Lzicenka Lzicenka komentáře u knih

Vánoční kuchařka pro dceru Vánoční kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Opravdu, jak to píšou, tak to je, pro nezkušené začínající kuchařky-cukrářky super kniha.

12.12.2014 5 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Na krátkém prostoru dokázala autorka opakovaně píchnout do vosího hnízda a připomenout ožehavé body doby minulé, krásně zaobalené připomenutí v krátkých milých povídkách tvořících celek. Vlastně to v těchto povídkách bylo lepší a více to vyniklo, než kdyby se v jednotlivých tématech rýpala do hloubky. A kolik témat je aktuálních i dnes posuďte sami.

04.03.2014 4 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Souhlasím s bookcase, takový nestandardní styl psaní, ani mi to moc nepřipadlo jako vhodné - přechody z minulého času do přítomného zcela náhodně, no nevím, spíš jako by to byl scénář k filmu.
Nicméně příběh, který stojí za to, aby se s ním člověk seznámil - dávám 5 hvězdiček.

Shlédla jsem následně i film, ale z toho jsem měla pocit, že pokud bych neměla knihu načtenou, ztrácela bych se v postavách a jejich činech. Chápu, že do filmu se nevejde vše, ale přišlo mi to hodně osekané. Partner, který knihu nečetl např. nepochopil z filmu, že v jeskyni je Němci ukrytý archiv, respektive to ani nebylo ve filmu takhle podané... Jaký na to máte názor vy ostatní?

03.03.2014 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Dávám pět hvězd, jelikož patřím k těm, kterým tahle kniha ovlivnila život. V době, kdy jsem ji četla, jsem opravdu sebrala svých pět švestek a s pár lidmi vyrazila "on the road". A to ve spojení s knihou A bude hůř..., takže naše kroky směřovaly do Francie. Kouzlo knihy je určitě v době dospívání a hledání cesty životem. Nejsem si jistá, že teď by mě kniha taky zaujala.

12.04.2013 5 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

Pro mě od autora opět kniha, která je po ruce a ve které si čas od času zalistuji, abych získala patřičný nadhled nad problémy.

11.04.2013 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Oceňované to mohlo být ve své době, kdy byl asi na trhu nedostatek knih s podobnou tematikou. Dnes už je to ztráta času se touhle knihou zabývat.

09.10.2012 odpad!

Pohodář Tom a já Pohodář Tom a já Elfriede Wimmer

Jsem z knihy dost rozpačitá, bylo to takové čekání na akci, která se ale vlastně nekonala. Celý příběh byl jaksi plochý. Nic nešlo pořádně do hloubky. Jakoby se do příběhu měly jen schovat nějaké moudré psychologické rady pro děti s nízkou sebedůvěrou. No a za mě tedy ještě příšerné ilustrace, proč u knihy nezůstaly kresby z originálu?

29.10.2021 1 z 5

Kouká Mína do Komína Kouká Mína do Komína Jana Havlíčková

U nás už před lety po logopedické stránce dobře zafungovalo. Když to syn opakoval už dost dlouho, tak mu tam to "r" párkrát naskočilo. No a pak už to šlo samo. Za mě krásné obrázky.

24.01.2020 5 z 5

Cílovníci Cílovníci Eva Papoušková

Dle synů: pomalejší začátek, ale pak už super, hlavně příhody kluků z koleje...
Za mě: zajímavé ilustrace a celkové grafické ztvárnění.

13.06.2019 5 z 5

Sivá vlčice Sivá vlčice Jaroslav Holeček

Ve své době to mohla být luxusní kniha. Škoda že v záplavě barevných podbízivých dětských titulů lehce zapadne. Dá-li se vůbec ještě někde sehnat...

03.05.2019 5 z 5

Šest kroků ke zvládnutí ADHD Šest kroků ke zvládnutí ADHD Anne Weeks

Velmi praktický návod pro práci s dítětem ADHD. Jen samotná práce už je na rodičích...

