Lucif Lucif komentáře u knih

Beze strachu Beze strachu Brenda Shoshanna

Moc hezky napsáno, srozumitelné, dobře čitelné. Doporučuji přečíst i těm, co si myslí, že nemají strach, protože každý se někdy něčeho bojíme ;-)

23.02.2019 5 z 5

Láska k životu Láska k životu Osho

Nejdřív asi doporučuji přečíst nějakou jinou Osho-knihu :-)

Četla jsem mnoho Osho-knih a tato je trošku složitější, nemám ji mezi těmi úplně nejlepšími (Bdělá pozornost, Oranžová kniha), proto jen 4*. Nicméně je opravdu velmi zajímavá a doporučuji do ní min. nahlédnout (náhodně otevřít a přečíst odstavec), třeba je pro vás ;-)

Opět zajímavý pohled, rozbor jiné knihy a autora a údalostí kolem.. Mnoho zajímavých postřehů..

21.02.2019 4 z 5

Lesní hnízdo Lesní hnízdo Enid Blyton

Další bezva příběh od bezva autorky ;-)

21.02.2019 4 z 5

Zachráněná sovička Zachráněná sovička Sue Mongredien

Krásně napsáno. Doporučuji přečíst dětem i dospělákům. Mnoho užitečných a zajímavých informací o sovičkách. Moc pěkný příběh. Pohodové čtení. Napínavé též. Prostě super

05.04.2018 5 z 5

Bdělá pozornost Bdělá pozornost Osho

Super

05.04.2018 5 z 5

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Moc pěkně napsané, přečetla jsem to jedním dechem, doporučuji všem :0* ;0)

20.11.2016 5 z 5

Mystická zvířata Mystická zvířata Jana Smetanová

nádherné obrázky :0*

20.11.2016 3 z 5

Síla zvířat Síla zvířat Steven D. Farmer

luxusní kartičky, nádherné obrázky, synovi se také moc líbí, jsme s nimi velmi spokojeni :0*

05.10.2016 5 z 5

Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Jiří Vokáč Čmolík

Hodně zajímavá kniha, jiný pohled (spojení vědy a spirituality - nikoliv náboženství, jak říká sám autor). Četla jsem jim hned v roce vydání, takže už nevím podrobnosti, ale byla zajímavá a rozhodně ji DOPORUČUJI KAŽDÉMU, kdo ji nečetl!

Vracet se k ní asi zatím nebudu, protože JVČ roste a jeho nové knihy vlastně s ním - navazují, připomínají co už bylo řečeno a navíc dodává stále nové informace a zkušenosti, postřehy i příběhy.., např. Rychlovka je hodně zajímavá a stručná (takové 5 minutovky = jako má i ve svém programu Neurorestart Institute) + kniha Dreamvestice se mi hezky četla, je tam i mnoho příběhů a je tenká, vlastně jako všechny jeho knihy.

DOKÁŽE STRUČNĚ A JASNĚ vysvětlit i obsáhlejší témata. Většinu věcí jsem znala, ale některé jsem zjistila, že vlastně nepoužívám, přestože bych měla :0)

03.10.2016 5 z 5

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

NAPROSTO LUXUSNÍ KNÍŽEČKA! :0*

Je malá, stručná, jasná (čili je i pro nečtenáře = každý den si třeba přečte 1 stránečku, ale možná i víc, protože je to psané opravdu dobře, čtivě). Taková malá bible meditací :D.

Výborně popsané meditace pro lidi, kteří nevědí jak na to, ale i pro lidi, kteří chtějí meditovat, ale nevyhovuje jim nic, co doposud zkoušeli = je zde mnoho různých druhů meditací od opravdového borce, každý si jistě najde své ;0).

03.10.2016 5 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

naprosto boží kniha. měla jsem ji ráda jako dítě a nyní ji má rádo moje dítě :0*

17.09.2016 5 z 5

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

moc pěkná malá knížečka, doporučuji přečíst, každý tam najde něco ;)

Proměna Proměna Suve

naprosto luxusní kniha!!, příběh ;0)

Miluju SUVEho písničky jako je Jednoducho krása a Tesla a mnoho dalších a líbí se mi jeho myšlení a tak, proto jsem neváhala, když jsem zjistila, že píše knihu ;0) = objednala jsem si ji v předprodeji, těšila se na ni a opravdu mě nezklamala, je tam mnoho zajímavých věcí, některé už dávno vím a něco jsem slyšela poprvé (třeba ty zážitky s liánou apod), ale celkově je kniha opravdu velmi nabitá informacemi a zkušenostmi a krásně to je pospojované, prostě celkově PECKA ;0).

