maca_t Online maca_t komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila, až jsem sehnala graficky moc povedené vydání z roku 2015. Obřadně jsem ji začala číst.... a nic. První polovina mě nebavila a hodně jsem se musela vracet, abych ději vůbec porozuměla. Trochu se to rozjelo až tak na posledních 20 stránek. Nakonec bych možná přečetla pokračování, protože by mě zajímalo, jak to s postavami dále dopadlo. Vtipná mi bohužel moc nepřišla. A jak už zde někdo napsal, také mi trochu připomíná Pratchetta. Oproti tomu filmové zpracování bylo za mě povedené a vtipné.

11.03.2023 3 z 5

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Přehledně a srozumitelně zpracované. Za mě dobrá příručka, kterou aktuálně využívám, abych si trochu osvěžila vědomosti , jelikož mám syna na druhém stupni ZŠ :-)

19.01.2023 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Námět knihy vypadal zajímavě, ale děj byl takový trochu "divný" a nedotažený. Přijde mi, že to bylo psáno horkou tužkou, asi i ovlivněno trochu covidovou epidemií, protože některé pasáže moc nedávají smysl. Jinak se kniha četla rychle. Škoda, byla jsem moc zvědavá, protože od pana Vondrušky jsem cetla několik historických románů, a ty jsou moc povedené.

01.03.2022 2 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Než jsem si přečetla tuto knihu, tak jsem pana Erbena vnímala vpodstate jen jako autora Kytice. Ale zdaleka tomu tak není. Jeho přínos pro vlastenectví a český jazyk je opravdu velký... díky němu máme např. slovo ústava! Asi před rokem jsme byli v Miletíně a prošli si tamní naučnou stezku K. J. Erbena, takže když v knize popisuje svá oblíbená místa, mohla jsem je procházet s ním. Celkově je tato kniha dobrou pomůckou pro někoho, kdo se chce dozvědět něco víc než ve škole, a hlavně záživnější formou.

05.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

10.01.2021 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Povedené odreagování na jedno odpoledne. Moc se mi kniha líbila a jelikož jsem zvědavá, jak píše R. Chizmar sám tak si budu muset (velmi ráda) dokoupit i pokračování :-)

09.04.2023 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Od autora jsem si poslechla dvě audioknihy Tmu a Trhlinu ze kterých jsem byla nadšená. Takže jsem byla zvědavá jak vlastně píše. Námět knihy se mi líbil. Ale na to, že má jen "pár stránek" se mi to trochu vleklo. Jinak napětí a takový ten hororový pocit splnila.

27.04.2021 4 z 5

Útok na jižní pól Útok na jižní pól Heinrich Hubert Houben

Fascinují kniha, která mapuje postupné objevení jižního pólu. To odhodlání a výdrž polarniků je neskutečné a obdivuhodné zároveň. Vybrala jsem si ji jako téma výzvy kniha z prostředí,ve kterém bych se nechtěla ocitnout. A rozhodně stojí za pozornost, ikdyž je staršího data a v původní jazykové úpravě.

24.01.2021 4 z 5

Frame-Up: Zločiny podle komiksu Frame-Up: Zločiny podle komiksu Meghan Scott Molin

Povedená kniha,třeba na dovču ideální. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila...za mě je to spíš romantika,než detektivka. Děj mě bavil,žádné zbytečné násilí, opravdu pohodová knížka.

19.05.2024 4 z 5

Kartografové Kartografové Peng Shepherd

Povedený námět a hezky zpracovaný. Když jsem se dočetla, že je na základě "skutečné" Agloe, tak pro mě příběh dostal úplně jiný rozměr. Kniha se mi líbila a je pravda, že čtenáře zaujme už svým přebalem :-) Nicméně knihu posílám dál...

14.04.2024 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Knihu jsem si přečetla podruhé s odstupem 20 let :-) a s radostí narazila na odkaz na Temnou věž, který jsem samozřejmě při prvním čtení přehlédla, nebo asi nevěděla kam zařadit. Za mě děj pěkně ubíhal. Že je to předáno skrze "staré lidi" jak zde někdo psal je úplně jedno, protože šlo o typické Kingovské "něco", které mě na jeho příbězích prostě baví...

30.03.2024 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika, která neomrzí a je dobře, že se stále připomíná.

31.07.2023 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Přečetla jsem v rámci výzvy, a také proto, že měla doporučení od St. Kinga mého oblíbeného autora. Každopádně je to zajímavý námět a pár hororových chvilek mi přivodila. Prostředek knihy se mi dost vlekl a občas mi přišlo, že to nedává moc smysl a tak nevím, jestli je to autorem nebo překladem. Ale knihu posílám dál, protože znovu už bych ji nečetla.

31.07.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavé téma, velmi čtivě podané. Je pravda, že u knihy se mi vystřídalo dost pocitů, ale ten pozitivní převládá a pokud to byl účel, tak za mě to splnila.

10.07.2023 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Mě se kniha líbila. Do půlky to utíkalo děj byl napínavý, v poslední třetině se to trochu kouslo, ale nakonec zase rozjelo. Prostředí metra i Prahu mám ráda a v metru si na knihu určitě často vzpomenu:-) Jediné co mi opravdu vadilo bylo slovo "huh" bylo v knize často a podle mě zbytečně, protože věta se dala použít i bez něj. Trochu jsem čekala konec takový, jaký přišel a jsem za něj ráda, protože právě díky tomu si knihu určitě nechám a zase někdy přečtu.

28.01.2023 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krátký příběh, který jsem přečetla v rámci výzvy. I přesto, že je místy drsný je i moc milý. Vlastně ano... japonský autor... Cena Franze Kafky... příběh k zamyšlení... prostě kombinace, která přesně sedí. A jako bonus krásně kresby.

15.07.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po nadšení z druhého dílu jsem trošku zklamaná. Některé pasáže jsou takové táhlé a možná i zbytečné. Pokud budou mít další díly opět 400 a víc stran, tak nevím, jestli budou stát za ten čas.

03.02.2022 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Fajn počtení třeba na dovolenou.

05.09.2021 3 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Moc povedená kniha, nejen pro děti.

29.08.2021 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Mě se líbí co Bastian díky příběhu a překonání všech překážek najde a chce pro svého tátu. To mi došlo až z knížky. Ve filmu není to poselství až tak zřetelné. Knížka je moc hezky napsaná.

11.03.2021 4 z 5