Lukas95 Lukas95 komentáře u knih

Skvělé příběhy, které vás pohladí, rozesmějí a navodí ve vás celkově pozitivní náladu. Už vím po čem sáhnout, až mi bude jednou úzko a budu potřebovat trošku toho kladného pohledu na svět.

01.12.2019 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Asi si žiji v jiném světě. O knížce jsem se dozvěděl náhodou, film jsem neviděl.. a jak tak čtu komentáře níže, jedině dobře. Knížka rozhodně nenudí a konec? Za mě perfektní! 5 hvězd bez přemýšlení.

16.02.2020 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Průměrné manželství, průměrná domácnost, průměrný život - takhle si svůj život Emma nepředstavovala. Přitom kdyby si její otec nezlomil nohu, mohla na tom být ještě o dost hůře. To si však Emma neuvědomuje. Naopak. Manželství s doktorem je pro ní nudné a proto hledá rozptýlení někde jinde. Ono čím víc člověk má, tím víc člověk chce aneb nekoukáme na to, kolik toho máme, ale na to, kolik bychom mohli mít..

15.01.2020 3 z 5

Trošku mě mrzí, že jsem si knížku nepřečetl dřív. První půlka knihy mě sice nebavila, zato druhá stála za to. U nějakých pasážích jsem se upřímně zasmál (např. když si dal Huck chleba s máslem na hlavu pod klobouk a máslo mu poté stékalo po hlavě :D), u některých jsem zavzpomínal na to, jak jsme se s klukama chtěli podkopat pod stodolu (samozřejmě jsme to po jednom dni vzdali). Přečíst si to před takovými 10 - 15 lety, užil bych si to nejspíš víc, nicméně i nyní to byla příjemná oddychovka.

09.01.2020 4 z 5