Luffi Luffi komentáře u knih

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Skvělé. Když už si myslíte, že VÍTE... zjistíte, že vlastně vůbec nevíte. Lehce se začtete a kniha nepustí, dokud se nedostanete na hořkosladký konec. Doporučuju.

08.09.2019 4 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Když si člověk začal říkat, že ho už nic nepřekvapí... a ono ejhle. Tuhle ujetou jízdu plnou nemrtvých srnek a žab zkrátka musíte přečíst jedním dechem :-)

16.04.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ačkoliv se nejedná o žádný literární skvost, který vám nedá par dní spát, můžu s klidem říct, že jsem si to čtení užila. Bylo to milé (a nemilé zároveň), ze života, jednoduché a čtivé.

Obsahem nijak zvlášť nepřekvapila ani nezklamala, svůj účel však splnila - pobavila. :-)

16.03.2019 4 z 5

Haiku a hříčky Haiku a hříčky Irena Mondeková

Lehké a milé počtení ke krbu:)

28.02.2019 4 z 5

Nejsou slova, která by mohla dokonale popsat hrůzy, jež lidé v koncentračních táborech zažívali. A děsím se dne, kdy ti, co přežili, už nebudou moct své svědectví vyprávět. V hodnocení dávám "pouze" 4 hvězdy, jelikož úvodem autor opakovaně zakládal na příbězích žen z bloku 10, bohužel ty zůstaly v pozadí ve shluku jmen a nahradily je podrobně popisované praktiky zde používané, společně s příběhy těch, na jichž bedrech leží tíha těchto skutků. To je obrovská škoda, jelikož konkrétní a podrobnější osudy žen by rezonovaly v mysly mnohem déle. Každopádně to nemění nic na podstatě toho, co kniha chce předat dál a doporučuji všem její přečtení.

08.02.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je velmi čtivá, způsob psaní autorky mě velmi oslovil. Příběhy byly realistické, uvěřitelné a moc hezky propletené. Těším se na další díla této spisovatelky.:-)

26.10.2017 4 z 5

Česká literatura a nová média Česká literatura a nová média Karel Piorecký

Kniha ve své době byla opravdu unikátní a zajímavá. Pro člověka, který v tomto směru nemá žádné informace či ho zajímá opravdu detailní rozbor toho, jakým způsobem se od začátku dob internetu - u nás - tvořila literatura, může být kniha zajímavá stále. Jinak se jedná převážně o deskriptivní popis literárních jevů na internetu a to bez sociálního a kulturního kontextu - resp. není zde ani popsáno v čem je či není naše prostředí odlišné od těch okolních. Z hlediska estetického je vyobrazování screenshotů značně nešťastně řešeno.

10.08.2023 2 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Má první kniha od tohoto autora, která uspokojila očekávání. Nemám co dodat, vše tu již čtenáři zmínili a tak knihu už mohu jen doporučit pro zkrácení pochmurného dne :)

19.02.2019 4 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Ne. Opravdu ne. Přečtena polovina a dál to zkrátka nešlo. Hlavní hrdinka byla na pár facek, nesympatická a až příliš dětinská. Děs.

12.02.2019 1 z 5

Český konec světa Český konec světa Kateřina Hejlová

Jednodenní jednohubka. Svěží, vtipná. Povídka o Armagedonu by zasloužila samostatně rozvinutou a víc propracovanou knihu, ta mě opravdu nadchla a bavila. :-)

08.02.2019 4 z 5

Sociální politika Sociální politika Ivana Duková

Obsahuje veškeré základní podstatné informace v přehledné a jednoduché formě.

23.01.2020 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Jedna hvězda za to, že mé utrpení při čtení nebylo tak dlouhé a dalo se to dočíst. Autor si měl dát víc času se vzájemným očucháváním postav - třeba dát je do role rivalů, kdy budou muset v kuchyni spojit své síly a zachránit svět před mimozemšťany a špatně připravenými steaky... fakt cokoliv lepší než ta kejda na konci. Nebo uprostřed a na začátku. Velké zklamání.

26.06.2019 1 z 5

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Hlavní hrdinka je nesnesitelná a opravdu neuvěřitelně nesympatická. Pokud tento fakt pomineme, způsob vyprávění děje se zvraty je zajímavý a čtivý, což zachránilo knihu od odpadu a jistě své čtenáře najde. Bohužel, osobně se k dalším dílům nechystám.

30.11.2018 2 z 5