macektygr macektygr komentáře u knih

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Trochu složitější terminologie a spousta odkazů v textu , ale hodně zajímavé
čtení . Sice to není na celý večer , ale super !

01.12.2021 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Jedna z nejlepších od mé oblíbené autorky , taková hodně nabitá city , ale i informacemi. Letošní výzvu mám splněnou , na příští se moc těším. Témata neřeším , všechno tady beru jako inspiraci , hodně čtu, chodím do knihovny , za všechny dárky si vybírám knihy a někdy v tom množství vycházejících knih opravdu tápu. Jediné téma , které mne napadá
( a nevím , jestli už něco podobného nebylo ) je kniha s více než dvěma časovými liniemi - ty já miluji. A ještě bych moc pochválila Čtenářský diář, moc se mi líbí a už se těším , až si do něj budu psát !

29.11.2021 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Překvapivě čtivé, i docela zajímavě podané zkušenosti z pracovního prostředí, chvílemi napínavé , rozhodně mě autorka nezklamala !

26.11.2021

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jsem nadšena, těším se na třetí díl !

27.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha pro mne znamenala úplně nový pohled na tento kraj a vůbec na problematiku tohoto období naší historie, krásný, ale zároveň smutný zážitek....

26.08.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Užasná kniha !

26.08.2021 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Když jsem knihu uviděla , moje srdce zaplesalo .....Miluji bichle , čím více stránek kniha má , tím více se na ni těším! A tady bylo opravdu na co , paní Diana nezklamala. Opravdu mi velmi zpestřila prázdninový čas, ovšem způsobila, že jsem poněkud zanedbala práce na zahradě. Celá série mě zaujala , některé díly se mi zdály slabší , ale tenhle poslední (doufám , že nebude dlouho poslední) opravdu nemá chybu ! Pokud někdo ještě nezná tuto sérii , tak mu závidím , má se opravdu na co
těšit ! A my ostatní na další pokračování....

29.07.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Klasika, četla jsem před lety s nadšením , teď mám pocit , že Čapek viděl ještě dál , než se nám kdy zdálo !

28.01.2021 4 z 5

Přestože se jedná o knihy pro děti - a pro vnučku jsem ji poprvé také kupovala - s velkým nadšením jsem všechny díly přečetla. Sleduji i filmy a když se objevilo první ilustrované vydání od Jima Kaye , koupila jsem ho i přes vysokou cenu pro obě vnučky , které ještě knihu neměly a nakonec i pro sebe. Nádherné ilustrace , tak odlišné od filmového zpracování mě nadchly a protože už příběh znám , ráda si s nejmladším vnukem jen tak knihou listuji.

05.01.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhe Egypťan Sinuhe Mika Waltari

macektygr

Knihu jsem přečetla dvakrát, poprvé ještě kdysi dávno ve slovenštině ( na Slovensku vycházely zajímavé knihy dříve, takže jsme většinu bestselerů četli nejprve slovensky) a po letech ještě jednou . Velmi mě zaujala a vlastně probudila můj celoživotní zájem o starý Egypt a potažmo i o ostatní knihy Mika Waltariho. Jedním slovem úžasná kniha!

05.01.2021 4 z 5