Lucyk01 Lucyk01 komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Ze začátku chci říct, že to bylo teda něco krásná oddychovka a jednohubka na krásné letní dny.

Od autorky jsem doposud nic nečetla, ale hned mi sedl její styl psaní a ten příběh?? Ten byl tak kouzelný. Kniha se od začátku četla sama.

Hlavní postavu (Zorie) jsem si hned zamilovala a pak je tu Lennon, nooo... kdo by ho neměl rád, takový zlatíčko a jejich chemie už od samého začátku byla tak silná a hrozně jsem se těšila na too, jaký ten jejich příběh bude a to jak on se změnil a vlastně zůstali v lese sami, tak ten celý průběh byl kouzelný a to dobrodružství, co tam zažili, bylo to hezky popsané a rychle jsem se do příběhu začetla.

Vedlejší postavy Reagan a Brett mi byly hrozně nesympatické, jejich chování a to, co se stalo v tom lese a v tom kempu, bylo za hranou i na mě a mysleli jen sami na sebe.

Dále mi nesedl vůbec Zoriin otec a jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo a chudák její mama a hlavně Zorie, co vše musela podniknout a s čím vším se vypořádat, ale zvládla too!!

Každopádně všem tuto knihu doporučuji, moc jsem si ji užila i zasmála.

Za mě určitě oddychovka na letní dny i večery a věřím, že i ostatní knížky autorky budou minimálně stejně dobře jako tato!!

10.07.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Poslední díl ze série, na který jsem se strašně moc těšila. Vůbec mě nepřekvapuje, že mě Mona ani tady nezklamala. Wow!!!!

Kniha mě od první stránky vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst. Zase čtivé to bylo. Ze začátku jsem nadávala na otce Jamese a Lýdie. Teda celou kniha jsem nadávala na otce Jamese a Lýdie. Jsem ráda, že to dopadlo dobře. A dostal to, co si zasloužil.

Každopádně se mi líbilo, že se tam objevily pohledy i Grahama, Alistaira, Wrena, Lýdie a Ember. Bylo to zajímavé číst i jejich pohled a celou dobu jsem fandila vztahu Wrena s Ember, přála jsem jim to, ale nechci taky spoilerovat nějaké věci, takže by to takhle stačilo.

Také mě štvalo, že James a Lýdie oslovovali svého otce tato, tati nebo tatínek, ale naštěstí toho tam nebylo tolik a už se tam i vyskytovalo oslovení otec. Protože opravdu Moltimer si nezasloužil hezké oslovování ani od dětí ani od nikoho jiného!!!

Ale ani toto ani nic dalšího (jako hodně slovo používané - ÚDY) neubere na kvalitě knížky!!

A myslím si, že to bylo krásné zakončení příběhu mezi Ruby a Jamesem.

VŠEM DOPORUČUJI TUHLE KNIHY I CELOU SÉRII!!!!!!!!!!

Díky knize nám autorka dala naději, že můžeme všechny překážky v životě zvládnout. Teda její postavy nám daly naději. Proto miluji její knihy a těším se až letos v létě vyjde u nás její další série.

Kniha si právem zaslouží plný počet hvězd.

07.07.2022 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Čtvrtý díl série Objekty touhy je tu! Těšila jsem se na něj, protože to je víkendová oddychovka. A i v tomhle díle se to znovu potvrdilo.

Ze začátku jsem si musela zase zvyknout na její styl psaní, protože ho má dost odlišný, což ani v tomto případě to není jiné. Ale četlo se to rychle. Hlavní hrdinka Lilith mi ze začátku vůbec nesedla, protože byla až moc hnusná na okolí a hodně sarkastická, ale až moc. Postupem času se to zlepšovalo, ale i přesto jsem ji nezařadila mezi oblíbené knižní postavy. A ani jsem si s ní nevybudovala žádný vztah. A Liam byl prostě Liam. Pro mě nemastný, neslaný. Ale oceňuji, že byl k ní upřímný ve všech ohledech. Respektuji to!

Každopádně v půlce knihy jsem si domyslela zápletku, která se mi i potvrdila, ale stejně jsem si děj moc užila. Ale Celia je pěkná potvora. Na konci se mi líbila samostatná kapitola z pohledu Celii, u které jsem se velmi pobavila.

