M.C. M.C. komentáře u knih

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Musím souhlasit se všemi, kdo říkal, žel film a kniha nemají prakticky nic společného. Snad jediná stejná věc, byla některá jména a občas některé menší útržky.
Samotná kniha, bylo sice napínavá a zajímavá, ale rozhodně se mi nelíbila tak, jako předešly díl a bylo by tudíž fér ohodnotit ji stejně. Celkově mi to na 5 hvězdiček nepřipadalo, přesto byla kniha chytlavá a nemohl jsem ji dá z ruky a když jsem přečetl Jurský park byla by škoda nepřečíst si i dvojku.
Dost mi vadil Levine. Ten chlap mi šel na nervy, furt se jenom dušoval jak je chytrý a že všechno ví nejlíp. Ale, když došlo na lámání chleby, tak byl úplně ztracený. Byl furt jenom na tom posedu a na všechny křičel rozumy, ale když šlo do tuhého tak se div neposral strachy. Také mě mrzelo, že Malcolm tam nemá ani tolik prostoru. (75%)

31.10.2014 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Po zloději blesku jsem očekával něco víc. Moře nestvůr mi připadalo poněkud nudnější. Přesto je to dobré pokračování Percyho Jacksona a jsem zvědav na další díl. (68%)

21.10.2014 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Musím říct, že tohle je opravdu dobrá kniha. Riordan napsal velmi promyšlený příběh, kde vysvětluje vše do detailů (např. proč je Olymp nad Amerikou, proč lidé nemohou vidět to co polokrevní atd.). Na filmu opravdu zkazili co mohly, není ani ze čtvrtiny tak dobrý, jako kniha. Je sice určena menším čtenářům, ale plynulý příběh se spoustou zajímavých postav dělá z této knihy knihu, kterou prostě musím doporučit. Tento úžasný děj vás toho spoustu naučí o mytologii a ještě je to zajímavější a napínavější než steré řecké pověsti. (90%)

21.10.2014 5 z 5