Luffi Luffi komentáře u knih

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Má první kniha od tohoto autora, která uspokojila očekávání. Nemám co dodat, vše tu již čtenáři zmínili a tak knihu už mohu jen doporučit pro zkrácení pochmurného dne :)

19.02.2019 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Mrazivé, zničující, smutné. Ono asi moc víc k těmto knihám napsat nejde. Obdivuji Andreje, že se po útěku chtěl vrátit zpět na frontu. Ukazuje to obrovskou odvahu a vůli postavit se opět nepříteli, vrátit křivdy (nejen) z Osvětimy. Doporučuji k přečtení.

17.02.2019 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

"Tři klíče ukryté tři brány otevřou. Postaví poutníka před zkoušku nelehkou. Jen ti, kdo prokáží, že hodni toho jsou. Na konci cesty své odměnu naleznou.“

Tahle kniha má snad všechno - ba i něco navíc! Akci, napětí, hádanky, vtip, přátelství, lásku, poklad, dobro proti zlu - a to všechno ve strhující vizi budoucnosti odehrávající se ve virtuální realitě. Ačkoliv to zní jako strohý výpis klasických (nejen) knižních klišé - tady to zkrátka a dobře funguje naprosto skvěle. Děj nemá hluchá a nudná místa, dialogy jsou uvěřitelné, po pár stránkách zjišťujete, že jste v polovině a to je sakra blbý, protože ráno vstáváte, ale musíte číst dál!

Velké zklamání pro mě je hodnocení některých uživatelů, kteří vnímají odkazy z popkultury jako negativum. Však právě v tom je kouzlo té knihy! A jak bývá zvykem - film už nemůže být knize více vzdálený...

„Není po všem, dokud není opravdu po všem. A zatím ještě není po všem."

13.02.2019

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Námět určitě zajímavý. Ale tady to končí. Postavy se chovají naprosto iracionálně, žádná z nich mi nijak zvlášť nepřirostla k srdci a kdyby někdo zemřel, bylo by mi to zcela jistě fuk. Sex ani drogy mi v YA literatuře nevadí, ale tady to zkrátka nefunguje. Dialogy strojené, nevyznívají vůbec přirozeně. Události běží jedna za druhou a postavy nad tím ani nehnou brvou. No, tohle prostě ne.

12.02.2019 1 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Na to, jak velké haló vzniklo kolem samotného Břicháče, jsem čekala víc. Mnohem. Recepty sice rychlé, ale nudné a bez nápadu. Informace jsou zde pouze ty nejzákladnější, nic nového či zajímavého. V poslední době je zkrátka "in" zhubnout pár kil a napsat o tom knihu, radit druhým a být odborník přes fitness. Břicháč evidentně zvládl jen o něco lépe marketing. Pro začátečníky dobrý start a motivace, zkušenější musí hledat jinde.

12.02.2019 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Ne. Opravdu ne. Přečtena polovina a dál to zkrátka nešlo. Hlavní hrdinka byla na pár facek, nesympatická a až příliš dětinská. Děs.

12.02.2019 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Trochu zklamání. Kniha byla čtivá a děj ubíhal poměrně svižně, bohužel na úkor jakýchkoliv emocí. Ani jedna postava mi nebyla nijak zvlášt sympatická, stylem vyprávění mi život v táboře přišel (oproti tvrdé realitě) poměrně snadný a za čokoládu by tu evidentně prošlo ledacos. Chování postav v určitých situacích bylo lehce absurdní, ale těžko říct, jak by člověk za daných okolností opravdu reagoval. No, červená knihovna z koncentráku hadr. Každopádně tohle téma je velmi důležité stále připomínat a pro slabší povahy začínající s tímto tématem nejspíš ideální.

11.02.2019 2 z 5

Český konec světa Český konec světa Kateřina Hejlová

Jednodenní jednohubka. Svěží, vtipná. Povídka o Armagedonu by zasloužila samostatně rozvinutou a víc propracovanou knihu, ta mě opravdu nadchla a bavila. :-)

08.02.2019 4 z 5

Nejsou slova, která by mohla dokonale popsat hrůzy, jež lidé v koncentračních táborech zažívali. A děsím se dne, kdy ti, co přežili, už nebudou moct své svědectví vyprávět. V hodnocení dávám "pouze" 4 hvězdy, jelikož úvodem autor opakovaně zakládal na příbězích žen z bloku 10, bohužel ty zůstaly v pozadí ve shluku jmen a nahradily je podrobně popisované praktiky zde používané, společně s příběhy těch, na jichž bedrech leží tíha těchto skutků. To je obrovská škoda, jelikož konkrétní a podrobnější osudy žen by rezonovaly v mysly mnohem déle. Každopádně to nemění nic na podstatě toho, co kniha chce předat dál a doporučuji všem její přečtení.

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Skvělá oddechovka, která se čte sama. Jistě si v ní každý najde moment, kdy se za určité situace člověk sám pozná a od srdce zasměje o to víc :-)

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Hlavní hrdinka je nesnesitelná a opravdu neuvěřitelně nesympatická. Pokud tento fakt pomineme, způsob vyprávění děje se zvraty je zajímavý a čtivý, což zachránilo knihu od odpadu a jistě své čtenáře najde. Bohužel, osobně se k dalším dílům nechystám.

30.11.2018 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Skvělé, skvělé, ale... Musím říct, že postavy, vyprávění i děj byly výborné. Jen mi po dočtení visí velký otazník v hlavě a nejsem schopná přesně definovat, co to ALE má být. Unáhlený a příliš prudce ukončený děj? Nepopsané pozadí pochodu a světa v němž se odehrával? Těžko říct.

15.11.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je velmi čtivá, způsob psaní autorky mě velmi oslovil. Příběhy byly realistické, uvěřitelné a moc hezky propletené. Těším se na další díla této spisovatelky.:-)

26.10.2017 4 z 5