Lovana Lovana komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Když jsem poprvé viděla, že kniha bude vycházet, tak má první myšlenka byla, že musím vědět, zda je ten název jen náhoda nebo zda Šikmý kostel v názvu knihy je Kostel sv. Petra z Alkantary v Karviné – dolech. Když jsem zjistila, že to není shoda náhod, ale že je myšlen opravdu tento kostel, tak jsem hned věděla, že knihu chci číst, protože už od dětství jsem kolem tohoto kostelu jezdila a jezdím doteď.
Poprvé jsem knihu četla pár měsíců po vydání a jelikož se chystám na druhý díl osvěžila jsem si první díl formou audioknihy a velmi ráda jsem se vrátila zpět za známými postavami a připomněla si jejich životní cesty a věci, které se mi od prvního čtení vykouřily z hlavy. Audiokniha v podání paní Vilmy Cibulkové mě velmi bavila. Možná se dá říct, že i malinko více než psaná kniha, kde jsem v jisté části už byla trošku unavená a příliš mě to nebavilo, to se mi u audioknihy nestalo.
Do druhého dílu se plánuji brzo pustit a už se těším na setkání se známými postavami i postavami novými a také, že opět nahlédnu, jak se vlastně v tehdejší „Karviné“ žilo.

19.01.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Má druhá knížka autorky (ano, začala jsem sérii Romantické útěky až 6. dílem Čajovna v Tokiu) a mám velmi podobné pocity jako právě u Čajovny.
Opět musím pochválit nádhernou obálku, to se ovšem budu opakovat u všech dílů této série, protože obálky jsou neskutečně povedené.
Opět mě naprosto nadchl popis města, všech míst, které postavy v knize navštívili, hned bych se do Kodaně vydala a obdivovalo to vše na vlastní oči a úplně nejvíc bych se posadila do kavárny Varme a dala si výbornou kávu, kanelsnegle a spandauer a poté ještě horkou čololádu a popovídala si s Evou, kterou jsem si nesmírně oblíbila, kromě ní jsem si oblíbila všechny postavy, které se účastnily výletu do Kodaně, včetně dvou hlavních hrdinů). Opět mi přišlo, že romantika byla poněkud upozaděna, i když ne tolik, jako právě v Čajovně a tady byl vidět i vývoj citů mezi hlavními hrdiny. Poněkud uspěchaný mi potom přišel závěr, ten se určitě dal ještě trochu rozepsat.
Tento díl se mi líbil o malinko více než Čajovna v Tokiu a určitě si přečtu i další díly série, i když určitě ne kvůli romantické lince, ale zejména kvůli popisům míst, jídla a pití.

22.03.2023 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu jsem zaregistrovala už před pár lety, ale úplně mě nelákala, až nyní jsem se k ní dostala díky knižnímu bingu.
Knih zasazených do období 2. světové války je poslední dobou opravdu spoustu a mě se tato kniha hodně líbila. Tento příběh byl pojat zase trochu jinak a jsem za to ráda. Bavilo mě sledovat životní cestu Marie-Laury i Wernera, oba, zejména Marií-Lauru jsem si hodně rychle oblíbila, u Wernera mi občas některé věci vadily. Líbilo se mi i vyprávění z pohledu slepé dívky.
Byla jsem zvědavá, kam celý příběh povede a jak se vše propojí. Závěr knihy ne, že by mě zklamal, spíš mě mrzel, ale vzhledem k období, kdy se příběh odehrává, to tak asi mělo být. Jinak mi konec přišel docela rychlý, myslím si, že se ten konec dal ještě více rozvinout. Kromě toho mě mrzí, že se příběh propojil až tak pozdě a netrvalo to déle, tato část knihy mě hodně bavila.
Velmi mě bavila důležitost rádií a celkově rozhlasového vysílání v ději knihy, bylo to zase něco s čím se čtenáři nesetkávají v každé knize. Jednu výtku mám trochu k přeskakování v čase, trochu jsem se v tom ztrácela, a to i přesto, že normálně mám tyto skoky v knihách ráda, tak tady mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně zorientovala.

