historie a do života starých kopaničářů. Fotografie a slovníček dodávají knize autenticitu. V knize je ale také mnoho polopravd a doměnek. Je jen na čtenáři, jak knihu uchopí...

04.11.2021 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Trilogie Freyja & Huldar - zajímavá myšlenka, psycholožka Freya byla správný protipól poldy Huldara. Moc dobře se to celé četlo, i když mě to nevcuclo do děje tak jako jiné série (Minier, Weaver, Carter). První díl byl asi nejslabší; tředí díl se mi líbil nejvíc a přečetla jsem ho vcukuletu.

16.09.2021 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir