lucka1998 lucka1998 komentáře u knih

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Podle mého názoru výborná kniha, která má skvělý děj. Klidně bych této knize dala 7 hvězdiček.

22.02.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Super kniha, moc jsem se u ni nasmala... i epilogy vsech postav potesily...

19.02.2020 4 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

Čtivá jednohubka pro lidi co mají rádi kočky. V knize jsou i témata na zamyšlení, moc se mi tato kniha líbila.

18.02.2024 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Sice má kniha malé hodnocení, ale mě osobně se kniha líbila. Ten příběh je pohádkový, ale to mu neubírá na tom poselství, na tom ukázat že život je o něčem jiném než o materiálních přáních.

03.11.2022 4 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Bez té pitomé časové smyčky by to byl moc pěkný vánoční pohádkový příběh, člověk by prostě nevěřil, co vše se dá stihnout během vánočních prázdnin.

27.10.2022 2 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Kniha mi připadá ze všech autorových nejslabší. Něco tomu oproti minulým knihám chybí, možná více akcí z nemocnice nebo popis zdravotnictví v dané oblasti. Připadá mi to psané na sílu, protože musím, tak popisuju kde co a kde koho, třeba svoje problémy se spánkem.
Na druhou stranu se mi moc líbil rozhovor s místními lékařkami, jde na tom vidět jejich společenské postavení, a věci které jsou pro nás nepředstavitelné.

24.08.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Je fakt, že mě hlavní hrdinka dost rozčilovala svým chováním, lezením přes plot, schováváním se na hřbitově, vstupu na cizí pozemek a narušila posvátné hnízdiště andulek.
Ale poté co se příběh rozjel, tak to bylo čtivé, a krásné čtení, plné vtipu a různých událostí. Samotné pátraní po konci příběhu z dopisu je náročné a plné zajímavých střípků skládačky...

Láska z nás dělá blázny.

05.07.2022 4 z 5

Encyklopedie fantasy filmu Encyklopedie fantasy filmu Petr Cífka

Kniha mě na první pohled zaujala v knihkupectví, prostě jsem ji musela mít. Obsahuje mnoho krásných popisů fantasy filmů a nádherných fotek. Jako bonus jsou vzadu tematické dvojstránky, poté i seznámení se, se slavnými režiséry.
Výborný dárek pro všechny milovníky fantasy...

03.02.2022 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Kniha přesně popsala problémy homosexuálních lidí, kteří jsou terčem násilí, šikany a předsudků. Přes rozhovory Borise se Sofií se můžeme pozastavit a zamyslet nad ožehavými tématy.

19.07.2021 5 z 5

Na křídlech melancholie Na křídlech melancholie Ivana Žáčková

Krátké básničky o životě, smrti a bolesti a přírodě... Doporučuji

04.05.2021 4 z 5

O život O život Lysa Walder

Kniha popisuje vyčerpávající práci zdravotníků záchranné služby, na jednotlivých případech ukazuje rozmanitost práce a její úskalí.

26.04.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

První díl se mi líbil o dost více, Poppy bez zkušeností chce pracovat jako sekretářka, pro šéfa který vyhodí nebo rozbrečí všechny předchozí sekretářky, a Poppy pokazí vše na co sáhne a jemu to připadá vtipné.
Kniha sice byla vtipná, ale připadalo mi to jako splácání moc vtipných situací dohromady, o romantice se moc mluvit nedá.

10.03.2021 3 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Dle mého názoru nejslabší kniha od Sparkse, kdyby 1/3 měla o 100 stran méně tak by to bylo na 4 hvězdičky. 1/3 knihy pořád omílá jak to má Russell těžké a jestli ho má nebo nemá Vivian ráda. Hlavní postavy mi sympatické nebyly.
Vivian je manipulující, bezohledná a náladová.
Russella mi bylo líto, ale je pořádný podpantoflák, co se pořád přehrabuje ve svých pocitech a co má a co nemá dělat a proč kdo udělal to či ono.
Nejvíce mi sedly postavy Emily a Marge, byly vtipné a vše braly s nadhledem.

30.12.2020 3 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Kniha je sice psaná pro děti, ale i dospělý si ji může jako milou a nenáročnou oddechovku může přečíst. Příběh ubíhal a dobře se četl, prostě super volba.

12.12.2020 4 z 5

Zvěrolékař srdcem i duší Zvěrolékař srdcem i duší Alena Hrachovcová

Z meho pohledu velmi povedená kniha, která se četla sama. I když se některé příběhy opakovaly, kniha je velmi čtivá a vtipná.

27.11.2020 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velmi "silná" kniha. Je až neuvěřitelné, co všechno člověk přežije, co vše zažije a stejně se zvedne a bojuje a vyhraje. Kniha k zamyšlení se nad životem...

01.11.2020 4 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Velmi strhující příběh chlapce, který se nikdy nevzdal. Věci které se člověk dočte v této knize s ním určitě otřesou. Konec tohoto příběhu je přímo pohádkový.

26.10.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Sawyer mi od začátku neseděla, ale čím více jsem se blížila ke konci knihy, tím více jsem s ní soucítila a nakonec mi i přišla fajn. Další fajn kniha, dalším dílem se dozvídáme další a další podrobnosti o této skupince mladých lidí. Těším se na další díl.

22.10.2020 4 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Knihy jsou špatně vydané, tato kniha "je označována" jako 2,5 díl. Škoda že nevyšly postupně, asi by to bylo lepší, ale kniha se mi jako doplnění příběhu líbila.

29.07.2020 4 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Kniha se snaží vtipnou formou zachytit těžký život pejsků i dočaskářky. Smekám před lidma, co nabízí dočasný domov pejskům, i když jak v této knize vidíme, že to vůbec nemají lehké...

08.06.2020 5 z 5