lucyythefangirl lucyythefangirl komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Tak tohle byla pecka. Už dříve mě na tuto knihu upozornila kámoška ve škole, ale nějak se mi do ní pořád nechtělo, protože jsem velký potterovský fanda, tak jsem se bála, že to bude hodně okopírovaný od Harryho. Nicméně asi po dvou měsících jsem si na knihu vzpomněla a (záhadně) dostala obrovskou chuť si ji přečíst. Letěla jsem pro ní do knihovny ještě ten den a jelikož bylo těsně před Vánoci, ve škole jsme měli volno, tak jsem četla a četla a zhltla ji za dva dni. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, trvalo mi, než jsem se začetla do děje, ale to bylo proto, že jsem už věděla trošičku dopředu o Simonovi a Bazovi a strašně jsem se na ně těšila (to jsem celá já, vždycky si všechno dopředu vyspoileruju XD). Takže mě trošku zklamalo, že se dali dohromady až někde snad v půlce a taky mě rozčilovaly pohledy ostatních postav. Přišly mi zbytečné pasáže, kdy vyprávěla Agáta, protože (nechci moc spoilerovat) ji upřímně vůbec nemám ráda. Je to nicméně dobře vymyšlená postava. Přesně taková nudná, trochu nafoukaná a blbá holka, se kterou bych si (kdybych byla kluk) nikdy nic nezačala. To ovšem neplatí pro Penny, kterou jsem zbožňovala a která mi připomínala Hermionu. Jinak si myslím, že Watford prostě na Bradavice nemá, ale zase tak hrozné to není, líbí se mi, že se od nich Rainbow odpoutala. Jinak celkový příběh byl podle mě taky hezky originálně vymyšlený, rozhodně bych to nečekala a taky jsem se hodně nasmála, já ty dva prostě zbožňuju. Takže celkově bych knihu hodnotila velmi dobře, je to jedna z mých nejoblíbenějších a plánuju si ji určitě přečíst znovu, akorát by to chtělo víc Baze a Simona, vážně jsem hltala kapitolu za kapitolou jen proto, abych našla další pasáž s těma dvěma XD

17.03.2018 5 z 5