Nicméně závěr se mi zdál hodně ukvapený až nerealistický, že za měsíc známosti stihnou udělat všechno, co některým trvá pár let nebo aspoň několik měsíců.

Ale stejně po těch všech dílech u mě vyhrává na plné čáře první díl Jeho banán a nevím, jestli se ještě nějaký další díl vyrovná a překoná ten první díl. Nechám se překvapit.

Za mě mohu doporučit, ale nečekejte od toho velký zázrak.

07.07.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak tohle bylo něco. V únoru 2021 jsem přečetla za 3 dny Kroniky prachu a nemohla jsem se dočkat pokračování a dodatkové knihy.

Ale je TU recenze na NI! A bylo to boží. Dozvěděla jsem se zajímavé informace ohledně hlavnich postav, ale i vedlejších. Stránky ubíhaly samy od sebe. Dočkala jsem se i pokračování příběhu Animant s Reedem, ale kterého jsem si zamilovala.

Jestli jste četli Kroniky prachu, tuhle knížku nesmíte přehlédnout
Je čtivá. Doplňuje celý příběh a najdete v ní ilustrace s vysvětlením samotné autorky, jak název knihy vznikl, ale i jména postav a jejich charakteristika. No prostě dokonalost sama o sobě.

Moc doporučuji. Nejen Kroniky prachu (5b/5b) ale i tuhle krásku. A ta obálka u obou knížek je prostě skvost, který musíte mít ve své knihovně.

15.11.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Na tuto knihu tady existuje spousta recenzí, ale dost mě udivuje, že převážně negativních. Asi si tato kniha nenašla tolik pozitivních recenzentů a čtenářů, ale já patřím mezi ty, které se ta kniha líbila. A ráda bych ji doporučila.Samozřejmě, že z německých autorek jako je Mona Kasten nebo Laura Kneidl je tato autorka a její kniha nejslabší, ale upřímně řečeno mě se líbila. Četla se snadno a na konci byl šok, protože jsem asi nepoznala Haileeiny narážky ohledně Katie Hodně čtenářů ,,hejtilo" Hailee, ale mě nepřišla tak špatná. Ale to možná bylo tím, že jsem se do ní vcítila a moc dobře jsem ji chápala. Samozřejmě, že v některých částech bych udělala něco jiného, ale z většiny části jsem ji rozumněla.️ A Chase. Nevím, co říct. Nestal se mým crushem, ale postava v knize byl tak akorát. Děj zajímavý a určitě si musím přečíst druhý díl, protože chci vědět, jak to dopadne. A určitě se někdy ke knize vrátím, protože ty emoce ještě vstřebávám teď. A kniha mi zůstane v hlavě ještě asi hodně dlouho️V knize jsem si i pobrečela v těch částech o Jesperovi. Bylo to tak smutné
Jinak ta obálka je nádherná ️Za mě knihu vřele doporučuji.️

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na první pohled mě zaujala obálka, na které jsou zobrazeny plíce. To je tak originální.️ Kniha je psána dvěma pohledy - Pohled Stelly a pohled Willa. Ze začátku jsem knize nedávala velkou naději, protože jsem četla podobnou knihu: Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Ale ta mě bohužel nezaujala. Naopak mě více zaujala takhle kniha, ale až po přečtení pár stránek. A udělala jsem dobře, když jsem si řekla, že nesmím srovnávat, abych nebyla zklamaná. Příběh mě vtáhl do děje a stránky mi mizely pře očima rychle až jsem měla knihu přečtenou.️ Na začátku jsem nemusela Stellu ani Willa, ale pak mi přirostli k srdci. Během čtení jsem měla slzy na krajíčku. Nečekala jsem,že to takhle skončí. Teda čekala jsem horší konec, ale i tenhle konec je pro lásku strašný. Chtěla bych, aby bylo pokračování. Ale toho se asi nedočkám. Vřele doporučuji a jdu se kouknout na film. Takže kdo má radši filmy, tak existuje i film️ Jenže jsem ho ještě neviděla, tak se asi na něj podívám. Knize dávám plný počet ⭐, protože si to opravdu zaslouží!!!

