LucYfer666 LucYfer666 komentáře u knih

Děti Raumy Děti Raumy Kristina Haidingerová

Jestli jednička byla výborná, dvojka je vynikající. Je vidět, že autorka se za ty roky vypsala. To, jakým způsobem do sebe obě knihy zapadají, je ojedinělé. I když je to zase o záchraně potomka, každý příběh je jiný a strhává s sebou všechny kolem sebe. V Dětech Raumy doslova všechny. Žádná postava není vyloženě kladná ani záporná a každý si vleče své kostlivce, postupně se poznávaj. Za hodně silnou stránku bych považoval dialogy, ty okamžitě vtáhnou. Ale i české prostředí, které se postupně vystřídá se severským. Za scénku s fanatickými fanynkami upírů bych klidně přidal ještě hvězdu.

23.07.2019 5 z 5

Ti nepohřbení Ti nepohřbení Kristina Haidingerová

Souhlasím s přirovnáním ke Kulhánkovi, ale tenhle příběh je určitě méně akční, což je možná trochu škoda, na druhou stranu je víc klasicky úpírský (rozuměj - o pití krve). Také má dost zvláštní atmosféru. Pro mě jsou Nepohřbení velkým překvapením. Jestli bude nějaké pokračování, sem s ním.

22.08.2016 5 z 5

Lesní duch Lesní duch Graham Masterton

Zpočátku jsem měl pocit,že čtu prvotinu. Hodně náhod, hodně neuvěřitelných událostí a naivity hrdinů. V půlce se to ale docela zlepšilo. Námět je sice hezký, ale otřepaný, ale kniha je krátká a nabytá atmosférou, takže za přečtení stojí.

20.12.2023 3 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Trochu delší, trochu filosofičtější a trochu ukecanější, přesto vynikající.

24.05.2022

Noční rasa Noční rasa Clive Barker

První Barkerovina, která mě tak úplně nebavila. Jako kdybych to všechno už někde nějak jinak četl. Hlavní myšlenka je silná a určitě utáhne hodně dalších knih, ale tady mi přišla nějak víc prvoplánová.

24.05.2022 3 z 5

Utkaný svět Utkaný svět Clive Barker

Trochu moc fantaskní v některých pasážích. Každopádně jde ale o velmi zajímavé až netradiční dílo plné barvitých obrazů.

29.05.2019 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Vynikající nápad, skvělé zpracování, věrohodnost, hutnost a svižnost - vše ve velmi příjemné rovnováze. Přál bych si, aby autor napsal víc podobných knih.

19.03.2024 5 z 5

Zloději tváří Zloději tváří A. M. Shine

První kniha, kterou jsem od Fobosu koupil,nebyla nejlepší volbou. Neoslovila mě. Vadí mi nelogičnosti. Atmosféra a některé scény byly fajn,ale na uvěřitelnost to nestačilo. Námět je zajímavý, takže je to škoda.

21.12.2023 2 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Možná kdybych to četl jako první ze série, měl bych trochu jiný pohled, ale takto úplně ve všem souhlasím s komentátorem Reithe.

15.11.2022 3 z 5

Tráva Tráva Anya Martin

Tohle mě nějak nedokázalo oslovit. Možná jsme kvůli ohlasům čekal něco jiného. Možná mi nesedl styl autorky a její hrdinka, nebo víc ty nedotažené náznaky. Podobně to mám i u Ta co jde první, ale tam mi ty nakousnuté myšlenky naopak sedly. U obou knih se povedl překlad bezchybně.

26.08.2022 3 z 5

Hypnosis - Třetí velká destrukce Hypnosis - Třetí velká destrukce Petr Junek

Ze všech tří knih autora jednoznačně nejpropracovanější a nejtemnější. Jen tak dál.

12.01.2021 4 z 5