luba2532 luba2532 komentáře u knih

Vnitřní síla Vnitřní síla Tom Bisio

Podrobně zpracované strategie boje a bojového umění.

19.11.2023

Testament Testament J. B. Kerning

Kniha se mi líbí, je to příběh ze starší doby, řekla bych podobenství - třeba chápat, co je za tím, co dost pomáhají poznámky pod čarou p. Weifurtera, kterého mám moc ráda. Jedná se o mladého člověka, který odchází do světa za poznáním a prochází pokušeními a jak to zvládá...pořád od věků stejné, jak obstojíme ve zkouškách. Mladý muž obstál, no v životě jde o to, když přijdeme na to, že máme nechci říct špatný směr, ale jsme mimo, změnit cestu a klidně vícekrát za život. A nepálit mosty...spíše v míru, pokud je možné...

10.11.2023

Bible ve světle mystiky: Evangelium sv. Matouše, Evangelium sv. Lukáše, Evangelium sv. Marka Bible ve světle mystiky: Evangelium sv. Matouše, Evangelium sv. Lukáše, Evangelium sv. Marka Karel Weinfurter

Bibli jako takou se mi moc číst nedaří a tady, světe div se - rozumím, krásně vysvětlené a hlavně Karlovi, jako mystikovi věřím. Je pravdivý, nevymýšlí, píše poctivě.

10.11.2023

Dar ducha V. - Jak si udržet duchovní sílu Dar ducha V. - Jak si udržet duchovní sílu Prentice Mulford

Mám ráda spisovatele i překladatele, líbí se tento "starší" typ psaní z minulého století. Krásně a srozumitelně vysvětleno, jak působíme myšlenkami na utváření našeho života, životního prostředí a lidí. Pořád je spousta lidí, kteří to popírají a další spousta, kteří to už pociťuji, a další, kteří tímto způsobem žijí. Velice inspirativní. Je dobré číst a zkoumat, zkoušet, co to přináší, ne slepě věřit, to už máme dávno za sebou - doufám pevně, že většina. Svobodná vůle je to - přijímat, co kdo chce a podle toho se mu vede.

Mentální detoxikace Mentální detoxikace Sandra Ingerman

Výborná knížka, moc doporučuji. Učí a ukazuje, jak na nás působí naše emoce, jak se tvoří nálada a myšlenky a jak ovlivňují náš život. Co vysíláme světu, jak si tvoříme život a dává návody, jak zlepšit prožívání života sobě a když na sobě pracujeme i druhým.

Na Počátku byla matka Na Počátku byla matka Daniel Ferreira

Kniha se mi docela líbila, je to taková "novodobá bible" stvoření hry, kde tvorové žijí své životy a vědí, že mají stvořitele a tito ovlivňují jejich život a řídí ho a oni poslouchají a jsou spokojení.

21.10.2023

Velká kniha meditačních cvičení Velká kniha meditačních cvičení Sri Chinmoy

Krásná kniha meditací podrobné a praktické návody.

02.09.2023

Dějiny české mystiky - Kořeny aneb galerie osobností (3. díl) Dějiny české mystiky - Kořeny aneb galerie osobností (3. díl) Josef Sanitrák

Velmi zajímavá a poučná publikace, jak je v názvu řečeno- galerie osobností,stručné životopisy a díla.

26.08.2023

Bible ve světle mystiky. Řada V, Evangelium sv. Lukáše Bible ve světle mystiky. Řada V, Evangelium sv. Lukáše Karel Weinfurter

Mám ráda tohoto spisovatele i jeho starší styl vyjadřování. Vysvětluje úryvky z Bible moc hezkým způsobem, kterému rozumím.

24.08.2023

Zednář Zednář J. B. Kerning

Pěkný román, kde se ukazuje jak a čím je člověk lákán do společností, kterým lidé věří a myslí si podle svých zkušeností, že je vhodná a správná i pro toho, koho mají rádi. Nemusí to tak být.

06.08.2023

Pět stezek k nejvyšší pravdě: (jak býti jóginem) Pět stezek k nejvyšší pravdě: (jak býti jóginem) Svámí Abhedānanda

Krásné vysvětlení jogínských stezek, pro koho se která hodí a co na ní třeba vykonávat, aby jsme došli k osvícení.

23.07.2023 5 z 5

Tajný lexikon ruského šamanismu Tajný lexikon ruského šamanismu Vadim Čenze

Přírodní a duchovní prostředky sebeléčby, většinu má člověk doma, nebo lehce pořídí.

23.07.2023

Mystická nauka Mistra Eckeharta z Hochheimu I. Mystická nauka Mistra Eckeharta z Hochheimu I. Mistr Eckhart

Pro mně náročnější čtení, i když pokud se mi podařilo ponořit, bylo to plynulé a více srozumitelné.

18.07.2023

Bible ve světle mystiky. Řada III, První epištola sv. Pavla apoštola k Tessalonicenským ... Bible ve světle mystiky. Řada III, První epištola sv. Pavla apoštola k Tessalonicenským ... Karel Weinfurter

Pěkné, srozumilné vysvětlení výroků apoštolů, za mně super, mám ráda p. Weinfurtera

16.07.2023

Příliv a odliv Příliv a odliv J. B. Kerning

Mystické poučky krásně vetkané do příběhu dvou kamarádů, jejich hledání a nacházení. Za mně skvělé, mám ráda spisovatele i překladatele p. Weinfurtera

15.07.2023

Bible ve světle mystiky: Řada II, Epištola sv. Pavla k Římanům ... Bible ve světle mystiky: Řada II, Epištola sv. Pavla k Římanům ... Karel Weinfurter

Autor vysvětluje výroky sv. Pavla srozumitelným způsobem, který je ale stejně těžko pochopitelný světským rozumem.

08.07.2023

Svobodné zednářství: Jeho účel a tajemství Svobodné zednářství: Jeho účel a tajemství Karel Weinfurter

Útlá knížečka o svobodných zednářích, historie, obřady, jak to vypadalo do minulého století, kdy byla knížka sepsána.

06.07.2023

Bible ve světle mystiky. Řada X, Apokryfy. Kniha I Bible ve světle mystiky. Řada X, Apokryfy. Kniha I Karel Weinfurter

Výňatky z Bible s vysvětlením Karla Weinfertera

30.06.2023

Královna světla: Obraz ze starého Egypta Královna světla: Obraz ze starého Egypta Josef Štětka

Duchovní román vypráví o zasvěcenci, hledání, padání a vstávání naší duše, mně se kniha líbí, tak to chodí...není pro každého

26.06.2023

Misionáři Misionáři J. B. Kerning

Zajímavé vyučování mladých misionářů - v podstatě čtenářů. Pro mně přínosné

24.06.2023