LvíSrdce LvíSrdce komentáře u knih

Hra na smrt Hra na smrt Václav Rabský (p)

Přiznám se, že moje hodnocení je silně ovlivněno tím, jak si tu knihu matně pamatuju z doby, kdy jsem ji četl poprvné. Což už je tak zhruba 40 let.
Ale koupil jsem si to jako e-knihu, přečetl znovu a líbilo se mi to. Hlavně takový ten suchý humor, který je v té knize trochu nenápadně rozptýlen.

22.11.2023 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Hodně oceňuji suchý, anglický humor, i když žánrově je to hlavně akční fantasy. Mile na mě působila i výrazná nostalgická linka, protože hlavní hrdinové jsou prakticky v důchodu :-)

24.02.2020 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

adiokniha. Kniha jako taková asi bude dobrá, plná neotřelých myšlenek, ale mě se nelíbila. Strašně rozvláčná, část postav mi přišla hodně hloupá, část se chovala z mého pohledu nelogicky.

28.06.2019 2 z 5

Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Josef Sanitrák

Připadám si ošizen názvem. Nejde o dějiny české mystiky, ale o třídílnou monografii Karla Weinfurtera.

22.09.2022 3 z 5

Tekoucí svědomí Tekoucí svědomí Jaroslav Beneš

Líbili se mi hlavně ty akční pasáže a těch tam je dost. Já čtu velmi rychle a tak mě dost mátlo, že většina mužských postav má jméno, začínající na K nebo W. Takže jsem občas nevěděl, kdo je kdo. Odkazy na minulé díly byly z mého pohledu přiměřené, sem tam jsem nechápal souvislosti (protože si ty minulé díly nepamatuju), ale v ději mě to moc nerušilo.

24.02.2020 4 z 5

Ragnarok za polovic Ragnarok za polovic Seanan McGuire

Toto je víc taková detektivka, ale jako detektiv je hlavní hrdina dost marný, trvá mu, než mu dojdou souvislosti.
Ještě, že je tam ten humor.

28.06.2019 4 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Ta trilogie má už bohužel 4 díly a konec v nedohlednu.

23.06.2019 3 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Vcelku se to číst dalo, Fágové zajímavý druh. Jen mi to silně připomínalo námořnictvo 19. či 20. století, přenese do vesmíru. Dlouhé popisy manévrů lodí, styl velení a pod.

23.06.2019

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Nádherná, bohatá fantazie autora

23.02.2019 4 z 5

Tajemství včerejška Tajemství včerejška Jaroslav Beneš

Mě se to celkem líbilo. Zpočátku správmý mix akce a popisů, pak na můj vkus začali popisy převažovat nad akcí, ale ke konci se to spravilo. Je to taková klasická technická sci-fi s cestováním v čase a parallelními realitami.

23.02.2019 4 z 5

Nádoba nectnosti Nádoba nectnosti Jaroslav Beneš

Mám autora rád a jsem rád, že si drží svůj styl. Tedy akce, akce, akce v duchu nejlepších tradic americké drsné školy (Phil Marlowe)

22.11.2023 3 z 5

Sivá krev Sivá krev Marie Domská

Nemám rád střídání dějů a skoky v čase sem a tam, ale jinak je to čitelné.

18.07.2023 2 z 5

Iluze pravdy Iluze pravdy Jaroslav Beneš

Vcelku se mi to líbilo. Na můj vkus je to až moc akční a i těch postav je tam tolik, že mi to trochu dělalo problém udržet přehled. Ale četlo se to tak nějak hladce.

27.12.2022 3 z 5

Ostrov tety Karoliny Ostrov tety Karoliny František Pilař

četl jsem v dětství a tenkrát se mi to moc líbilo, bylo to vtipné.

07.09.2020 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Měl jsem jako audio knihu, takže jsem nemohl číst rychle ty pasáže, co mi připadali nudné a ukecané. U výkřiku "Ale vždyť jsou to děti, seržante" jsem to chtěl ukončit, ale nakonec jsem skočil na poslední kapitolu, abych zjistil, jak to dopadne a byl jsem zklamán.

28.06.2019 2 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Hezky se to četlo, z mého pohledu hodně humoru a nadsázky. Dobře jsem se bavil.

28.06.2019 5 z 5

Smrtelní bohové Smrtelní bohové David Šenk

Ryze subjektivní pocit z knihy je nuda, nuda, nuda.

28.06.2019 odpad!

Bílé můry Bílé můry Jaroslav Beneš

Třetí díl cyklu se mi líbil zatím nejvíc. Je to akčnější, než první díl (tam je spousta popisů). Nemá takovou návaznost na první, některé postavy jsou přebrány, ale je jich jen pár a není problém si udržet přehled. Technologie také převzaty. Uvítal bych trochu víc optimismu, pocitově procento padouchů a podvodníků výrazně převyšuje kladné postavy.
*SPOILER*

Taky mi připadalo takové bizardní, že jeden z hlavních padouchů se znemožní tak, že v místnosti plné policistu, když na něj hlavní hrdina mrkne, tak vytáhne pistoli a omylem zastřelí vlastního syna.
Taktéž jeho motivace mi přišla podivná - nejprve z nenávisti zabije pár postav, pak dvacet let nic a pak recidiva - likviduje každého na potkání.

Taktéž vyléčení hlavního hrdiny ze všech nemocí mi připadalo v třetím díle jako klišé.

A přirozeně - taky by se hodilo něco, co by zvedlo hlavnímu hrdinovi IQ alespoň na 90, protože pak by mu mohlo na popáté svitnout, že jít sám s dvěma padouchy na opuštěné místo asi nebude dobrý nápad.

23.06.2019 4 z 5

Dálkové ovládání Dálkové ovládání Jaroslav Beneš

Knihu jsem četl s jistým odstupem od prvního dílu. Začátek dobrý, akční. Ale pak, protože jsem si nepamatoval detaily z prvního dílu, jsem se začal ztrácet v tom, kdo je kdo.

23.06.2019 3 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Líbilo se mi to, ale tento svět je hodně jiný, než ten Tolkienův. Chápu to jako volnou inspiraci Středozemí s zajímavými konstrukcemi, co je pod povrchem. Někdy trochu přetaženými, ale někdy vcelku zajímavými.

23.06.2019 4 z 5