Luccy78 Luccy78 komentáře u knih

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Po dlouhatánské době kniha s tématem, který mě sice hodně láká, ale zároveň jsem ji odkládala a neměla tu správnou náladu číst. Nicméně asi již uzrál ten správný čas a přišla řada i na ní.. A jsem jedním slovem nadšená. Kniha mě vtáhla do děje, doslova jsem hltala stránky a moc dobře se mi četla. Chvílemi ukápla nějaká slzička, ale tak je to správné.. Tohle je bohužel realita, naše historie, varování a snad i poučení. Konec knihy sice není moc reálný, ale nevadí. Alespoň malý záblesk světla na konci tunelu bolesti a utrpení, takže já jsem maximálně spokojená a knihu doporučuji k přečtení, stojí za to..

16.12.2021 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Nádherná říkanka pro nejmenší se šťastným koncem - jak já ji měla ráda a všem na počkání ji musela recitovat.. :-) A do dneška ji znám zpaměti, do dneška si ve mě uchovala své kouzlo a milou vzpomínku na dětství..

15.01.2016 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásný a zároveň velmi smutný a hluboký příběh o naději, lásce, věčném čekání, touze a přátelství, který se začíná rozvíjet v roce 1941 na řeckém ostrově Kefallénie. Viděla jsem i filmové zpracování, ale i když mám představitele hlavní role moc ráda a film byl natáčen v opravdu nádherném prostředí skutečného ostrova Kefallonie (který jsem měla příležitost i sama navštívit), knize opravdu nesahá ani po kotníky. Jakoby mu něco unikalo a rozhodně mu chybí taková ta špetka humoru, která se projevuje především v závěru knihy. Takže rozhodně doporučuji přečíst, nebudete zklamáni!

21.05.2016 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tak to já tuhle knížku vážně miluju! Vtipná, okouzlující, vynikající hlášky. Jenom jednu věc nechápu - jak se dokázal člověk, který kolem sebe vnímá tu hrůzu a strach ze smrti, kterého čeká transport do koncentračního tábora v Osvětimi, od toho všeho v myšlenkách "osvobodit" a napsat tak báječnou knihu, ve které je jediným stínem Péťovo onemocnění, ze kterého se stejně dostane, takže smutný konec se nekoná, a tak to má být :-) Vážně, Pane Poláčku, klobouk dolů... Zůstalo po Vás dílo, ke kterému se vždycky budu moc ráda vracet a u kterého si vždycky na Vás vzpomenu..

22.07.2015 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Celé dětství a až do teď jsem žila v přesvědčení, že kniha Broučci je milá, krásná knížka.. Smutný konec mi byl v dětství utajen a tak si myslím, že je to možná dobře.. I teď na mě padá smutek, když čtu ta slova: "A bylo jaro. Všecko, všecko kvetlo, ale pravšecko, a tam pod jalovcem kvetlo dvanáct chudobiček, devět bělounkých jako mléko a tři s kraječkem jako krev červeným. Však tam kvetou podnes."

17.05.2015 4 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Připojuji svůj souhlas, že se jedná o opravdu velmi zdařilé a důstojné ukončení Stínadelské série. Miluju knihy Jestřába, hlavně ty z počátku jeho tvorby, a snad proto jsem knihu kupovala se zvědavostí a určitými rozpaky, co mě asi čeká a jak se s příběhem pan Velinský "popere". A musím říct, že jsem vážně nadšená a chválím velmi povedené dílo, které mě hned po přečtení pár stránek dokázalo vtáhnout do děje přesně tak, jak to umí Foglarovky. Svým "napnelismem" a stylem psaní mi to hodně připomínalo styl právě starého dobrého Foglara, jak psal ze začátku a možná i proto jsem tak nadšená, jen tak někdo by to nedokázal.

30.01.2017 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hodně dojemný příběh malé holčičky, kterou násilím odvedli od milující rodiny na převýchovu do Německa. Velmi silný příběh, který bych doporučila ke čtení i dnešním dětem a dospívajícím. Možná by se pak do domovů vrátila láska a úcta k rodičům za to, co pro nás dělají, že jsme mohli vyrůstat doma u těch, co nás měli a mají rádi, a vděku za tu spoustu lásky, kterou jsme byli jako malí obklopení.

