Lucy007 Lucy007 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuhle knihu jsem četla podruhé a musím říct, že mě opět uchvátila.
Kniha se čte velmi rychle, já sama jsem ji přečetla během dvou dní.
Příběh je velmi napínavý a místy až děsivý,když si uvědomíme, že tato kniha je seskládána ze skutečných příběhů,které se staly roku 1941, kdy Sovětský svaz obsadil Litvu a další pobaltské státy.
Rozhodně doporučuji přečíst, nejen díky silnému příběhu, ale taky kvůli uvědomění, co všechno dokáže lidská krutost,zloba a nenávist a zaručit, aby se podobné kruté osudy lidí a podobná historie už neopakovaly.

08.08.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha je pro mě srdeční záležitostí. Jelikož zbožňuji film s Keirou Knightley a Matthewem Macfadyenem, měla jsem stejně velké očekávání i od knihy a ta mě rovněž nezklamala.
Kniha je moc hezky napsaná a i přes to, že obsahuje poměrně mnoho stránek, četla se mi opravdu rychle. Byla plná chvilek, kdy se člověk musí usmát, když se občas objeví ironie, hloupost a naivita některých postav, ale i chvíle, kdy se každému objeví slzy v očích.
Pýcha a předsudek jsou dvě vlastnosti, které obě hlavní postavy v této knize porazí a jsou umírněny díky jejich opravdové hluboké lásce. Je velmi hezké po celou dobu díla pozorovat, jak se obě povahy mladých lidí mění a oba dva najedou své celoživotní očekávané štěstí.
Tuto knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi historické romány a zamilované příběhy, protože tento patří mezi jedny z nejkrásnějších.
Malé upozornění po přečtení této knihy je, že dívky můžou poté vyhledávat a čekat na muže či chlapce podobné povahy jako pan Darcy, a kdyby vypadal jako již zmíněný herec v hlavní roli, nebylo by to vůbec k zahození.

04.04.2021 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha mě od první kapitoly naprosto pohltila a nedokázala jsem ji odložit. Každá kapitola byla čtivá a dodávala příběhu nečekané zvraty a překvapení. Se stoupajícím napětím jsem pochybovala o každé postavě, která byla jen nepatrně podezřelá. S posledními stránkami už máte pocit, že víte vše, zjistíte však, že opět nevíte vůbec nic. Tento příběh budu zpracovávat ještě hodně dlouho. I přesto, že je postava Kopíráka smyšlená, všechny ty hrůzy smyšlené nebyly. Byly inspirovány nejhoršími vrahy v dějinách. A to je opravdu hrůzostrašné.

17.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tato kniha mi byla doporučena mými kamarádkami, které na ni pěly samou chválu a neustále mi kladly na srdce, že si ji musím co nejdříve přečíst. A tak jsem si tuto knihu s velkým očekáváním přečetla.
Rozhodně mě nezklamala, ba naopak mě uchvátil silný příběh, který se na stránkách knihy ukrýval. Autorce se podařilo ve mně vyvolat spoustu emocí - smích, dojetí, vztek či dokonce slzy smutku. Konec této knihy je šťastný, ale zároveň také správný.
Určitě si od této autorky přečtu další knihy.
,,Možná, že láska vždy neopíše celý kruh. Někdy se jen objeví a zase zmizí, tak jako někteří lidé ve vašem životě." - Lily

01.07.2022 5 z 5