Ma-ra Ma-ra komentáře u knih

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Krev Elfu, prvni roman ze sagy Zaklinace. Zapletky jsou originalne vymyslene. Rozuzleni neni vzdy podle planu a radosti ctenare. Propletenost intrik postav je neskutecne propracovana. Kdyz si myslite, ze se vladce zeme bavi s druhymi o problemech v zemi, nebo moznych zmenach, ktere nejspis nebudou mit hlubsi vyznam. Pripadne nahodny sedlak pronese pradavnou legendu, kdy pan Sapkowski chce "uvolnit" pribeh Zaklinace. Tak ona rozmluva/legenda ma zasadni vliv na dalsi propletenost pribehu. Neskutecne propracovany svet. Nejoblibenejsi cast knihy - Yarpen Zigrin, karavana a ogari. (miluju Moravskou mluvu trpasliku od pana Komarka).

27.09.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

V prvni povidce dochazi k setkani s trpaslikem Yarpenem Zigrinem, ktery se stal jednou z mych nejoblibenejsich postav. Velmi se mi libila i povidka: Trochu se obětovat. Predevsim dojemnym koncem. Celkove se mi kniha opet hrozne libila. Styl povidek nema chybu. Po precteni prvnich dvou knih jsem si uvedomil, ze nejde jen o "nejakeho" Zaklinace, ale jak detailne je tento cely svet od pana Sapkowskeho propracovany.

27.09.2019 5 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Tenhle komiks mě neskutečně bavil. V příběhu se neodehrává nic přelomového, ale způsob, jakým zachytil kreslíř akci, emoce a celkově atmosféru je neskutečná. Nemůžu sebevíc pochválit kresbu a rozvržení komiksu. U některých momentek jsem se jen zastavil a dlouhé minuty se kochal. Opravdu paráda, doufám, že se u nás dočkáme i pokračování. Nakonec musím ještě pochválit celkové zpracování a kvalitu knihy od Comics Centra.

29.04.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Styl povidek mi naprosto sedl. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Pro me mozna nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetl. Povidky se strasne dobre ctou, jedna originalnejsi jak druha. Styl psani pana Sapkowskeho a preklad pana Komarka je uzasny. Naprosto luxusni dilo.

26.09.2019 5 z 5

Prokleté zvony Prokleté zvony Mike Mignola

Tohle mě hooodně bavilo. Ponuré, temné... není to vyloženě strach co u této knihy cítíte, ale takové příjemné temné "šimrání". Scéna s inkvizitorem a jeho spokojený výraz, jak slečna nezemře... Němé tváře lidí města... po události která se v knize odehraje. Skvěle nakreslené, skvěle napsané. Jednička byla takovej přijemnej start, zde jsem měl ale problém knihu odložit. Co má komiks splnit, tak pro mě splňuje na celé čáře 5/5.

29.05.2020 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

K Hellboyovi jsem se dostal dost pozdě (pokud nepočítám filmy a krátké one shoty v magazinu Crew). No a čekal mě jak příběhový, tak i obrazkový/kontrastní nářez. Skvělý příklad kreseb a dokonalého kontrastu barev je např. u některých obyčejných momentek, kdy Hellboy prohodí jednu ze svých hlášek. Ja otočím stránku a uvidím jeho výstřel z bouchačky, vše je vyzobrazeno naprosto dokonale. Autor přesně zachytil co chtěl říct, čeho chtěl dosáhnout a kam chce, aby se čtenář díval hned po otočení stránky. Přečetl jsem poprvé a rozhodně né naposledy.

13.05.2020 5 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Super akční a vtipná oddechovka. Detailní kresba a hlašky želváků posouvají komiks nahoru. Velmi rád si zase někdy u komiksu odpočinu a zasměju.

27.05.2020 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 3: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 3: Jedinečný originál Kevin Eastman

Asi nejslabší díl, ale stále jsem se bavil. Nejvic se mi líbila část s "Marveláckým" Jackem Kirbym. A nejvíc smutná mi přišla ta poslední, která nás měla nalákat na další pokračování, kterého se pravděpodobně v ČR už nedočkáme...

11.05.2020 4 z 5

Stříbrné prameny Stříbrné prameny Robert Anthony Salvatore

Za mě zatím nejvíc zábavná a akční kniha. Část na Trolích blatech a postupná gradace situace mě úplně pohltila. Jak jsem již psal u předchozích knih. Salvatore předvádí neskutečný cit pro souboje a vypětí situace. V této části knihy přesně ukazuje své největší přednosti. Děj je jako u předchozí dílů svižný a nekomplikovaný. Forgotten Realms svět i postavy jsou neskutečně propracované, to ale můžeme ze světa z D&D očekávat. Celkově nemám co vytknout. Styl pana Salvatora prostě "žeru". Další díl skvělého fantasy.

18.02.2020 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Druhá kniha ságy Temný Elf nás zavede do temnot podzemních říší. Drizzt se setkává s nejpodivnějšími bytostmi, ale i novými přáteli. Kniha má pomalejší rozjezd, ale opět mě pohltila. Salvatore nezklamal, rychlé akční scény a popis okolí i ostatních ras mě naprosto nadchnul. Ihned sahám po třetí knize a s nadšením se těším, co na Drizzta bude čekat na povrchu tohoto nádherného světa.