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Další dokonalá knížka Mariany Zapaty. Kdo nečetl, musí si přečíst. Podle mého názoru, tahle knížka je lepší než KULTI. U někoho jiného to může být naopak, ale u mě je Rytmus, já & Malychin na prvním místě. Jelikož hraju na kytaru a miluju hudbu, tato knížka mě víc bavila než předešlá z fotbalového prostředí. Od prvního momentu jsem se zamilovala do Saši, později i do hlavní postavy Gaby. Příběh byl originální a zamilovaný. Ale jak už známe knížky od zmiňované autorky, milostné scény jsou až na posledních stránkách, proto musíte být trpělivý a počkat si na konec Stojí to za to! Doporučuju a dávám plný počet hvězd.⭐️

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tuhle knížku jsem našla náhodou v knihkupectví asi před 3 lety a hrozně se mi zalíbila. Ale netušila jsem, že mi otevře bránu do světa knih. Natolik se mi zalibila, že jsem se rozhodla před několika měsíci, že si ji přečtu znovu, koupím si druhý díl, taky ho přečtu a konečně si koupím i ten třetí, čtvrtý a poslední pátý. Ale nějak jsem se k tomu dokopala až minulý týden. A nemohla jsem se znovu od knížky odtrhnout, až jsem ji přečetla celou za necelé 3 dny. Mohu ji vřele doporučit. Dobře promyšlený děj vás vtáhne do světa Allie a Kadena a ani o tom nevíte. Každá kapitola je jinak dlouhá, ale to hned nezaregistrujete, jak jste do toho začtený. Nechybí tomu humor a odlehčení situace. A jelikož je to román, na romantiku samozřejmě nesmím zapomenout. Té je tam dost, ale v přiměřeném rozsahu. Styl psaní autorky nemá chybu, i když jsem tam našla pár překlepů, ale to jistě není chyba autorky, ale chyba korektury nebo přepisovatele. Ale to nemění na věci, že knížka splňuje účel, který se píše v charakteristice knížky. Za mě palec nahoru všem, kdo knížce pomáhal na zdokonalení. Na to, že je to německá autorka, musím pokleknout tomu, co dokázala v poměrně nízkém věku. Proto jí dávám plný počet hvězd a zařazuji ji mezi mé oblíbené autorky. ✔️♥️

03.04.2021 5 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

A máme tu konečně recenzi na třetí díl série Havraní bratrstvo. Na zakončení této série jsem se hrozně těšila, jelikož předchozí díly mě bavily a s dějem to bylo jak na horské dráze. Což i zde jízda pokračovala.

V knize se vyskytuje hodně kapitol z pohledu Tobiáše a kapitoly z jeho minulosti, co vše předcházelo, než se potkal s Cecílií a jak to vše vzniklo. Bylo to hodně zajímavé, jak vůbec vzniklo bratrstvo. A také mě zajímaly i myšlenky a pohled na celou věc ze strany Tobiáše.

Kniha se četla rychle a jednoduše jako v předešlých dílech. Cecílie mi někdy lezla na nervy, jak se rozhodovala,jestli budou spolu nebo nebudou. Má mu odpustit nebo ne. Nějakou dobu je to zdravé, ale když to řeší polovinu knihy, tak to bylo už na mě moc dlouhé. Proto bych i uvítala, kdyby ta kniha měla i několik stránek míň.

Někdy jsem měla menší splín, co se týče toho, co se stalo ve druhém díle. (ten kdo ho četl, tak ví,o čem mluvím) a na konci knihy mi bylo smutno a do pláče. Ale jinak jsem ráda za ten happy end a ukončení celého příběhu, ke kterému se dřív či později vrátím, protože každý díl má něco do sebe.

V tomhle dílu se dozvíte plno nových věcí, které byly po celou dobu zahalené do tajemství a pochopíte fungování bratrstva a to, proč se chovali tak, jak se chovali (protože někteří čtenáři to odsuzovali)

I přesto, že se zde objasnilo plno věcí a je to zakončení celé série, tak na prvním místě pořád zůstává Exodus (druhý díl) Každopádně všem doporučuji si přečíst i tento díl pro to, abyste zakončili jejich dlouhý příběh. Zaslouží si vaši pozornost. Věřím, že se vám bude líbit.

