LucYfer666 LucYfer666 komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četl a koupil. Teď se k ní vrátil. A zápletka i postavy mi přijdou uvěřitelné a popisy psychiky bravurní. Kniha je neprávem trochu opomíjená. Možná pro to, že nesedne každému. Za mě je to ale jedna z nejlepších survival knih vůbec.

06.05.2022 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Najde se tu pár slabších nebo míň uvěřitelných míst, ale celkově jde o strhující knihu s hodně povedenou atmosférou. Jen kdyby jich bylo víc takových.

31.01.2022 5 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Podobně jak píše dole Johny van M., ta fantazie dostala zabrat. Ale mě se to líbilo. Vzniknul mi z toho takový mix představ ovlivněných filmem. Bylo fajn vidět odhalenou prapůvodní kostru a mít víc možností imaginace. Taky některé pasáže a postavy jsou oproti filmu jinak, což bylo zajímavé.

31.01.2022 5 z 5

Hypnosis - Třetí velká destrukce Hypnosis - Třetí velká destrukce Petr Junek

Ze všech tří knih autora jednoznačně nejpropracovanější a nejtemnější. Jen tak dál.

12.01.2021 4 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Trochu taková rychlokvaška, zcela určitě by si hororové části zasloužily pořádně rozepsat. Na druhou stranu příběh dětí je sakra znepokojivý, že by obstál i samostatně.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

První kniha (vůbec), kterou jsem přečetl dvakrát.

Temnota nepomíjí Temnota nepomíjí Arthur Machen

Delikátní věc. Nechápu, že jsem se k autorovi nedostal dřív. Navíc zpracování a ilustrace, tady je pět hvězd málo.

Děti Raumy Děti Raumy Kristina Haidingerová

Jestli jednička byla výborná, dvojka je vynikající. Je vidět, že autorka se za ty roky vypsala. To, jakým způsobem do sebe obě knihy zapadají, je ojedinělé. I když je to zase o záchraně potomka, každý příběh je jiný a strhává s sebou všechny kolem sebe. V Dětech Raumy doslova všechny. Žádná postava není vyloženě kladná ani záporná a každý si vleče své kostlivce, postupně se poznávaj. Za hodně silnou stránku bych považoval dialogy, ty okamžitě vtáhnou. Ale i české prostředí, které se postupně vystřídá se severským. Za scénku s fanatickými fanynkami upírů bych klidně přidal ještě hvězdu.

23.07.2019 5 z 5

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

Trochu moc fantaskní v některých pasážích. Každopádně jde ale o velmi zajímavé až netradiční dílo plné barvitých obrazů.

29.05.2019 4 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Tak jsem si ji přečetl znovu, viděl jsem i oba filmy, a kniha jednoznačně vede. Pokaždé je na ní co objevovat. Už teď je jasné, že jde pro mě o nejlepší hororovou knihu, ke které se budu ještě vracet. Škoda, že není víc takových.

28.02.2018 5 z 5

Ti nepohřbení Ti nepohřbení Kristina Haidingerová

Souhlasím s přirovnáním ke Kulhánkovi, ale tenhle příběh je určitě méně akční, což je možná trochu škoda, na druhou stranu je víc klasicky úpírský (rozuměj - o pití krve). Také má dost zvláštní atmosféru. Pro mě jsou Nepohřbení velkým překvapením. Jestli bude nějaké pokračování, sem s ním.

22.08.2016 5 z 5