lyriq lyriq komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Líný člověk, dojdi pro! Vcelku realistický Marťan dostal brášku z ranku čistokrevné sci-fi. Skvělá kniha.

29.03.2022 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Tak tohle fakt můžu. Mistr se rozhodl prozkoumat vody cyberpunku a mnohým to nesedlo. Není divu, je to dost jiné, pořád ale zůstává humor, brutální akce a kopec nápadů. Konec mi přišel bohužel až moc předvídatelný, ale zase jako filmař můžu směle prohlásit, že jsem to celé viděl přímo před očima. Jen mít tak dvě stě míčů rozpočet... :) Každopádně rozhodně nesouhlasím s tím, že je to průser. Je to prostě odlišné a já si to hrozně užil. A teď si jdu dát Nový švábík. Tři, chlazený.

18.08.2018 5 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Jedna z nejúžasnějších knih, co jsem kdy četl. Při prvním čtení jsem u posledních stránek měl husinu a v žaludku kámen, který tam zůstal ještě dost dlouho. Mrazivý a strhující příběh, u kterého se i zasmějete, ale co je hlavní, po přečtení doslovu už na něj nezapomenete.

25.12.2016 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Řetězová reakce je jiná. Nejen proto, že se jedná o vůbec první kotletovku s hrdinou ženského pohlaví v hlavní roli. Alice tu bojuje za lepší svět, nečelí hrozbě okamžitého a absolutního konce světa, ale jeho postupné zkáze. Jsou tu události, které mohou výrazně ovlivnit misky vah a pokud jim kapitánka Armády České republiky, toho času nejvyšší velitelka, nedokáže zabránit, naděje na obnovu vyspělé civilizace budou ztraceny. Oproti posledním dvěma dílům je Řetězová reakce tak nějak komornější, ale mě osobně to vůbec nevadí. Hlavní postava má prostor se skutečně vyvíjet a ne jen sem tam hodit hlášku v boji za spásu světa. Super závěr celé série.

18.12.2018 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Skoro sedmdesát let stará kniha, ale není to vůbec znát. Neskutečně napínavé, s uvěřitelnými charaktery a spoustou chodících masožravých kytek. Být v kůži hlavního hrdiny, asi bych se bál i uprdnout.

02.11.2017 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Co si budeme nakecávat, každý fanoušek se bál, aby to Franta neposral. Od poslední knihy série uteklo už hodně vody... Ale Franta nezklamal. Je to čtivý jako kráva, šílený, krvavý, no přesně jak to máme rádi.

01.08.2019 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Bruntálský řezník se toho nebál a dostál pojmu "prcací fantasy". Sexu je tu z trilogie asi nejvíc, akce je tu stále dost a dost a já jsem ze srdce rád, že Tomáš Kosek neskončil svou pouť se druhou knihou. Vlastně by mi nevadila, až dozraje čas, nějaká další...

25.08.2018 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Zaznamenal jsem i názory, že tohle je Kulhánkova nejslabší kniha. Čistě subjektivně mám problém takový pohled pochopit, přijde mi, že všechno v Mistrově literární dráze směřovalo k téhle jízdě. Za mě se jednoznačně jedná o jeho opus magnum a úžasný závěr kariéry. Což je po pravdě slušná facka, rád bych si přečetl něco dalšího...

21.06.2018 5 z 5

Poslední den stvoření Poslední den stvoření Wolfgang Jeschke

Na prvních třiceti stránkách jsem opravdu nevěděl, zda mám číst dál. Trvalo mi dost dlouho se donutit do dalšího čtení, zvlášť když jsem stále neznal hlavního hrdinu. Autor si ale pouze připravoval pole, rozhodně nelze říci, že by podcenil přípravu. Geografické popisky jsou občas vyčerpávající. Ve chvíli, kdy vstoupíme do minulosti, rozjede se velice poutavý boj o přežití, který ale tak nějak ke konci ztratí dech. Velká škoda za ten podivně otevřený konec, asi bych si dal líbit pokračování, které nikdy nepřijde. Nicméně za skvělý nápad, pár perfektních momentů a Original war (česká RTS volně inspirovaná touto knihou, rozhodně doporučuji) nemůžu dát méně než 4/5.

Po dvou týdnech měním na absolutní hodnocení - tu knihu nedokážu pustit z hlavy.

