lucygreen lucygreen komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Takový dobrý druhý díl. Bylo to asi stejně napínavé jako první díl a někde byla docela hluchá místa. Mě se ale hodně libily nové postavy. Postava Strumholda byla fakt jako živá a jeho charakter mi dost přirostl k srdci. Nedalo by se říci, že se mi líbí také charakter Mala, ale k mému údivu mi až tak moc nevadil. Alina se někdy chovala dost hloupě, jinak se mi tato kniha líbila.

09.02.2019 4 z 5

Holky nepláčou Holky nepláčou Jessie Elliot

Velice dobrá kniha, taková jednohubka (nejlépe na letní dny :D). Zkrátka příběhy tří puberťaček co rády vaří a řeší kluky. Mně se hlavně líbilo, že se kniha četla lehce a někdy jsem se i pousmála :).

29.12.2018 5 z 5

Hvězdy letní oblohy Hvězdy letní oblohy Tara Dairman

Druhý díl, který jsem četla tak před rokem, byl asi ještě lepší, než ten první :D. Bylo to zase velice kouzelné čtení pro slečny ;). A já, i když už nejsem cílová skupina, bych si klidně přečetla další díly..
Doporučuji!

21.11.2018 5 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Zajímavý příběh o otroctví a rodinných vztazích, na mě však dost náročná četba. Bylo to zajímavé, dokonce mi to ani do půlky nepřišlo zdlouhavé, ale pak už jsem se do čtení musela jen nutit. Na to, jak je kniha hubená jsem ji tedy četla dlouho... Pokud vám však náročnost četby nevadí, můžete si ji zkusit přečíst sami a třeba se vám bude číst dobře :).

03.11.2018 1 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Byl to velice originální a hezký příběh o světě, kde se všichni řídí tetováním. Kniha má moc povedený obal, který mě hned zaujal. Příběh bych nehodnotila všemi pěti hvězdičkami, protože to nebylo něco extra wow a četla jsem ho poměrně dlouho což jsem nečekala, ale určitě vás čtení této knihy neurazí ;).

21.10.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Téhle knize bych dala 2,5 hvězdiček, jako průměrné. Na knihu jsem se moc těšila, protože byla vychvalovaná, ale po pravdě mě ani moc nezajímalo, co se tam stane... Žádnou postavu jsem si úplně neoblíbila a další díl si asi nepřečtu. Každopádně to nebylo zas tak špatné.

16.09.2018 2 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Moc dobrá kniha :). Ze začátku jsem si trochu říkala, co to sakra je, ale pak mě to začalo hodně bavit :D. Moc se mi to celé líbilo, byla tam i romantická linka, vtipné hlášky, přátelství a to vše mi přišlo parádně zpracované :). Určitě doporučuji a konec byl také zajímavý :).

05.09.2018 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

U téhle knihy mě ani nenapadlo, že mě bude bavit ještě víc, něž první díl, kterému jsem taky dala pět hvězdiček. Prostě pokud jste četli první díl, tak tento si musíte přečíst také, abyste o nic nepřišli! Milovala jsem hlavně Liliiny kapitoly, kde to bylo plné zvratů. Hodně bych to tady vyspoilerovala, tak jen napíšu, že mě nejvíce bavily scény v plaveckém bazénu... :). Dala bych více hvězdiček než pět, kdyby to šlo :D.

05.09.2018 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Trochu delší rozjezd, ale pak mě to moc bavilo. (Na začátku trochu problém se zorientovat mezi hlavními postavami :)... ). Přečteno v pohodě za tři dny.

31.08.2018 5 z 5

Dobrý zrak bez brýlí Dobrý zrak bez brýlí Jacob Liberman

Super kniha, kterou jsem četla hodně dlouho a po částech. Moc se mi ale líbilo celé autorovo pojetí a jeho pohled na svět. Knih o očích jsem už několik přečetla a tato mi přišla opravdu velmi prospěšná. Celkově je spíše zaměřena na styl dívání se a přijímání života a ani ne tolik na fyzická cvičení očí (když je cvičení hlavní náplní knih z této oblasti, nečte se mi to dobře, protože pohyby se lépe pochopí například přes instruktážní video). Autorova slova mi pomohla uvědomit si důležitost uvolnění (což může být i prospěšnější než oční jóga). Už pár měsíců chodím bez brýlí a hodně se změnilo v mém sebevědomí a i na jasnosti vidění se to odráží. Knihu si plánuji určitě znovu přečíst. Děkuji.