10.02.2024 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Druhý díl série Láska s Green Valley je TADY!! Opět se tu shledáváme s postavami z prvního dílu Lenou a Ryanem, které jsem počas celé knihu sledovala z povzdálí.

Tento díl je o kamarádech Ryana. Izzy, která je lektorka lyžování a Will, který je místní šerif už tyto dvě postavy jsem si od prvního dílu zamilovala a tato kniha nám je ukázala blíže.

Tento příběh je od friendship to love a někdy to bývá těžký, protože se bojíte, abyste nezkazili to přátelství, co máte.

V této knize poznáváme novou postavu, hollywoodskou hvězdu, která v Green alley točí film. COLE. Takový frajírek, který skrýval jedno tajemství, které později bude vyzrazelo a zrovna te situaci mi bylo Izzy líto a taky Ryana, jelikož to tajemství bylo o něm. A to si fkat nezasloužil po tom, co vše prožil. Ale naštěstí se ukázalo, že Cole není zas až takový podrazák, který nemá žádné svědomí. To si cením.

Kniha se velmi dobře četla a i obsah je zajímavý. Jsem ráda, že to dopadlo dobře. I když v různých pasážích tomu tak nebylo. Nicméně knihu můžu jedině doporučit. Upřímně řečeno mám radši první díl, jelikož Hate to love je pro MOJE!! Ale i toto mělo něco do sebe a těším se na další díly.

07.07.2022 5 z 5

Nespútaná Nespútaná Glennon Doyle

(SPOILER) Tak kde mám začít! Asi začnu tím, že mě kniha velmi zklamala. Jako neměla jsem od toho velké očekávání, ale najednou všichni z knihy dělali bůh ví jakou senzaci, tak jsem začínala mít nějaké očekávání, které se nakonec nenaplnilo.

Ze začátku jsem si říkala, že zatím je to super, možná to bude i víc než super. Ale to jsem se mýlila. A s jistotou vám můžu říct, že tahle kniha vám nezmění život.

Musím uznat, že kapitoly byly docela krátké, ale hodně jsem se v jejích myšlenkách ztrácela, protože každou kapitolu přeskakovala do jiného časového období a místa a já jsem se nejdřív musela zorientovat. A v jedné kapitole dokonce i změnila pohled vyprávění, takže jsem nevěděla, kdo vypráví o kom a s kým. Byla jsem zmatená.

Na druhou stranu se mi líbily názvy kapitol, které byly originální podle toho, o čem byla ta dána kapitola.

Některé její myšlenky byly hodně k zamyšlení a s některými jsem i souhlasila, ale tak ze 75% to byly pro mě blbosti, nesmysly. V některých situacích jsem ji nechápala a hodně věcí zbytečně řešila.
Asi od 100 stránky mě to totálně nebavilo, hrozně jsem se trápila a málem se dostala do čtecí krize.

SPOILER
Dost mi vadilo, že tam furt píše o náboženství a Bohovi. Že podle ní je Bůh žena, protože ona je feministka a nechápe proč by to neměla být žena, ale automaticky je to muž. No za mě je to úplný nesmysl, prostě to tak je. Je to něco jako v matematice počítání logaritmických funkcí nebo jiných blbostí. Prostě to tak je. A hotovo. Dále mě štvalo, že píše o tom, že nemáme obhajovat svoje činy a rozhodnutí lidem, protože je to naše věc, ale ona sama v knížce se obhajuje za to, že je lesba a proč opustila manžela. A že to je v pořádku a že a že a že...proč proč proč. Ale to je obhajování, přitom píše, že to nemáme dělat. Tak to nechápu. Ať si dělá, co chce. A taky hodně do toho cpe LGBTQ+ komunitu a obhajuje je a píše, jak s eona cítí a proč se stala lesbou. Okay.... Ale tak se nemusí obhajovat před celým světem. Natož o tom psát. Mě by to jinak nevadilo, ale je toho tam přehnaně moc a už to pak ztrácí ten význam.....
KONEC SPOILERU

Během knihy jsme zjistila, že je mi samotná autorka nesympatická, takže bychom asi nebyly v jiném životě kamarádky.
Na konci knihy jsem zjistila, že děj knihy se odlišuje od anotace knihy. A ta anotace tak na 40% vystihuje obsah knihy. Protože kdyby tam napsala opravdový obsah knihy, hodně lidí by to odradilo.

