lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Důležitá kniha o tématu, který je v současném tisku téměř tabu. Mnoho zajímavých a rozhodně ne optimistických informací o negativních důsledcích neřízené migrace do Evropy.

29.12.2019 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Babis kniha: No... nedávno jsem dočetl Kajínkovu knihu a ohodnotil ji jako totální brak. U této knihy bych zvolil hodnocení stejné. Jediný rozdíl však je, že Kájínkovi alespoň věřím, že tu knihu napsal on. Ono ne, že by některé myšlenky, které v knize zazní, byly špatné. Ale nyní, kdy je Babiš už nějakou dobu u moci se nepřekvapivě ukazuje, že to byly pouze plané utopistické řeči.

20.06.2019 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Mrazivě fascinující a navždy aktuální... Povinná četba! Pokud bych měl člověku doporučit 5 knih, které musí za život přečíst, 1984 by v tomto seznamu rozhodně nechybělo.

19.12.2018 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Sloh jako od žáka základní školy. Morálně pokřivená obhajoba a výpověď. I přes množství okradených lidí a vykradených bytů (k čemuž je bez okolků přinává) ze sebe dělá hrdinu a mučedníka a jakousi morální autoritu. Vrcholem je historka, jak vracel staré paní nalezenou peněženku. Na Kájínka jsem neměl žádný vyhraněný názor, po přečtení knihy ho mám za namyšleného primitiva. Zklamalo mě, že kniha vůbec neobsahuje popis jeho útěku z Mírova. Audioknihu namluvil osobně Kájínek.

12.05.2019 1 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Zneklidňující, depresivní až děsivé... Kniha byla psána v době, kdy byl Babiš teprve "jen" ministr financí a to ho nyní máme už druhým rokem v čele státu. Je smutným faktem, že většina jeho voličů pravděpodobně nemá ani kapacitu na vstřebaní faktů z podobné knihy.

08.05.2019 4 z 5

Červená královna Červená královna Matt Ridley

Naprosto výborná a čtivá kniha zabývající se evoluční biologií sexuality napříč živočišními druhy. Začíná od jednobunečných organismů, přes ty vyšší, ptáky, savce až po člověka.

Člověk si uvědomí, že je vlastně pouze jedním z mnoha živočišných druhů a evoluce na něj po všech stránkách působí stejně jako všechny ostatní živé tvory.

Tato kniha se nebude líbit konzervativním věřícím (ano, evoluce je fakt) a feministkám (lidský druh disponuje dvěma pohlavími a ta nejsou totožná).

06.01.2019 5 z 5

Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Michail Zygar

Perfektní kniha popisující novodobou historii Ruska z pohledu politiky, kde hlavní roli hraje V. Putin. Krásný náhled do ukřivděné ruské duše i duše samotného Putina a lidí z jeho okolí.

13.11.2019 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Četl jsem jako malý kluk, ale doteď si pamatuji, jak mě tato kniha spolu s dalšími Verneovkami uchválila. Za mě nejoblíbenější Verneovka.

06.01.2019 5 z 5

Wow, asi nejdůležitější kniha, jakou jsem za poslední dobu četl! No nic, jdu spát.

25.10.2020 5 z 5

Depresivní, poučná a velice dlouhá (87 hodin ve formě audioknihy) výpověď a hrůzách režimu v SSSR. Knihu bych dal jako povinnou četbu každému obhájci komunistického či socialistické zřízení. Je neskutečné kam, do jakých absurdností a krutostí, může vláda nezvdělané lůzy zajít.

25.12.2019 4 z 5

Asi nejsem cílová skupina, ale kniha mi nepřišla vůbec zajímavá a její obsah nijak užitečný.

05.12.2019 2 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Výborný životopis naprosto fascinující osobnosti.

19.05.2019 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Neobyčejně syrová kniha naturalisticky popisující čarodějnické procesy včetně různých typů mučení obviněných. Temná historie katolické církve raného novověku.

06.01.2019 4 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Alhohol, sex, alkohol, zvracení, sex ... Bukowski v nejlepší formě :D

20.12.2018 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Fascinující historie vzniku židovského státu.

14.12.2020 4 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Úžasná kniha zabývající se vývojem geologie, chemie, fyziky, biologie, paleontologie... a prostě tak všeho :) Spolu s knihou Sapiens to nejlepší, co popisuje vývoj světa a lidstva.

06.03.2020 5 z 5

Výborná kniha otvírající oči ohledně mnoha aspektů fungování světa a jeho vývoje. Původně jsem si myslel, že se kniha bude zabývat pouze lidských druhem z pohledu biologie. To však není pravda, v knize se prolíná biologie, (moje oblíbená) evololuční psychologie, sociologie, filozofie, historie i psychologie a touto kombinací dává věci do lehce uchopitelných souvislostí. Tuto knihu si v budoucnu určitě přečtu ještě jednou.

04.02.2020 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Perfektně napsané, napínavé, místy až strhující a hodně syrové.

10.08.2019 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

06.01.2019 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pěkný popis aspektu lidské přirozenosti tíhnoucího k totalitě. Výborná paralela s SSSR. Navždy aktuální.

20.12.2018 4 z 5