06.09.2023 5 z 5

Karty posvátné síly Karty posvátné síly Anna Stark

Moje první karty. Moc ráda s nimi pracuji a učím se, miluji ty obrázky- krásné barvy a vzkazy. Dokáží být dobrou podporou, doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jessica Hagy

Není to kniha tohoto typu, u které by měl člověk tolik aha momentů, jako třeba u jiných. Některé grafy jsem se často ani nijak dlouze nesnažila pochopit. Asi poputuje dál a já si najdu nějakou jinou, se kterou budu rezonovat mnohem lehčeji.

11.09.2022 2 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Dobré nahlédnutí někam jinam. Ještě nevím, jestli mi duchovno sedí takhle zasazené do příběhu, ale asi budu zkoušet dál.

24.06.2022 3 z 5

Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Karel Nejedlý

Toto je prostě skvělé. S terapií mám zkušenosti a jsem obrovsky moc ráda, že existuje a pomáhá. Kniha byla v první polovině pro mě (která jsem byla trochu nedočkavá) trochu zdlouhavější, ale v druhé polovině jsem souzněla snad úplně se vším. Hluboké myšlenky a důležitá uvědomění. Moc příjemné a opravdu až po dočtení se pouštím do vlastního čištění. Jen je potřeba překonat nutkání řešit rovnou konkrétní problémy a začít vztahy :D. S komentářem od Lenuš také souzním, krásně to popsala.

24.06.2022 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Nevím, jestli jen už neměním žánr četby, ale toto bylo opravdu dost velké šlápnutí vedle... Teď zpětně se divím, že jsem to vůbec zvládla přečíst a možná trochu lituji, protože konec byl stejně otevřený, ale to jsem předem tušila. Stránek až zbytečně moc. Celá kniha byla prakticky předvídatelná a nudná. Jeden překvapivý zvrat tam byl, ale spíše mi to přišlo mírou se trochu nehodící k ději. Poprvé se mi u knihy stalo (a to mě docela pobavilo :D), že jsem se při rozuzlení příčiny spavé nemoci Charlotte doslova plácla přes čelo a chvíli to rozdýchávala, protože to bylo tak špatné a předvídatelné... A to, že jistá mladá osoba se chová, tak jak se chová a nikdo není schopný si ji srovnat, jsem také nechápala. Postava Camellie docela ušla, ale ještě se rozhoduji, jestli mě více, než většina postav nezaujaly cukrové melouny :). Nevím, jak bych na to koukala ve 13, ale pro starší úplně nevím...

18.04.2022 1 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Rereading a bylo to super! Už dlouho jsem se tolik nenasmála u knihy, všechny postavy jsou naprosto skvěle vykreslené a děj je taky zajímavý, plný upečených dobrot, skvělých vztahů mezi postavami a super atmosféry. Nelituji, že jsem si dala rereading celé série po pár letech, 2. díl byl trochu slabší, ale ne zas tak moc. Určitě doporučuji! Hodnocení: něco mezi 4 a 5 hvězdičkami.

16.05.2021 4 z 5

Knížka o krystalech Knížka o krystalech Judy Hall

Tento typ knih normálně nehodnotím, ale tato skvělá malá knízečka si to zaslouží. Je to prostě stručné, krásně graficky provedené a je v ní vše základní, co chcete vědět. Už jen ze čtení této knihy sálá pozitivní energie :). Od autorky jsem ještě četla Kameny v praxi, ale bylo to dost složitější a tolik se mi to nelíbilo. Jen mě u této autorky (překladu) plete používání slova křemen × křišťál.

08.02.2021 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Tak jo.. Prvních asi 80 stran bylo fakt velké utrpení a myslela jsem, že už knihu nedokážu dočíst. Kolem té 100 strany mě to opravdu chytilo a bavilo, ale nijak extra originální příběh to nebyl. Nejvíce mě tedy bavil prostředek knihy a v závěru mě překvapilo, že kniha obsahovala docela hodně násilí a to jsem od ní úplně neočekávala. Ve válečných scénách se úplně nevyžívám a v knize se bojovalo docela často. Celkově jsem se ale na čtení knihy vždy (kromě začátku) těšila a příběh byl čtivý což oceňuji. Sníh nebo popel je takto zpětně pro mě určitě lepší, než Rebelové vln už jen kvůli postavám. Podle recenzí se však pro své dobro do druhého dílu pouštět radši nebudu.. (Trochu mě to mrzí, ale nepotřebuji se případně dostat do čtecí krize.)

22.08.2020 4 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Kniha mě docela překvapila. Děj byl tedy prvních 250 docela nudný, ale bála jsem se, že to bude ještě horší. Konec byl však úplně nabitý akcí a celé to bylo podané fakt zajímavě. I k zamyšlení o životě je to fajn.

24.07.2020 4 z 5