lucygreen lucygreen komentáře u knih

Jednoduše pro všechny Jednoduše pro všechny Monika Němečková

Krásně graficky zpracovaná kniha, úžasné fotky a dobré recepty. Vlastně je to moje první kuchařka, kterou si procházím a zatím jsem vyzkoušela 3 sladké recepty. Plánuji zkoušet dál. Zatím nelepší byly koláčky s tvarohem a mákem. Doporučuji.

27.08.2022 4 z 5

Vnitřní inženýrství - Jogínův průvodce ke štěstí Vnitřní inženýrství - Jogínův průvodce ke štěstí Sadhguru (p)

K této, u nás ne moc známé knize jsem se dostala "náhodou". Vůbec jsem nevěděla, co od ní mám čekat a myslím, že ve výsledku momentálně nebyla úplně pro mě. První část mě moc nebavila a autorův příběh mi přišel takový neuchopitelný- prakticky žil život jinak už od dětství, ale to bývá spíš výjimka. Hvězdy dávám proto, že bylo pár částí knihy, které mě opravdu chytly a vypisovala jsem si i poznámky. Nejvíce mě bavila kapitola tělo, i když u jídla se mnou pás věcí úplně nezarezonovalo. Zkrátka myslím, že jsem mohla sáhnout po zábavnější knize z tohoto odvětví, která by mi toho dala třeba více a nebyla pro mě jako učebnice. No, ale nějaký důvod tento výběr asi měl, i když to nemusím chápat :)..

27.07.2022 2 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Super, že jsem od knihy nic neočekávala. První část byla prakticky skoro o ničem, ale pak to bylo opravdu napínavé, nečekané, docela dost zvláštní a nedalo se od příběhu úplně odtrhnout, což je velmi dobré znamení a už dlouho se mi to u knihy nestalo. Velice zajímavý, zábavný a svižný příběh. Konec tedy není úplně jednoznačný, ale myslím, že to zas tak moc nevadilo, v průběhu příběhu se totiž každou chvíli něco dělo a čekané to tedy nebylo.

21.05.2022 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Nic moc no, šlo to. 2/3 dost nudná- skoro odloženo. Jak se na konci něco začalo dít, tak mě to docela bavilo, ale opravdu to není nutnost číst. Na konci bych ocenila pár dobrých myšlenek.

10.07.2021 3 z 5

Psí běsnění Psí běsnění Erin Hunter

DOKONALOST. Nevím co říci, jen to, že si s každým dílem buduji větší vztah k postavám a k této sérii. Tomuto dílu opravdu není co vytknout. I po předchozích 5 dílech mě neustále překvapoval a konec mě dojal. Na další sérii se určitě vrhnu. Je to prostě nádherné a dojemné dobrodružství.

27.10.2020 5 z 5

Nekonečné jezero Nekonečné jezero Erin Hunter

Fakt super díl! Bavila mě celá kniha a opět jsem se ponořila do příběhu. Líbilo se mi to více, než předchozí díl, u kterého jsem se trochu sekla, ale teď mám zase chuť v sérii pokračovat.

27.08.2020 5 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Opravdu dobrá kniha. Všechny hlavní postavy jsem si moc oblíbila, i děj se mi líbil a nenudila jsem se. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a zkrátka jsem si knihu užila.

16.08.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Docela jsem se bála, abych od této knihy nebyla zklamaná, ale mile mě překvapila. Asi nejvíce se mi líbily kapitoly královen a celkově mi ten svět přišel hodně zajímavý a dobře podaný. Ráda jsem se vždy do knihy začetla a nemusela se vůbec nutit- četlo se to samo :). Sice to také nebylo úplně nejlepší, ale vřele doporučuji.

24.06.2020 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Hodně jsem se knihy bála kvůli hodnocení a začátek (před městem) mi opravdu přišel docela špatný, ale potom, jsem si svět úplně zamilovala. Prostě mě bavilo číst každou stranu a jsem ráda, že jsem knihu na začátku neodložila. Celkově ta mytologie a ještěří rasy se mi hodně líbily. Oblíbila jsem si styl psaní autorky i postavy. Člověk by si asi měl udělat na tuto knihu vlastní názor, ale za mě super, něco takového jsem teď přesně potřebovala.