10.10.2019 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Prvni dil dlouhe serie, ktery nas zavade do severni - podzemni casti kontinenta Faerun. Pribeh popisuje zacatky legendy, jednoho z nejlepsich sermiru tohoto fiktivniho sveta Drizzta Do'Urdena. Temneho elfa, ktery se rozhodl odvratit od krutosti a nenavisti temnych elfu - uctivacu temne pavouci bohyne Lolth. Postavu jsem jiz znal pred prectenym knihy, neznal jsem ale vsechny detaily. Kniha je lehce predvidatelna, ale zaroven me autor naprosto nadchnul stylem psani. Skvele popsane mista, postavy i bitvy. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Temna atmosfera Vas naprosto pohlti. Rozhodne doporucuji. Pokud chcete proniknout do sveta Forgotten Realms (USA vydano pres 300 romanu). Mohu jen doporucit zacit prave trilogii Temny Elf.

07.10.2019 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Paty dil se mi rozhodne libil vic, jak ctvrty. Cela kniha se toci vic okolo Geralta a party dobrodruhu.
Spoiler:
Konecne se setkavame s postavou trpaslika Zoltana a karet Gwint/Gwent, ktere ted neodmyslitelne patri predevsim do hracske komunity Zaklinace. Osobne jsem zaznamenal jen jednu (pro mne) slabsi chvili a to rozhovor carodejek a historie/legenda okolo Falky a "genu" starsi krve. Sestava dobrodruhu je skvela, narazky, postuchovani, kousave komentare, ale i stejny cil. Ja jsem se u toho vesele bavil.

04.10.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Pokracovani romanu, ktery v sobe skryva plno intrik, politiky, zrady a postav, opravdu hodne postav. Pan Sapkowski do nas hrne postavy, mista a konflikty jak na bezicim pasu. Mel jsem opravdu tezke chvile vse zapamatovat a rozeznat. Bez pouziti mapy, nebo googlu se z toho v jeden moment stava pekny mismas. To je jedina negativni stranka knihy. Obcas jsem mel pocit, ze se pribeh hrozne tahne a informaci je prehrsek, vsechny informace jsou ale u konce zaslouzene odmeneny. Pokud by to slo, dal bych 4 a pul hvezdy.

01.10.2019 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Dlouho jsem premyslel, zda 2, nebo 3 hvezdy. Nakonec 3 a to predevsim kvuli ilustracim, ktere se mi libi mnohem vic, jak v prvnich dvou dilech. Co se tyce pribehu, tak mi prijde nejslabsi a ne prilis Zaklinacsky. Temnou atmosferu a napeti jsem absolutne nepocitil. Jako fantasy oddechovka ok. Ale na Zaklinace hluboko pod prumerem.

30.09.2019 3 z 5

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Markus Heitz opet nezklamal a tentokrat pripravil dalsi pribeh plny zvratu, necekanych spojenectvi a tezkych rozhodnuti. Hlavni hrdina se skvele vyviji. Za me lepsi a predevsim originalnejsi pribeh, jak prvni kniha. Konecne se setkame se se vsemi trpasliky (Treti, Svobodni). Rozhodne mohu jen doporucit. 5/5 Postavy Neuveritelny Rodario a Boïndil jsou jeste brilantnejsi, jak v prvnim dile.

30.09.2019 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Prvni dil komixoveho Zaklinace nezklamal. Dej a atmosfera je presne zaklinacsky. Zapletka neni kdo vi jak slozita, rozhodne ale nezklame. Jediny pro me maly minus jsou ilustrace. U nekterych predevsim "z dalky" branych zaberu jsou detaily opravdu otresne, az odflakle, styl kreseb mi ne vzdy sedl. Nic to ale nemeni na celkove velmi povedenem komixu, co se tyce fantasy patri rozhodne ke spicce.

26.09.2019 5 z 5

Tajemný poutník a další příběhy Tajemný poutník a další příběhy Mike Mignola

Rozmlsán z druhého dílu, jsem byl teď trochu zklamán. Některé povídky jsou prostě průměrné jednohubky na doplnění příběhu. Autor u konce vysvětluje, že je jedná o první počiny/kratké příběhy Baltimora do Amerického komiksového magazínu a je to znát. Zde jsou pro doplnění a abysme ze série Baltimor měli vše. Druhá polovina knihy šla opět nahoru.

01.06.2020 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Kevin Eastman

V tomhle díle se vše zlepšilo. Jak kresby, příběh, hlášky, tak i postavy. Nemám co vytknout, tohle mě bavilo. 5/5

06.05.2020 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Komiks jsem popadl z přítelčiné knihovničky. Neočekával jsem žádný zázrak a ono to bylo hrozně super. Jednoduchý akční děj. Nejvíc mě překvapila drsnost jak kreseb, tak i příběhu. Nejedná o nějaké dětské pohádky, jak si pamatuju ze svého dětství. Kresby jsou ve směrech perpektivy a dynamických póz velmi jednoduché, ale jako celek to funguje perfektně. Jsem velmi mile překvapen a těším se na další díly. 4,5 hvězdy.

04.05.2020 4 z 5

Obklíčeni temnotou Obklíčeni temnotou Robert Anthony Salvatore

Další Drizzt, další skvělý díl. Tentokrát se Drizzt a jeho družina objevila mnohem méně, ale vůbec to nebylo na škodu. První část knihy jsou politické pletky, které vyustí v druhou část. Asi zatím největší bitvu, kterou pan Salvatore napsal. Ke které se schylovalo koneckonců již od sedmého dílu. Nebyl jsem zklamán. Thibbledorf Pwent se stavá další mojí oblíbenou postavou. U některých scén jsem se dobře zasmál. Snad mi ho pan Salvatore brzo nezabije... :D

29.04.2020 5 z 5