Nicméně dost negativní nálady, protože jestli jste to dočetli až sem, jste machři!!

Každopádně za mě jedno velké NE!! A určitě si knihu znovu nepřečtu. Za mě zbytečně strávený čas, který jsem mohla využít na lepší knihu.

Plusy. Kniha má hezkou obálku a jak už jsem jednou zmínila, líbily se mi názvy jednotlivých kapitol. Proto dávám jen 1 hvězdu.

06.12.2021 1 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

První díl série Truly, Madly, Deeply je tu. A představuji recenzi na Truly. Ava Reed je pseudonym, ale nic se na tom nemění, že je to německá autorka, která se přidala mezi mé oblíbené německé autorky. Už je ani nemusím zmiňovat, protože je stejně všichni víte. Každopádně ještě nemá na úplný vrchol mé stupnice, ale jestli další díly ze série budou podobné jako první, tak má šanci uspět. Knížka se rychle četla, byla milá, Andie jsem si hned oblíbila a Coopera taktéž. Trošku překlad byl pochroumaný, což mě mrzí, jelikož ze zpěvačky Taylor Swift udělali zpěváka asi neznalost překladatele. Nicméně to mě neodradilo od čtení, protože celou knížku jsem si užívala. Uteklo to rychle a hned jsem se těšila na druhý díl, který brzo rozečtu. Nicméně knížku doporučuji všem, hlavně těm, kteří rádi čtou knížky od německých autorek jako je Mona Kasten a spol. Knížka, kterou máte za víkend přečtenou. I když je to spíše letní čtení, ale uvidíte, že i na podzim nebo v zimě je to také přijatelné. Uděláte si na gauči pohodlí, donesete si deku, pustíte playlist, který je na začátku knihy, připravíte si cappuccino a čtěte. Hezká představa, a hezká knížka k tomu. Ta obálka se opravdu povedla. Ale i ten vnitřek se (snad) i vám bude líbit. Nebo aspoň tak jako mě.

06.11.2021 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Upřímně jsem od této knihy moc nečekala, jelikož je to autorka z wattpadu, ale kniha i samotná autorka mě mile překvapila. Kniha má hezkou obálku a líbí se mi název knihy, který přesně vystihuje děj. Styl psaní autorky je jednoduchý, takže se vám to čte dobře a překvapivě rychle. Někdy jsem měla pocit, že vím všechno nebo aspoň vím, co se stane, ale z 80% jsem se mýlila. Někdy jsem kroutil hlavou jen wtf, co se to tady děje?
Příběh byl zajímavě vyprávění. Ze začátku to bylo složité se v tom vyznat, ale pak už jsem si na to zvyklá. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, která vypráví pohled Tessy a pak vypráví pohled Erica. Ale pak tam přišel nějaký Blair, tak 3. osoba vyprávěla pohled Blaira. Potom jsou tam části z vyšetřování, co se stalo, to se četlo opravdu rychle. Trošku mě štvalo, že u toho vyšetřování se někdy prozradilo, jak to skončí a další části z pohledu Tessy a Erica jste zjistili celý příběh, ale konec jste už věděli. Jinak ten konec knihy? Musela jsem si hned koupit druhý díl, protože takový konec jsem nečekala. Můj výraz po dočtení knihy. A najednou to bylo všechno jinak než jsem si myslela celou dobu.
Nicméně díky knize se vám lépe přiblížil život popové hvězdy a celkově showbysnys. Tessa a Eric mi byli sympatičtí. Ale už od začátku jsem neměla ráda Scotta, přítele Tessy, a její matku. A ještě Maury, manažer Erica.
Každopádně jsem se musela hodně rozmýšlet, jaké hodnocení dát. Nakonec jsem dala plný počet hvězd, protože přesto, že tam byly nějaké chyby a taky ten nepochopitelný konec, splnil ten účel YA Thrilleru. A taky na knihu z Wattpadu dobrý Jinak knihu doporučuji těm, kteří chtějí začít číst tento žánr a taky těm, kteří nehledají žádný joo...skvělý thriller a ani žádnou romantiku.