12.06.2015 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Tak toto je rozhodně moje "topka" od Jude :-) Opravdu nádherný, dojemný a romantický příběh, o cestování v čase a nápravě a záchraně jednoho rodu. Možná bych si přála trochu jiný konec, líbilo by se mi spíše, kdyby spolu hlavní hrdinové mohli v jedné nebo druhé době zůstat a žít spolu, ale možná to tak bylo správné.. Prostě úžasná kniha, mohu vřele doporučit..

17.01.2017 5 z 5

Grace to řekne nahlas Grace to řekne nahlas Emma Henderson

Tak.. Přečteno.. A musím přiznat, že takovou knihu jsem ještě nečetla.. Zanechala ve mě velmi silné pocity, musím se přiznat, že chvílemi jsem chtěla s čtením přestat, ale protože to nemám ve zvyku, neudělala jsem to. Je to velmi bolestivá zpověď duševně i tělesně postižené dívky a popis toho, co takový člověk může vnímat, jak se k němu chová okolí, rodina, ústavní personál a lékaři - to jsem občas nedokázala pobrat.. Dobrá četba k zamyšlení..

13.11.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po roce opět přečteno a opět mě kniha svým dějem a zpracováním doslova vtáhla do sebe.. Prostě perfektní odreagování a srdeční záležitost.

17.10.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tak, jako většinu lidí, ani mě Babička v dětských letech, kdy byla jako povinná četba, nezaujala. Teprve daleko později můžu s klidným svědomím říct, že jde skutečně o literární skvost. Ano, spoustu lidí nezaujme nikdy, ale pořád je to dílo plné životních hodnot (možná dneska pro někoho naivních), naděje a víry v lepší dny a lidi.

15.01.2016 4 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Sedm nejhezčích Šahrázádiných pohádek, vyprávěných básníkem Františkem Hrubínem v takové podobě, jakou mívali před staletími, se všemi vůněmi a kouzly východních zemí. Kniha je doplněna o nádherné obrázky Jiřího Trnky, které názorně ukazují, jak snad mohly tyto pohádkové kraje a postavy vypadat..

28.08.2015 5 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Pěkný příběh, ale jak já nesnáším otevřené konce! Můžu se dohadovat, ale nemám potvrzeno a to mě ničí..

01.05.2015 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Whau.. Úžasně napsaná kniha! Takhle jsem se dlouho do nějaké nezakousla.. Opravdu mě dostala, moc dobře se četla, děj svižný, vraždy promyšlené, děsivé.. Faakt dost dobrá kniha, doporučuji..

07.07.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První skvělý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

15.07.2016 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opět další kniha, která mě chytla a nepustila. A přestože mi bylo jasné, jak příběh dopadne a že se opět neobejdu bez toho svíravého pocitu v hrdle a beznadějného smutku, nemohla jsem přestat číst.. Rozhodně příběh k zamyšlení a přečtení!

02.05.2016 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Další z mých oblíbených dětských knih. Byla pro mě plná loupežnického dobrodružství, napětí, chvílemi i strachu a touhy po svobodě. Prostě nádherná kniha, která se dočkala i velmi zdařilého filmového zpracování.
A hláška: "Co-co-co-pak to-to-to děláš, po-po-potvůrko podivná...", je prostě nepřekonatelná..

08.01.2016 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Nádherné kniha plná dobrodružství dvou chlapců, kteří si hrají na Indiány, ale zároveň rozdávají lásku a touhu po vědění všeho, co je obklopuje - od stromů, ptáků, bylinek. Poznávají lesní moudrost, zkoušejí si postavit indiánské týpí, rozdělávají oheň bez sirek, udělají si mokasíny, indiánské čelenky, luk a šípy, rozpoznávají zvířecí stopy - prostě vše, po čem dětská duše touží a taky by si ráda zkusila.. Rodiče, vezměte svým dětem herní konzole, vypněte počítače, televize, zabavte mobily a vyžeňte je ven, nejlépe do lesa! Jo.. A dejte jim přečíst tuhle knížku..

07.09.2015 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

"Ladovský skvost".. Jinak snad ani tuhle nádhernou knížku pro děti nemůžu popsat..

04.08.2015 5 z 5

Farmaceutka Farmaceutka Amálie Kutinová

Milá, čistá, trochu naivní - takovou bych popsala Málinku i samotný příběh. Nicméně mě se to líbilo, dýchlo na mě velmi příjemné prostředí staré lékárny, kde se ještě ručně míchali a prodávali mastičky, tabletky a medicínky a přitom se nezapomínalo na slovní pohlazení..

04.06.2015 4 z 5