Lucif Lucif komentáře u knih

Hraničářův učeň 1-16 (box) Hraničářův učeň 1-16 (box) John Flanagan

Rozhodně doporučuji dospělým i dětem tak od 11 let. Velmi napínavé příběhy, krásně napsané (super popis krajiny i lidí), výborně se to čte. Různá dobrodružství skupinky fajn lidiček, někde jen jednotlivce, pak zase nějaká zkouška dalšího z nich.. prostě super. Mám 16 knih a jsem moc ráda, že mi je kamarád doporučil (jen 3. díl byl hodně smutný a zdlouhavý, ale jinak je většina opravdu super, na 5*). Teď mi přijde 17. díl a pak budu číst další sérii tohoto super autora: Bratrstvo.

22.02.2024 5 z 5

Hraničářův učeň 1-14 Hraničářův učeň 1-14 John Flanagan

22.02.2024 5 z 5

Tajemství žlutého kufru Tajemství žlutého kufru Ursel Scheffler

Prima krátké příběhy, kde si (nejen) děti můžou zahrát na detektiva. Když jsme přečetli všechny knihy Enid Blyton a Thomase Breziny, objevili jsme další fajn příběhy. Je to spíš asi pro menší (TB pro starší) děti.

22.02.2024 4 z 5

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

Čtyřlístek je fajn, přečetla jsem jako malá a pak i se synem a s neteřinkami. Oblíbené postavičky, hezké obrázky, dvě dobrodružství.

Safari v ohrožení Safari v ohrožení Thomas Brezina

Klub tygrů a Thomas Brezina = prima dobrodružství zaručeno - oblíbené knihy mého syna. Postupně jsme dokupovali další příběhy.

22.02.2024 4 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Četla jsem jako malá, pak se synem a teď to dostane neteřinka, která miluje čtyřlístek. Pěkné obrázky, prima dvě dobrodružství.

Proroctví indiánských šamanů Proroctví indiánských šamanů Wa-Na-Nee-Che

Malá knížečka je PRO KAŽDÉHO, kdo má srdce a nebojí se ho použít. Ještě ji čtu, ale dávám 5* za myšlenku. Je čas oprášit "staré", TRADIČNÍ ZPŮSOBY - CHOVÁNÍ K PŘÍRODĚ A VŠEMU ŽIVÉMU - RESPEKT, SPOLUPRÁCE + poznat sebe a SVÉ DUCHOVNÍ SPOJENÍ ;0). Najít rovnováhu mezi tělem, duchem a rozumem.

Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, čte se to skvěle. Napínavé, zajímavé, dojemné, poučné.. str. 12 začíná PŘÍBĚH autora, šamana (20+21 pro lidi, kterým někdo odešel z tohoto světa), pak je krátké povídání o vztazích, lásce a další příběhy.. Sny vs. vize. Druhá půlka je trochu náročnější, ale stojí za přečtení. Kniha je plná zajímavých a důležitých informací.

20.02.2024 5 z 5

Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy * antologie

No, nejlepší psí příběhy to nejsou - některé jsou pěkné, jiné ne - bohužel jsem se také nechala zlákat jménem mého oblíbeného autora Geralda Durrella, ale není to od něj a je to znát (jeho knihy jsou většinou na 5*). Nicméně každý milovník psů si tam jistě najde několik hezkých příběhů.

18.02.2024 3 z 5

Drak do kapsy Drak do kapsy Ed Clarke (p)

Hezký příběh pro kluky i holky. Nejen o přátelství mezi dětmi a dráčkem. Dobře se čte.

18.02.2024 4 z 5

Keltské orákulum rostlin Keltské orákulum rostlin Philip Carr-Gomm

Krásné velké karty, i kniha je velká. Na obrázku se dá zaměřit na různé detaily, opravdu hezky propracované. Jedny z nejlepších karet.

18.02.2024 4 z 5

110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci 110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci Ingrid Grube

Super, NAPROSTO DOPORUČUJI. Měla jsem v ní spoustu záložek k čemu se chci vracet, používala jsem ji dlouho, potom jsem ji půjčila (líbila se), nyní se k ní chci vrátit a trénovat mozek ;0)

18.02.2024 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Knihu jsem koupila jako dárek, protože GERALD DURRELL je ÚŽASNÝ AUTOR, ale četla to moje mamka a byla zklamaná, nedočetla - nelíbil se jí pavouček, který neustále komandoval papouška a také, že zvířata dělají to, co lidi (čistí si zuby atd.). Určitě se to mnohým bude líbit, ale my jsme od něj čekaly trochu něco jiného. Gerald Durrel má tolik krásných příběhů o zvířatech, které jsem si četla už na škole a pak jsem se k nim vracela a četla je i synovi, když byl malý. Milujeme zvířata a ty příběhy jsou opravdu super zajímavé. VĚTŠINA KNIH OD G.D. JE URČITĚ NA 5* A DOPORUČUJI JE VŠEM, ale tato bohužel není pro každého (a to mám pohádky i G.D. moc ráda).