04.05.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Na knihu jsem se neskutečně těšila už od listopadu loňského roku. A jelikož předchozí díl skončil otevřeně, zajímalo mě, jak to dopadne.A já jsem spokojená. Kniha se četla snadno už od začátku. Je pravda, že jsem někdy Lucu chtěla zabít, ale furt je to můj crush. Ale pak mi ho bylo zase líto, noo a tím jsem se do něj ještě víc zamilovala. A ty scény, jak byl Luca opilý, u toho jsem se nemohla přestat smát. Ale co..já jsem se smála skoro každou chvíli. Bylo to celé romantické, vtipně podané a prostě úžasné. Každopádně mě tam pár lidí štvalo. Na začátku mě štvala Grace, ale vím, že za to ona nemohla. Noo... a pak celou knihu Jennifer a Alan, oba dva jsem měla chuť zabít. Ale jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Nicméně mě mrzí, že se už asi nedozvím, jak to bylo mezi April a Gavinem. Nebo jak to dopadlo mezi Aronem a Connorem a tou jejich orientací. Ale i co se stalo s ostatními postavami. Alespoň, že jsem se dočkala toho, že Sage a Luca jsou spolu, protože jim to opravdu sluší. teda v mé hlavě plných představ. Autorku jsem si od její první knihy oblíbila a patří s Monou Kasten mezi mé nejoblíbenější autorky. za mě díl Neopouštěj mě je lepší než první, ale oba dva mají něco do sebe a zůstanou v mém srdíčku, protože už k sérii mám hluboký osobní vztah. Už se těším, co dalšího autorka napsala nebo ještě napíše. Kdo ještě nic od autorky nečetl, o hodně přichází a já můžu jen autorku a její sérii doporučujit!!!!

23.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Poslední díl mé oblíbené série Znovu je tady a naplnil mé očekávání. Čtení jsem si užila a bylo to dokonalé jako vždy. ️Mona Kasten má krásný styl psaní a dokážu se rychle začíst a vžít se do postav. Na tento díl jsem čekala dlouho a čekání se vyplatilo. Od první strany jsem se nemohla odtrhnout a po dvou dnech jsem byla už na konci knihy. Nová postava Jude mi byla sympatická a Blake samozřejmě takyI vedlejší postavy se mi líbily️Celou dobu jsem byla napjatá, jak to skončí A naprosto perfektní bylo, že jsme se zde setkali i s ostatními postavami z předešlých dílů a byly hezky pohromadě ️Knihu velmi doporučuji, rovnou celou sérii doporučuji a autorku jakbysmet.Určitě celou sérii si přečtu znovu v brzké době a nemůžu uvěřit, že tím to dílem série skončila ale můžeme se těšit na další sérii od Mony, která vyjde ️Už se nemůžu dočkat, co dalšího autorka napsala. Kdo ještě sérii nebo knihu nečetl, o hodně přicházíte a doufám, že si to přečtete a bude se vám to líbit tak jako mě ️

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha je nepopsatelně úžasná. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Vtáhla mě do děje a stránky se četly samy. Od začátku jsem se zamilovala do Lucy️a i do Sage. Úplně jsem chápala její problém s dotykem a nemohla jsem nějakým věcem uvěřit, že se jí přihodily. Můj vysněný kluk je určitě Luca️️. Taky bych chtěla takového kluka. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože kniha skončila otevřeně (pardon za malinký spoiler) a chci vědět, jak to bude pokračovat.️ A za ten konec strhávám pár bodíků dolů, jinak bych dala na 100% plný počet hvězd.

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Na knihu Příliv jsem čekala půl roku než jsem si jí mohla v nakladatelství vyzvednout. Jsem vděčná za to, že jsem si jí mohla koupit v předprodeji a podpořit její dílo a jsem ráda, že to nebylo zbytečný, protože stála za to️ Hlavní postava Nicole se mi líbila, i když v některých situacích bych se zachovala jinak. A Daniel?? Roste krásný, jinak si ho nedokážu představit ️Někdy mě štval, hlavně to, jak muselo být vždycky po něm. To nenávidím na chlapech. V pár recenzí jsem se dočetla, že to není pro slabé povahy. Za mě, mě to moc nepřišlo tak hrozný, aby to nemohli číst i ti slabší. Ale bylo to trošku podobný jako trilogie Padesát odstínů šedi. Nemyslete si, že stejné. Mělo tam nějaké prvky toho, ale bylo to úplně jiné. Jo, zni to trošku psycho, ale tak mi to přijde. Čtenáři nebo čtenářky, kteří na tento styl a žánr nejsou zvyklý, tohle není pro ně. Ale pro ostatní, jen doporučuju. ️️Kniha vychází už zítra 19.11.2020️️ Tak se máte na co těšit ️️ Díky knize jsem se zamilovala do surfování a do kalifornského prostředí A zamilujete si to i vy

