lucifess lucifess komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ubírám jednu hvězdu, protože třetí díl série pro mě byl nejslabší a vlastně trochu zklamání proti dvěma předchozím dílům. Škoda. Další díl už by mě vůbec nezajímal a nevím, zda bych po něm někdy vůbec sáhla. Ke konci už jsem četla spíš ze setrvačnosti a odpočítávala stránky do konce.

19.01.2022 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Téma Osvětim v knihách je mé "oblíbené". Nicméně z této jsem poměrně na rozpacích a bohužel patří k těm slabším z množství, které jsem již přečetla. Je poměrně zmatečná v rámci přeskakování v dějové lince a názvy kapitol, jak kdyby někdo použil nadepsání z nějaké původní pracovní verze. Škoda.

28.12.2021 3 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Zajímavý námět na příběh, ale bohužel mě kniha nijak nezaujala. Potenciál tam ale rozhodně byl, škoda. Vše v knize mi přišlo velmi povrchové, čtenář ani neměl šanci pochopit pohnutky jednotlivých postav. K nikomu v knize jsem necítila sympatie.

05.10.2021 2 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Třetí v sérii, pro mě zároveň i nejslabší díl ze série. Pořád je to velmi dobrá kniha. Hlavní hrdinka R.J. je velice silná žena, která si musela naprosto všechno už od dětství vybojovat. Na jednu stranu je to obdivuhodné, všichni bychom k ní mohli vzhlížet, ale často mi připadala opuštěná a život nenaplněný. Sama obstát v horách, sama se naučit ovládat motorovou pilu, sama prořezat lesní cestu, sama postavit most přes vodu, sama, sama, sama... a kam a pro co se člověk vlastně žene?
Přiznám se, že kniha pro mě nemá moc konec. Mohla by skončit jak dřív, tak i později. Bylo to, jako když se autor rozhodl, že knihu ukončí například 31.8. a co dopíše, to dopíše.

24.08.2021 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Velmi povedená oddychovka. Stránky ubíhají velmi rychle. Konec jsem částečně tušila, ale i tak pro mě byl částečně překvapením. Některé pasáže už byly moc přitažené za uši a až přílišný happy end. První část knihy pro mě byla nejlepší. Časem u mě v paměti kniha naprosto zapadne, protože ničím vyloženě nevynikala, ale nelituji času, který jsem s ním strávila.

22.05.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super krimi. Mám velmi ráda, když se při vyšetřování postupuje logicky a vědecky. Theo jako hlavní hrdina, kterému nikdo nevěří, že se jedná o vraždu je biolog s nadprůměrným IQ a řekněme i s lehkou sociální poruchou. No, pro mě prostě ideální základ pro knihu, která vtáhne do děje a nepustí až do poslední stránky. Vrah je skutečně odhalen až na konci, takže fakt napínavé. Moc mě to bavilo.

20.03.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Autor je pro mě takovou osvědčenou klasikou a ráda jsem sáhla po knize s novým vyšetřovatelem, respektive vyšetřovatelkou. Příjemné nenáročné čtení, nemám co vytknout a těším se na další knihu. Aneb když nevíš, co číst, sáhni po jakémkoliv Bryndzovi a nebudeš litovat.

16.11.2020 5 z 5

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Vtipná knížka na dovolenou. Flákače nemám ráda a vyhýbám se jim, ale Tommy mě bavil a těšila jsem se, co dalšího se mu stane a jak se k tomu postaví. Být Rose, už jsem se na něj dávno vyprdla. Pes Burt je můj favorit.

19.09.2020 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět jedním dechem. Téma a celá povedená rodinka mě velmi baví. Už čtu další díl. Brzy mi ale dojdou...co budu číst? :)

21.08.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Přečteno téměř v jednom kuse. Nezklamalo! Už jsem skoro na konci dalšího dílu.

17.08.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Byla jsem naprosto nadšená. Moje druhá kniha této autorky. A opět naprostá spokojenost. Příběh se mi natolik líbil, že jsem se nechala strhnout dějem. Super detektivka. Je vidět, že každý máme nějaké své tajemství a část minulosti, na kterou nejsme hrdí.