20.03.2023 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

První dva díly se mi moc líbily a proto jsem byla velmi natěšená na pokračování a třetí díl je prostě perfektní!
V podstatě od začátku až do konce jsem byla napjatá, nedokázala knihu odložit a druhou polovinu přečetla prakticky v kuse a musela jsem vědět, jak to vše vlastně bylo... Jedna věc mě napadlo o něco dřív než Sayer, ale vůbec mi to nevadilo a u jiných věcí jsem zírala doslova s otevřenou pusou... A tentokrát jsem si u knihy i pobrečela, což se mi u thrillerů a detektivek často nestává.
Sayer jsem si oblíbila již v předchozích dílech a jsem moc ráda, že jsme se znovu setkali s ostaními, které už známe z předchozích dílů, já osobně mám asi nejradši Ezru a babičku Sayer a samozřejmě Maxe s Konou a vlastně úplně všechny... Hrozně nerada se s nimi loučím a doufám, že budou další díly, i když vlastně všechny otázky byly zodpovězeny...
Každopádně si určitě přečtu i další knihu autorky, pokud nějaká bude, ať už bude se Sayer nebo s někým jiným.
Za mě teda velké doporučení a jsem moc ráda, že jsem si sérii přečetla.

Hodnocení 5*/5*

18.07.2022 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila hned, když jsem zjistila, že bude vycházet a když se poté začala objevovat jedna pochvalná recenze za druhou, tak jsem se na knihu těšila ještě více. A já se přidávám k zástupu nadšených čtenářů, protože toto bylo skvělé a zejména (ale nejen) milovníci Harryho Pottera tohle číst chtějí.
Kniha se samozřejmě nevěnuje pouze natáčení filmů o Harrym, ale vzpomínky na tuto dobu tvoří podstatnou část knihy. Byla jsem ráda, že jsme se nejprve měli příležitost poznat Toma před Harrym a také potom, co se s ním naopak dělo po Harrym.
Jako velkého fanouška Harryho (a to nejen filmů) mě velmi potěšila část věnující se tomuto období, kdy jsem se často smála, ale několikrát jsem byla i dojatá. Ovšem kompletně celá kniha byla velmi čtivá, i když závěrečných cca 100 stran bylo náročnějších, ostatně něco přes 200 stran jsem zvládla v pohodě během jednoho dne, a to jsem ani neměla pocit, že bych toho přečetla nějak moc, stránky mi úplně mizely pod rukama a já se ani nenadála a byl konec knihy. Velmi také oceňuji, že kniha obsahuje také několik stran s fotografiemi.
Takže pokud jste fanoušci Harryho Pottera (ovšem předpokládám, že ti už knihu četli nebo se na ni minimálně už chystají), tak tato kniha je musthave a pokud nejste fanoušci HP, ale rádi čtete autobiografie, tak věřím, že by vás tato kniha mohla bavit i tak.

Hodnocení 4,75*/ 5*

15.03.2023 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Penisy!
Všude samé penise.
Polije mě studený pot, když mi dojde, co vidím. Kristova noho. Vpadla jsem na úplný shromáždění penisů. Velké penisy, malé penisy, tlusté penisy a penisoidní penisy. Je úplně jedno, kam se podívám, protože všude jsou penisy.