10.06.2020 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Před rokem jsem četla první díl, který se mi jako letní čtení dost líbil (samozřejmě to musíte brát s nadhledem). Ani mi moc nedělalo problém se znovu do příběhu dostat, ale určitě se mi líbil méně, než první. Nebudu však říkat, že to nebylo čtivé, to bylo a proto tři hvězdičky. Nevím, jestli se někdy dostanu i ke třetímu dílu, ale jestli ano, tak za dlouho. SPOILER celkově mi ta intrika od Tiffani přišla divná a nevím proč se Eden rozhodla že radši ublíží Tylerovi, kterého tak bezhlavě miluje, než aby to Tiffani řekla Deanovi, kterému to, ale měli říct oni sami už dávno. Prostě si to zavařila sama..

06.06.2020 3 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Erin Hunter

První polovina mě tentokrát nějak nechytla, ale pak to byla opět jízda! Zákony smečky mám opravdu ráda a naštěstí mě ani tento díl nezklamal. U konce jsem si říkala, ze to asi úplně pro nejmenší není, celkově zápletka s otráveným světem je děsivá... Doporučuji.

19.04.2020 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Čtyři hvězdičky dávám jen za ten konec, který jsem čekala mozná lepší, ale jinak je tato kniha bez diskuzí skvělá. Od začátku mě bavila, děj odsýpal a rychle se četla. S postavami jsem ani problém neměla a prostě mě to bavilo. Doporučuji ;). Obálka je mimochodem v reálu fakt dokonalá a paperback se k ní hodí.

30.12.2019 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Opravdu nedoporučuji, kniha nemá prakticky žádný děj a celkově to byla ztráta času. V tomto žánru existuje mnoho lepších knih. Obálka se mi docela líbí.

08.09.2019 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Bylo to odpocinkove čtení a líbilo se mi to, sice to nebylo to nejlepší z nejlepších, ale prostředí intru a školy i postavy se mi líbily.

27.08.2019 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Tohle mě dost bavilo, o hodně více, než první díl. Asi to bylo tím, že jsem knihu přečetla za jeden den a nenatahova čtení na týden a víc. Kniha se čte opravdu rychle a oproti prvnímu dílu měla podle mě lepší zápletku/děj. Dost jsem si u knihy odpočinula.

01.08.2019 5 z 5

Temnota padá Temnota padá Erin Hunter

Pomalejší rozjezd, ale pak me to jako v případě druhého dílu bavilo hodně. Líbí se mi prostředí lesa i opatření smečky v hierarchii.

31.07.2019 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

No čekala jsem víc, ale první díl byl hlavně o seznámení se světem a postavami. Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle, další díly budou určitě lepší. Kočkoveverčák byl samozřejmě nej :).

30.06.2019 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nevím proč, ale kniha mi moc neutíkala a to je dost hubená.. Bylo to hodně předvídatelné a uvidím jestli si přečtu více dílů. Poslední dobou se mi však v knihách líbí kamarádky hlavních postav a i tady se mi líbila Meredith. Nic moc nového to však pro mě nebylo..

11.05.2019 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Opět to nebyla žádná bomba a konec prvního dílu byl podle mě o dost napínavější. Spoustu stran kde se nic nedělo, mohlo by to být aspoň o 200 stran kratší... nejvíce se mi ale líbila návštěva letního dvora. Knihu jsem četla asi měsíc, takže si teď dám odpočinek od bichlí. SPOILER: Byla jsem jediná které přišlo, že nejdřív se všichni strašně obávali mocného krále Hybernu, který byl mnohem krutější, než Amarantha a pak tam přijdou, král udělá baf, vykoupe je a Feyre zničehonic zlomí veškerou kletbu světa? A on jenom hmmm tak jděte. To mi teda Amarantha přišla o dost horší.
Nechtěla bych tuto knihu potopit a jen jsem asi měla vysoká očekávání. Ale přesto, Feyre je dost otravná holčina...

21.04.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zajímavé, ale na můj vkus jsem to četla dost dlouho a místy to pomalu ubíhalo. Moc bych však chtěla ocenit postavu Luciena, který byl velice dobře napsaný :).

16.03.2019 3 z 5