Bible ve světle mystiky: Evangelium sv. Matouše, Evangelium sv. Lukáše, Evangelium sv. Marka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181937/bible-ve-svetle-mystiky-evangelium-sv-matouse-evangelium-sv-lukase-evangelium-sv-marka-181937.jpg 5 2 1

Karel Weinfurter (1867-1942) je právem považován za největšího českého mystika, okultistu a zasvěcence. Když v roce 1929 začala vycházet jeho Bible ve světle mystiky, vzbudilo to rozruch nejen mezi katolíky. Weinfurterova biblická interpretace, založená na srovnání s jinými náboženstvími i starověkými mýty, a především na vlastních mystických zkušenostech, mnoha věřícím odpověděla na otázky související s vírou a mnoha ateistům otevřela oči. Mystický výklad poselství bible je překvapující a zároveň fascinující pro všechny, kteří hledají smysl lidské existence. Po prvním svazku, který obsahoval Evangelium sv. Jana a Zjevení sv. Jana, vychází nyní v nakladatelství Daranus svazek druhý, v němž Weinfurter interpretuje zbylá tři evangelia – sv. Matouše, sv. Lukáše a sv. Marka.... celý text

luba2532
10.11.2023

Bibli jako takou se mi moc číst nedaří a tady, světe div se - rozumím, krásně vysvětlené a hlavně Karlovi, jako mystikovi věřím. Je pravdivý, nevymýšlí, píše poctivě.

Kniha Bible ve světle mystiky: Evangelium sv. Matouše, Evangelium sv. Lukáše, Evangelium sv. Marka je v