Lucilda Lucilda komentáře u knih

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Tuhle knížku zbožňuji. Pasáž s dopisem je moje nejoblíbenější. Moc hezký příběh. Doporučuji všem romantičkám :)

25.08.2014

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Susan Thomas

Někde mezi čtyřkou a pětkou. Příběh se mi vážně zalíbil. Drobné výhrady bych měla ke stručnosti u některých pasáží, což na druhou stranu většinou bývá k užitku. :) Tempo knihy je poklidné, hrdinka pomalu představuje svět a vztahuje čtenáře do děje. Ale později příběh nabírá na obrátkách. A když jsem se do ní jednoho odpoledne pořádně začetla, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Kone byl fenomenální. Opravdu skvělé dialogy, suchý občas trochu břitký humor. Postavy jsou reálné, nejsou černé ani bílé. Jsou úžasné. A i když to nerada přiznávám, hlavní postava Alexe je rovněž úžasná. Přesně ten typ postavy, o které sníte, že vám zaklepe jednoho rána na dveře. Ach, znovu jsem se zasnila. Doporučuji dále.

06.09.2014 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

První knížka, kterou jsem od Jane Austenové přečetla. Proto je to moje nostalgická srdcovka. Příběh není ryze austenovský, ale je moc povedený. Moc se mi líbili i reálie příměstského městečka. :)

25.08.2014 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Knížka na první pohled zaujme obálkou. Ta se nakladatelství moc povedla. Příběh je čtivý,občas se tam opakují některá slova, ze kterých pomalu bolí oči - xakru a chupce, co mi utkvěly v paměti. Hlavní hrdinka je trochu protiva, moc mi nesedla. Postava Syna však byla vážně skvělá. Určitě to stojí za přečtení. I pro ty, které zrovna cestování vzdušným prostorem nijak zvlášť nebere jako mně. Takový hezký nadprůměr.

25.08.2014 4 z 5