03.08.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedním dechem!!!!
Události a směr, kam se bude kniha posouvat byly předvídatelné, ale nijak mi to nevadilo.

04.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Někdy jsem se ztrácela ve jménech Anna, Alžběta, Anežka - všechno od A pro mě bylo špatné pro orientaci.
Kniha se četla celkem příjemně.

29.01.2020 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Perfektní kniha. Viděla jsem i film. Většinou se říká, že kniha je lepší. V tomto případě jsem na vahách, oboje má své a oboje bylo fantastické.

27.01.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Na téma koncentračních táborů jsem přečetla již řadu knih, hlavně z Osvětimi a tento příběh mi určitě nezapadne.
Kniha je skvěle psaná, čte se sama. Nemohla jsem přestat číst, využívala jsem každou volnou minutu.
V poměru celé knihy se ale přiznám, že jsem čekala větší část z koncentračního tábora nebo gheta. První část, kdy popisuje svůj život předtím - je sice krásné číst, jak randí mladé dívky na kolonádě za účasti obou rodičů, jaké bylo dvoření a první zamilování, ale čekala jsem více zaměření na toto téma. Poprvé zde jsem četla, že Osvětim měla dokonce 3 tábory.

12.12.2019 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knihu jsem si našla v rámci čtenářské výzvy a jednu další jsem už od autorky přečetla a tak jsem se celkem těšila. Bohužel kniha moje očekávání nenaplnila. Přišlo mi, že celá první část je pouze velice přehnaná a cíleně předramatizovaná v očekávání dne D - dne grilování. Místy jsem se už musela smát, působilo to až "lacině". Extrémně natahované.
Knihu jsem dočetla, ale bohužel bych ji nedoporučila.

01.11.2019 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

V minulosti jsem se knihu pokoušela přečíst už jednou. Tehdy jsem skončila s vypětím všech sil cca na 50. stránce. Nešlo to. Tentokrát jsem to s přemlouváním sama sebe dala až do konce. Chtěla jsem vědět, co na té knížce všichni mají. No, nevím to ani teď po přečtení. Některé pasáže byly fakt zdlouhavé a byly psaný "americky" - děsně dlouhé popisování, že se vlastně člověk něco dozví a to, co se dozví je fakt wooow, co mu změní svět....a až se to dozví....už za chvíli se to dozví....a teď už se pustíme do vyprávění, co všechno změní ve tvém dosavadním životě, donutí tě přehodnotit pohled na svět....blablabla....u toho jsem kvetla :))
Celkově tedy spíš nic než moc.

24.11.2023 2 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Vtipné, příjemné, osvěžující. První knihy se mi líbily více, ale pořád vysoký standard a koupím si ráda i další nové. Až u této knihy jsem více vnímala generační rozdíl mezi mnou a spisovatelkou. Itálie je má skrytá láska, italské jídlo vášeň, italská nátura občas v dobrém úsměvná, italská móda dech beroucí, italské dámy vždy a za každé příležitosti elegantní a šik. Od těch bychom se my Češky měly učit. Doufám, že i já budu jednou úchvatnou starou, teda vlastně mladou dámou.

26.10.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nic speciálního, kniha mě ničím ani vyloženě nezaujala. Neurazí. Nepotěší.
Průměr ve své kategorii. Kdyby měla kniha jiný obrázek nebo jiný název, rozhodně by nevzbudila tolik pozornosti a možná by měla i méně prodaných kusů. Za týden už nebudu ani vědět, o čem to bylo.

10.09.2023 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Další velmi slušná oddechovka. Pro mě první kniha od autorky, na kterou jsem v rámci žánru dostala několik doporučení. Nezklamalo. Příběh byl někdy až možná moc překombinovaný a uměle natahovaný, ale vyloženě mi to ještě nevadilo. Rovnou pokračuji v dalším díle.

27.08.2023 4 z 5