LunaL. LunaL. komentáře u knih

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Knížku jsem našla zapadlou v prádelně. Já si ji z dětství nepamatuju, musela tam strávit už pěknou řádku let.. A protože má syn rád knížky typu Martínkova čítanka, Pohádkový dědeček.. zkusili jsme i tuhle - a oba jsme ve byli nadšení :)
Hezké povídání o dětech a malém letadélku Káněti- a o tom, jak se s ním děti učí tajně létat.
Krásný příběh, i když ne moc poučný. I přes zastaralé názory a metody ( děvčata nemohou řídit letadlo, během knížky asi tři výprasky..), které ale čtenář musí vzhledem ke stáří knížky pochopit (nebo je při čtení dětem přeskočit) se nám knížka moc líbila :)
Přesunuli jsme ji z prádelny na čestné místo v dětské knihovně :) Určitě se k ní se synem zase vrátíme! :)

21.02.2022 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Četla jsem knihu podruhé, tentokrát kvůli čtenářské výzvě. Už to bylo jiné, když jsem věděla, jak to skončí. Tentokrát jsem zas víc ocenila příběhy vedlejších postav, které knihu hezky doplňují. Určitě se v knize najde hodně věcí k zamyšlení.

08.12.2021 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

(SPOILER) I druhý díl jsem dočítala s tím, že bych ho nejradši hned začala číst od začátku! :) Zase milá, oddechová knížka. Hlavní postavy jsem si oblíbila už v prvním díle, tady přibyli noví - staří kamarádi. Bez nich by děj dopadl úplně jinak! Tentokrát si Kit nevěděl se vším rady, jako v první části... A Daniel se musel vypořádat se svými vlastními démony.
Pokračování asi nebylo původně v plánu, rozhodně se ale povedlo :)

16.05.2021 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

(SPOILER) Tenhle díl už nebyl tak dětský, byl vážnější. Hlavní postavy poznali, že svět je krutý - někdo v otroctví, jiný na Temné hoře. Ale také si připomněli, jak je důležité se nevzdat a hlavně, jakou cenu má přátelství. Přestáli hodně překážek, ale ještě se nedovíme, jak tahle jejich nedobrovolná pouť skončí.. Nemůžu jinak, vrhám se na další díl :)

25.04.2021 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

(SPOILER) Četla jsem už potřetí. Hraničář mě zaujal od začátku prvního dílu. Zamilovala jsem si ten svět, tu jejich svobodu i práci. Will by nemohl být sympatičtější. V tomhle díle mě zaujala Evanlyn - objevila se zničeho nic, otevřená, přitom záhadná. Neváhala pomoc a nasadit život za správnou věc. Stejně jako Will. Neměla jsem v plánu číst znovu další díl, ale neodolám :)

23.04.2021 5 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

(SPOILER) Miluju knížky od Flanagana, doma máme celou sbírku :) Hraničáře mám raději, u Bratrstva mi chybí lesy a koně. Knížky půjčuju i kamarádům a zatím z nich byl každý nadšený :)
Tenhle díl je dost klidný, líbilo se mi cestování Willa a Maddie jako kejklířů. A i to, že se nebáli v cizím království dát tak přímo najevo oddanost svému králi.
Ale díly, kdy byl Will mladší, mám asi raději.

18.04.2021 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

(SPOILER) Takový jiný, oddechový, ale ne nezajímavý román :)
Dost jsem si oblíbila Kita, který byl upřímný, veselý, a i když si často nevěděl rady, tak se nebál jednat. A hlavně se nevzdával. I když na druhou stranu se nevnucoval, jen dával najevo, že tu je.
Líbil se mi nápad "zpráv" přes školní slohovky, hlavně ta o motýlu a hurikánu.
Jen škoda, že takové lidi někdo odsuzuje. Přitom chtějí to, co my všichni - trávit čas s tím, koho milujeme.

10.04.2021 4 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Knížka rozhodně stojí za přečtení. Člověk si u ní uvědomí, jak se náš život může ve vteřině změnit. Jak je důležité nezůstat na místě, ale mít nějaký cíl. A že největší výhra je jít cestou (životem) s někým, koho milujete!

28.02.2021 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Kniha o krátkých kapitolách, které se pěkně čtou. Na první pohled vtipný příběh o životě mladé dívky, co se bez uvážení přestěhovala z vesnice do hlavního města. Na druhý pohled má člověk ale pocit, že hlavní hrdinka smíchem zakrývá, jak je nešťastná.. Ale asi záleží o úhlu pohledu. Rozhodně čtivá, oddechová kniha!