23.01.2017 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Mám rád cyberpunk a mám rád kotletovky. Franta opět ukázal svou všestrannost a pořádně to naklepal. Jen doufám, že do tohohle univerza se ještě vrátí.

"Reformovaná Satanova církev nabírá nové členy. Satan vás potřebuje, bez něj svět lepší nebude."

31.03.2020 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Mám už takový zvyk - jakmile vyjde Kotletovka, okamžitě jedu do Epochy a hned ji louskám. Bohužel se mi teď sešlo tolik práce, že na mě závěr trilogie čekal trochu déle. Nu což, řekl jsem si, že to aspoň pojmu slavnostně, připravil jsem si nějakou sváču, nalil si fajn pití, zapálil svíčky a pak jsem stejně musel rozsvítit, protože bylo hovno vidět.

Kotletovkám bývalo vyčítáno, že jedou podle téhož schématu. To díky Spadu neplatí, jednička byla hlavně putování, dvojka byla zběsilá akce a trojka je trochu obojího, špetka starého Kotlety (ano, je tu mnohem víc sexu) a ještě něco nového. Tohle je nejen důstojné zakončení trilogie, tohle je absolutní pecka. Na posledních stránkách jsem některé věci předvídal (stejně jako David Michálek nejsem úplný debil) a trochu jsem se bál, že si po dočtení posledního slova řeknu: "škoda, že ten závěr byl celkem klišé."

Jenže to by nebyl náš řezník, aby to nedokázal prodat, zařízl ten konec jako podsvinče a já měl u posledních slov husinu, protože mistr Kotleta prostě ví, jak chutně dávkovat vtip a patos. Hergot, sem s dalšíma knížkama!

"A kdo mi ještě umře, to je debil a nachčiju mu na hrob! "

25.12.2017 5 z 5

Rumcajs se vrací I. Rumcajs se vrací I. Michal Opitz

Super mix kultovních dětských hrdinů a kultovních hororových příšer. Ujetý? Určitě. Zábavný? Stoprocentně!

17.06.2017 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Asi mi nezbývá než souhlasit s autorem - démoni a kokotiny jsou přesně to, co romantickým komediím chybí. Je pravda, že každý se někdy ocitl v místě, kde nějaká romantická komedie běžela a také se nemohl odtrhnout s vědomím, že ten ztracený čas už nikdo a nic nevrátí... U téhle knížky ale investovaného času nelitujete.

04.08.2019 4 z 5

Rumcajs se vrací II. Rumcajs se vrací II. Michal Opitz

Rumcajs jede bomby. Akce nabrala obrátky a já slintám v očekávání závěrečného sešitu.

17.06.2018 5 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Tak tohle bylo pošušňání. Můj první Heteša a hned taková pecka! New Chrome, město budoucnosti, je promyšlené do detailu od stropu po nejnižší podlaží. Cyberpunk jak má být, s hrdinou, který táhne chlastem a nejde pro hlášku, urážku nebo přesdržku daleko. A ono to fakt funguje.

14.01.2020 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Velmi působivé. Hlášky hlavního hrdiny skvěle pobaví, děj je napínavý, že byste mezi půlkama rozlouskli ořech a spousta témat má přesah i do současnosti. Rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Dost mě mrzí, že jsem teď neměl moc čas na čtení, protože tohle stojí za přelouskání na jeden zátah. Jak jsem si myslel při četbě jedničky s mnohem volnějším tempem, autor si pouze připravoval pole, dvojka je masakr plný akce, zvrácených hovad a odhodlání se snažit o lepší svět. Pecka.

19.08.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Spad je jiný. Nejen mezi Kotletovkami. Je ohromně čtivý, vtip tu celkem přirozeně plyne bez pokusů o větší hláškování, o to větší důraz je na rozlišení charakterů postav, které nejsou ploché a není těžké si je oblíbit.

Po Hustým nářezu, po první Perunově krvi, i tahle Kotletovka našeptává, že ještě není konec. Nechápejte mě zle, závěr se mi líbil, ale tak nějak jsem měl pocit, že jsem dočetl první část budoucí trilogie. :)

21.12.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Užasná dětská knížka. :)

09.03.2016 5 z 5

V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte TomB

Dočteno dříve, než jsem si dopil kafíčko. Vysmál jsem si prdel a chci další díl.

25.03.2022 5 z 5