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne a chtěla bych ji doporučit všem, kteří příští rok nebo někdy v budoucnu budou maturovat. Teda jestli ji budou mít v literárním seznamu četby k maturitě. Je to nejlepší volba na výběr z poezie, protože kniha se dobře čte a myslím si, že se kniha dá snadno pochopit, co autor chtěl říci a vyjádřit. Má to jednotný děj a smysluplnou myšlenku. A dá se o tom dobře mluvit. Knihu vřele doporučuji nejenom maturantům, ale i čtenářům, kteří mají rádi poezii. Nebo nemají rádi, ale stejně tuhle knihu si oblíbí. Nemám, co bych knize vytkla. Proto dávám plný počet hvězd, protože je to jedna z mála knih v žánru poezie, kterou jsem pochopila a přečetla knihu celou.

18.04.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pozor, tuto knížku bych doporučila čtenářům, kteří už žijí sexuálním životem. Ale abych tady nepsala jen o tom jednomv knížce se nachází hodně humoru. Na knížce se mi strašně líbí, že jsou tam dva pohledy. A to z ženské strany, tak i z mužské. Tím pádem vidíte dva odlišné, a nebo podobné názory, myšlenky, pocity. Dost zajímavé. A zábavné.Je to taková oddychovka, kterou máte přečtenou skoro za jeden den. Velkou roli tam hranou dvojsmysly, které jsou k nezaplacení.️ Je to originální, jak už vyplývá z názvu. Ale fakt se tam jedná o banán, ale potom to autorka převedla na jiný banán Skoro celou knížku jsem se furt smála a také jsem byla zvědavá, jestli se usmíří nebo každý půjde svou vlastní cestou. Přečtěte si a uvidíte samy. Doporučuju to️, nemusíte u toho moc přemýšlet A čte se úplně samo. Za mě, pozitivní recenze!! ️

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

A je to tady! Očekávaná recenze na knížku Cítit znovu od Mony Kasten.♥️ Wow, wow, wow. Nevím, co dodat. Nemám řeč. Spadla mi brada. Myslela jsem si, že ten první díl je ze všech nejlepší a žádná knížka ji nepřekoná. Mýlila jsem se. Cítit znovu nasadila vysokou laťku, která překonala první díl Začít znovu. Neuvěřitelné. Strašně napínavý do poslední stránky, jestli budou nebo nebudou spolu.♥️ Mona Kasten se předvedla, že dokáže čtenáře ještě něčím překvapit. A ukázala, že knížky nepíše stejným stylem, ale obměňuje styl tak, že vtáhne čtenáře do děje jiným způsobem než v předešlých dílech a to mě fascinuje. A nejenom to. Tahle knížka je jediná knížka, která mě dokázala rozplakat a to za celou dobu mého rozhodnutí se stát čtenářem. Nevěřila jsem, že knížka dokáže čtenáře rozplakat, ale takhle knížka to dokázala. Děj se čte krásně, celkem krátké kapitoly, nechybí romantické chvilky, vtipné scénky ani smutek a pláč. Vše v jednom. Ten, kdo tuhle knížku nečetl, ale četl předešlé díly, měl by se stydět. A honem si ji jděte přečíst. Ten, kdo tuhle knížku nečetl a nečetl ani předešlé díly, má co napravovat a o hodně přichází, i když třeba není fanoušek románu a YA žánru. Nemůžu se dočkat, až budu si moct koupit další napsané knížky touto autorkou.♥️✔️ Už od samého začátku Mona Kasten patří mezi mé nejoblíbenější autorky tohoto žánru. ♥️♥️✔️⭐ A není ani divu, že knížka ode mně získává plný počet hvězd.⭐♥️✔️♥️

03.04.2021 5 z 5