18.02.2024 1 z 5

Jak si správně přát - karty Jak si správně přát - karty Pierre Franckh

Mám lepší kartičky, ale jo, něco se tam člověk dozví a mamka je chtěla. Pokud neznáte základní principy, jak si správně přát, tak je to určitě fajn.

17.02.2024 3 z 5

Andělská inspirace Andělská inspirace Kim Dreyer

Boží kartičky - malé (čili i dobře přenosné - dáte je do kapsy), krásné a výstižné obrázky, jedny z mých nejlepších - někdy mám raději ty, jindy zase ty, někdy se doplňují, ale všechny používám roky a jsem s nimi moc spokojená. Koupila jsem je i taťkovi a také si je "tahal" rád, i když on měl nejraději medicínské a šamanské (Kyle Gray - také luxusní, ale o tom už zase jiná recenze).

Karty vědomé duše Karty vědomé duše Kim Dreyer

Luxusní malé kartičky. Je docela vtipné, že se mi nejméně líbí zrovna ta karta, která je na úvodní straně - přiznám se, že to byl důvod proč jsem si vybrala jiné od této autorky a tyto koupila jako dárek... nicméně od té doby už jsem je mnohokrát za ty roky použila - líbí se mi a baví mě. Naprosto doporučuji.

Moderní snář Moderní snář Tony Crisp

Tento snář jsem kdysi měla doma a byla jsem s ním moc spokojená. Je to o POCHOPENÍ SNŮ, spíš než o bezmyšlenkovitém vyhledávání hesel, proto se mi také tak líbil. Ostatní snáře nejsou tak přesné. Dlouho jsem tuto knihu znovu sháněla, je to POKLAD.

Pro každého ani nemůže 1 určitý symbol znamenat to samé - každý máme jiné vzpomínky, zkušenosti, pocity.. Navíc někdo může vlakem odjet, někdo přijet, jiný ho vidí odjíždět.. nemůžete vyhledat tedy jen vlak a myslet si že vám řekne co to znamená = je důležité SLEDOVAT CELÝ PŘÍBĚH A HLAVNĚ I POCITY. Kniha pomáhá pochopit vaše sny.

Osobně jsem ráda, že kniha není silnější a ty pojmy se neopakují - líbí se mi, že člověk vyhledá slovo a najde tam v které části knihy je o tom psáno nebo čemu je to podobné. Někdy si neuvědomíme, že to může znamenat i to nebo to.. Je dobré se zamyslet, někdy vám pak dojde i něco úplně jiného. Brzy se s knihou naučíte pracovat a budete třeba i nahlížet méně - a o to podle mě jde, vědět, chápat, ne jen neustále hledat a být ztracený. Naprosto JEDINEČNÁ, VZÁCNÁ KNIHA. Přeji vám ať je pro vás tak užitečná, jako byla pro mě ;)

16.02.2024 5 z 5

Magické oko III Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Magické oko III Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Tom Baccei

Nejlepší je Magické oko 1 - to doporučuji úplně všem. Tady se mi hledalo hůř (ale lépe než ve 2. knize), musela jsem se dívat dozadu na nápovědu. Pokud vám 1 nedělá problémy (vidíteto hned), určitě doporučuji všechny 3.

15.02.2024 4 z 5

Magické oko II - Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Magické oko II - Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Tom Baccei

Nejvíc se mi líbí 1, pak 3 a až nakonec 2 - tady některé obrázky "hledám" dlouho a musím se dívat dozadu na nápovědu. Nejsnazší je Magické oko 1 - DOPORUČUJI VŠEM. A pokud vidíte skrytý obrázek (jako můj taťka) hned, jakmile se na to podíváte, tak doporučuji všechny 3.

15.02.2024 4 z 5

Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Alena Hrachovcová

Krátké a většinou povzbudivé (nejen) zvířecí příběhy ze života. Nejedna slza ukápla. Od začátku jsem věděla, že tam bude smutná část o Honzovi (je to psané na zadním obalu knihy) a trochu mě mrzelo, že byla na závěr. Je tam sice nějaká naděje na zlepšení, ale je to taková hodně smutná tečka. Myslím si, že by mnoho lidí hodnotilo knihu lépe, kdyby za tím posledním příběhem teprve byla ta škola a ty kočky. Honzovi přeju jen to nejlepší, je to evidentně velmi chytrý a hodný muž. V knize je spousta zajímavých informací, kde všude zvířata pomáhají a podporují lidi a co vše je lze naučit. Rozhodně doporučuji. Pokud máte rádi zvířata, určitě stojí za přečtení.

14.02.2024 5 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Již v předmluvě je psáno, že to není kniha určená pro nás a já s tím souhlasím (pro mě není!). Jsou to krátké rodinné zážitky (a fotky) ze života Devátých pro Deváté. Možná bych to dočetla, kdyby to bylo spojeno do příběhu. Takto mě moc nebavilo. Opět mám jiný obal, je tam slepice s obřím vajíčkem a opona. Slabá knížečka. Určitě vhodná pro nečtenáře a pro lidi, co rádi sbírají historky ze zákulisí apod.

09.02.2024 1 z 5