23.02.2020 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) Mě tak mrzí, že jsem ji dočetla! :((
Krááásnááá kniha!

Příběh mě tak pohltil, že jsem si hned pustila film - a byla dost zklamaná. Člověk z něj vůbec nepochopí hloubku jejich vztahu! A u konce jsem měla pocit, že se filmaři bojí, že diváci nezvládnou smutný konec :(

Nechtěla jsem po měsíci číst knihu znovu (vlastně chtěla, a moc!). Zkusila jsem proto anglickou verzi :)
Knihu určitě zařazuji mezi své oblíbené!

29.02.2024 5 z 5

Už se nebojím tmy Už se nebojím tmy Vhrsti (p)

Zaciname mit knihy od tohoto autora hodne radi :)

01.12.2023 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Cteno podruhe, na tenhle dil jsem se dost tesila! Hlavni postavy nam dospivaji, nekteri dokonce starnou. A jsou pred nimi tezka rozhodnuti.
Libilo se mi, ze hlavni trojice zase zacala pracovat spolecne, navic se skvele doplnovala. Horac uz neni takovy svatousek, drze vtipky a komentare svym druhum hrave vraci, casto i s uroky! O vtipne situace v tomhle dile neni nouze, casto jsem se zasmala a jako obvykle nechybi napeti.

25.11.2023 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Krasna pohadka. Ale popravde se nam vic libi ve vecernicku. Knizka taky hezka, ale moc dlouhe kapitoly a zdlouhave popisy. Asi pro vetsi deti. Ale i dcera (4) ji s nadsenim poslouchala, jen tak dlouho neudrzela pozornost.

16.11.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Stejne krasny, jako 1.dil. A 2. a 3.! :)
Kdyby byly vsechny knihy stejne ctive, jako tyhle od Lilly Lucas, to by bylo tydne prectenych knizek! :-))

16.11.2023 5 z 5

Vyprávění o symbolech České republiky Vyprávění o symbolech České republiky Ivona Březinová

Hezky zpusob, jak deti mohou zjistit neco vic o symbolech nasi zeme. Knihou provazi kouzelnik Zito, ktery vzdy vypravi pribeh k urcitemu symbolu. Pak je jedna stranka faktu, jak to bylo doopravdy. Libily se mi vysvetlivky v zavorkach, kdyz se ve vete objevilo nezname nebo cizi slovo.Takovych knih by melo byt vic :)

10.10.2023 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krasna kniha o tom, jak nas zivot ovlivni, kdyz potkame spriznenou dusi. A to i v pripade, kdy nam neni souzeno byt spolu..

10.10.2023 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

"...myslel jsem na to, ze kdyby lidi byli dest, ja bych byl mrholeni a ona hurikan."
Podobne na me pusobila cela knizka. Cast Predtim bylo takove mrholeni, kde se nam predstavili hlavni postavy, byly tam hezke sceny, ale nic moc se nedelo a clovek si nekdy rikal, proc je ta knizka otnacena za bestseller. Pak prisel jakoby blesk z cisteho nebe a pribeh z mrholeni presel do hurikanu.
Jak jsem se ze zacatku musela do cteni nutit, tak v casti Potom jsem se naopak musela nutit knizku odlozit a jit spat!
Nevim, jestli se k ni nekdy jeste vratim, ale urcite jsem rada, ze jsem ji cetla!
Ps. Kanadske zertiky Aljasky me dost bavili. U posledniho jsem ocenila Orlovu reakci, takovou bych u nej rozhodne necekala! :)

15.05.2023 4 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Krasna kniha! Uz dlouho me detska kniha neoslovila tak moc, jako tahle. Krasny pribeh plny psu, pratelstvi, velkych snu a jeste vetsich dobrodruzstvi! Moc hezky napsane, doplnene krasnymi obrazky.
Rozhodne doporucuji :)

20.04.2023 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Z Fantastických zvířat se mi tenhle díl zdál nejlepší, jak dějem, tak zpracováním knížky. Právě to zpracování mě nalákalo si knihu koupit, předchozí díly jsem si jen půjčovala..
Na Harryho to rozhodně nemá, ale i tak je fajn se vrátit do kouzelnického světa Ve filmu miluju postavu mladého Brumbála!

03.02.2023 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krásný příběh, krásné ilustrace. Potěší i dospělého

16.01.2023 5 z 5