02.11.2016 5 z 5

Mne soudila noc / Skalpel, prosím Mne soudila noc / Skalpel, prosím Valja Stýblová

Na rozdíl od ostatních komentářů (u jednotlivých děl) mi přišlo kýčovité první dílo, v průběhu četby jsem měla potřebu hrdinům říct, ať už s tím přestanou... přesto se tam musely prolnout všechny názory od těch, proč potraty dělat či nedělat až po zásahy s dobrým koncem i s tragickým koncem a jako vrchol se hlavní hrdina dozví, že byl sám nechtěné dítě... Možná dobré pro adolescenty, ale na mě až moc vyumělkované.
Druhá knihy mě naopak zaujala a ani mi nevadila ta kýčovitost kladného hrdiny. Nepřišlo mi, že by ta jeho dokonalost natolik vyčnívala. Pro mě byly informace z oboru neurochirurgie velmi zajímavé.

18.07.2016

Dva roky bez prázdnin Dva roky bez prázdnin Jan Jícha

Jestli se do knihy pustíte, pro mě byla dobrá informace, že se v ději prolínají postavy včetně přezdívek a pravých jmen, děje v minulosti i současnosti a to zcela nepředvídatelně a dá to chvíli, než si čtenář zvykne na to, o kom je zrovna řeč. Za to bych dala klidně jen 2 hvězdičky. Ale protože mám své blízké na hraně mezi životem a smrtí a vím, že jsou ochotni zkusit vše a nebo naopak nic, dávám pět hvězdiček za to, jak tu bylo vyjádřeno nepochopení od okolí, do čeho se to hrdinové pouští a také odhodlání těch, kteří podstoupili něco, o čem nevěděli, jak to dopadne, jen jim vlastně už nic jiného ani nezbylo.

09.06.2016 5 z 5

Světlo v pralese Světlo v pralese Willy Alexandrovič Petrickij

Osobnost, které se snaží člověk vyrovnat, nechá se jí inspirovat... Víc takových lidí.

15.10.2014 5 z 5

Gorilí táta Gorilí táta Markéta Pilátová

Nádherný emotivní pohled do světa ošetřovatelů, doma jsme si knihu užili s dětmi. Krásné ilustrace.

15.10.2014 5 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Jasně že druhý díl už tak k popukání není. Do vztahu vstoupilo dítě a někdy opravdu není sranda to ve vztahu ustát. Já oceňuji, že z toho autor neudělal komedii za každou cenu. I když každopádně první díl vede.

15.10.2014 4 z 5

Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Burny Bos

Krásný jednoduchý příběh o hledání vlastní identity. Super jako pohádka na dobrou noc. Doporučuji pro děti 4-6 let.

03.09.2013 5 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Trochu moc příběhů (nevěra, děti, zločin, příběhy z porodního sálu jak pacientek, tak i kolegyní...) v jednom románu, což by možná šlo ještě ustát, ale rozhodně při lepším zpracování. Od půlky už jsem nebyla sto se v tom všem pitvat a jen tak jsem to popřeskakovala, abych věděla, jak to vše dopadne.

03.09.2013 1 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Zpočátku jsem měla teda problém zjistit, kdo co vlastně vypráví (jakože prvně Ondřej a pak jeho matka). To že se to člověk snaží dočíst do konce a pak zjistí, že to žádný konec nemá, to podle mě odpovídá celé knize, kdy se postavy snaží zjistit podstatu svých životů a dojdou k tomu, že vlastně tápou... Taky mě zaujalo, jaký životní nadhled a zkušenost v sobě Hůlová našla ve svém věku.

20.08.2013 2 z 5

Čistá duše Čistá duše Sylvia Nasar

Tolik popisu doby a společnosti, že jsem z toho nebyla schopna vytáhnout podstatu života p. Nashe. Jakoby se v tom všem okolo ztrácel. Nedočetla jsem. Zkusím film.

30.05.2013 1 z 5