Opět mě Suve mile překvapil, v jeho písních i knize jsou opravdu hluboké myšlenky. Všem to naprosto doporučuji. Sama se ke knize chci vrátit, hned jakmile se mi vrátí (rodina, kolegové, všichni se chtějí podívat = někdo už četl a líbí) a pak určitě ještě několikrát ;)

Andělské rady pro šťastný život Andělské rady pro šťastný život Doreen Virtue

moc pěkná, opět se k ní určitě vrátím ;0)
Jako většina knih od DV se dá přečíst jedním dechem (kamarádka říkala, že si musela dělat pauzy, aby jí to vše došlo, ale také jí přišla zajímavá od začátku do konce)

Pokud je to Vaše první kniha od Doreen, tak určitě doporučuji nebo ještě Tvůj život ve světle = obě jsou luxusní (v ostatních se pak některé věci opakují, ale tyhle jsou podle mě nejlepší)

Kedrigern I Kedrigern I John Morressy

Postupně dokupuji další díly tohoto chytrého a hodného čaroděje. Mám obě malé knížečky, které jsou zde spojeny v jednu větší knihu s obrázky. Osobně dávám přednost těm menším knížkám a své fantazii = obrázky se mi moc nelíbí, vlastně bych si ani tu knihu nevybrala, kdyby mi nebyla doporučena, ale jsem za to opravdu moc ráda. Kdo by tohoto čaroděje neměl rád a kdo by neměl rád vtipné, krátké příběhy a šťastné konce?!

08.03.2024 5 z 5

Nová dimenze Nová dimenze Steve Perry

Luxusní 3D obrázky (bez brýlí), aneb jak je napsáno na titulní straně: "Kdo neviděl, neuvěří." Už jsme jí kdysi měli a moc se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji znovu sehnala :0*

05.03.2024 5 z 5

Sláva, bohatství a ambice Sláva, bohatství a ambice Osho

Koupila jsem si tu knihu, protože se mi líbí jak Osho mluví a že dává různé příklady (někdy se mi zdá, že mohl reagovat trochu jinak, ale to bude asi i překladem a tím, že mluví k více lidem. Některé knihy s nálepkou Osho se mi nelíbily, autoři evidentně vnucují i kus sebe, ale většinou to jde poznat). Neměla jsem vlastně moc chuť si ji hned číst (raději teď čtu třeba veselé fantasy příběhy), nicméně jsem se do knihy podívala a hned jsem se začetla a 2. den ji dočetla :). Je tam mnoho zajímavých a chytrých informací, návodů.. Každý tam určitě najde něco zajímavého ;).

03.03.2024 4 z 5

Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Martin Janoška

Víc se mi líbilo zpracování vodopádů, ale i tato knížka je moc hezká, muselo to zabrat hodně času jen je všechny navštívit + je tam hodně informací: historie a kde jsou zachovalé, foto černobílé i barevné.

25.02.2024 3 z 5

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Opět vtipné, chytré, napínavé, čtivé dobrodružství hodného čaroděje. Na jedné cestě za kouzelnou hůlkou bylo vlastně několik dalších zajímavých příběhů, vše krásně domýšlené, propojené. Jen 1 ošklivý úsek na který autor včas upozornil (dle mého názoru to měl úplně vynechat nebo stačilo napsat, že to bylo děsivé místo apod.). Jinak super malá knížečka, krátké kapitoly. Přečetla jsem ji za 1 odpol, nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další díl. Nečtu je popořadě (a vůbec mi to nevadí) - 1. jsem objevila: "Čaroděj na roztrhání", pak jsem sehnala tuto a další je na cestě. Určitě si postupně přečtu všechny. Příběhy se šťastným koncem mám ráda a tady jich je hodně ;0)

25.02.2024 5 z 5

Elohimové Elohimové Petra Schneider

No, určitě zajímavé, k zamyšlení, na můj vkus je to až moc dlouhé (který paprsek k čemu přesně slouží), musela jsem to přeskočit, ale zase by podle toho byl asi fajn film :) - dokumentární (k fantasy by to ještě chtělo příběh, děj). 195 stran. Až od str. 148 je jak očistit sebe, místnost atd. Resp. stačí od str. 173 (jak je zvát).

24.02.2024 4 z 5