Lussier Lussier komentáře u knih

Černá kniha globalizace Černá kniha globalizace Moisés Naím

První seznámení s bývalým šéfeditorem "Foreign policy" Moisés Naím. Čtivý vhled do světa organizovaného zločinu, transnacionálních obchodních a pašeráckých sítí. Občas má autor tendenci věty příliš květnatě komplikovat, ale nejedná se o tak častý jev. Kniha je spíše pro člověka alespoň trochu znalého problematiky bezpečnostní politiky v mezinárodních vztazích. Kniha je sondou do světa korupce a klientelismu, špinavých peněz a je jakýmsi propletencem těchto faktorů s legální politikou, státním aparátem a soudci. Dobře vysvětluje transformaci mezinárodního politického systému a adaptaci zločineckých organizací po konci studené války a dále po 11. 9. Za mě plný počet bodů a už objednávám "Soumrak moci"

17.01.2018 5 z 5

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Srozumitelné, stručné, učebnicové. Není co vytknout. Z českých děl pro mně nejlepší učebnice psychologie!

Psychologie Psychologie Rita L. Atkinson

Skvělé, z hlediska psychologie všeobjímající dílo. Kdo má dobré znalosti z této knihy a rozumí jim, může se začít nazývat psychologem. Pro mne nejlepší naučná psychologická kniha co jsem četl!

Přehledné dějiny světa Přehledné dějiny světa John Morris Roberts

Suprové řešení, které jsem dlouho hledal a našel. Ucelené dějiny světa ve stručné, nezahlcující kostce. Do této knihy se ještě mnohokrát podívám a autorovi děkuji za obrovské obohacení!

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Celkově pokažená atmosféra do té doby pochmurných, ponurých a nepřátelských Stínadel. Mnohem lepší pocit ve mě navozovalo a tedy daleko lepší a čtivější příběh pro mně znamenalo pokračování Stínadelské triologie od pana Josefa Červinky (Grifina): Poselství ze Stínadel. To je pro mě ten pravý čtvrtý díl!

21.03.2017 3 z 5