Moje první kniha od autorky, která mě doteď míjela, ale hodně často jsem viděla recenze její knihy a věděla jsem, že ji určitě budu chtít vyzkoušet a teď přišel její čas. Říkala jsem si, že rovnou zkusím tuto sérii, i když jsem riskovala, že když mě to nebude bavit, tak stejně budu muset přečíst celou sérii, protože mi to většinou nedá, když nějakou sérii začnu, abych ji nedočetla… Každopádně u téhle série byly tyto obavy zbytečné…
Kniha byla velmi čtivá, dokonce tak, že jsem byla schopna se na čtení soustředit i u zapnuté televize, což většinou nezvládám a TV mě ruší, tady jsem se natolik ponořila do příběhu, že mi to bylo jedno. Navíc moc se mi líbilo, že kromě vysoké školy, která je dnes pomalu v každé romantické knize, nám tam přibyl hokej a zpěv a mě to hodně bavilo. Jako vždy u těchto knih jsem byla ráda, že je vyprávěn z pohledů Hanny i Garretta, mám to u těchto kniha radši, než když mám pohled jen jednoho z hlavních hrdinů.
Hned od začátku jsem se dobře bavila a přesto, že námět mi nepřišel nijak zvlášť originální, s podobným námětem jsem u četla knihu i viděla film, tak mě to přesto bavilo. Obě hlavní postavy mě velmi bavily a Garretta nejde nemilovat, velmi často jsem se smála nad jejich konverzacemi, párkrát jsem byla i dojatá. Kromě hlavních hrdinů jsem si oblíbila i vedlejší postavy, díky čemuž se o to více těším na další díly série a snad se k nim dostanu, co nejdříve… Jednu postavu jsem si nejen, že neoblíbila, ale vyloženě ji nesnášela, myslím, že každý, kdo četl ví, o kom mluvím…
Mě kniha hodně bavila a brzo se chci pustit i do dalších dílů. Myslím, že pokud potřebujete nějakou oddychovou knihu, kterou budete mít rychle přečtenou a máte rádi romantické knihy z prostředí vysoké školy, navíc šmrncnuté sportem a hudbou, tak nebudete zklamaní.
Nakonec ještě jedna malá výtka, ale ne k obsahu knihy. Už mě opravdu nebaví, jak je na velkém množství podobných knih polonahý chlap…

31.10.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Opět si říkám, proč jsem tuto autorku tak dlouho odkládala?
U mě je to teda první kniha ze série, kterou jsem četla a hned se budu vrhat na další díl. Bylo to skvělé čtení, stránky mi utíkaly pod rukama a já nutně musela číst dál, abych věděla, kdo je vrah a jak to vše bylo.
Kim je naprosto skvělá, hodně rázná a to mě na ní baví. Oblíbila jsem si jsem i ostatní členy týmu, i když u jednoho to ze začátku bylo spíše naopak… Jsem velmi zvědavá na další díly a jak si členové týmu povedou jak v osobních životech, tak i v tom pracovním, který mají společný.
Zápletka byla velmi povedená, skvělé byly krátké kapitoly, díky kterým mi čtení utíkalo úplně samo a já jen musela pořád pokračovat dál a dál. Hodně se mi také líbily vložené kapitoly v pohledu vraha, které knize přidali něco navíc.
Za mě tohle bylo skvělé a moc se těším na další díly, kterých na mě čeká hodně…

01.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle bylo skvělé. Už předchozí knihy ze série s Josií byly moc dobré, ale Matčin hrob byl skvělý. A to jsem od knihy měla po všech nadšených recenzích opravdu velká očekávání, která ale byla splněna.
Kniha byla od začátku velmi čtivá, rychle jsem se dostala do příběhu a měla problém knihu odložit, čemuž přispívalo i střídání dvou časových rovin příběhu. U kapitol z Josiina dětství mi teda vůbec nebylo do smíchu a často mi běhal mráz po zádech, ale bylo to napsáno opravdu skvěle. I část vyprávění ze současnosti mě bavila a já musela pořád číst dál, abych věděla, jak příběh skončí.
Tato série mě opravdu hrozně moc baví a já jsem moc ráda, že třetí díl byl lepší než předchozí dva. Po přečtení druhého dílu jsem měla trochu strach, jak bude série pokračovat, protože Dívka beze jména za mě byla o něco slabší než Mizející dívky a měla jsem strach, že to v této tendenci bude pokračovat... A nakonec můžu říct, že za mě je Matčin hrob z této série zatím nejlepší díl a moc se těším na pokračování.

17.02.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Další kniha z edice Red, u které jsem věděla, že ji chci číst, hned jak jsem viděla, že bude vycházet. A tato se mi opravdu trefila do noty. Četla se velmi rychle, přečetla jsem ji asi za dvě odpoledne, vůbec jsem ji nechtěla odkládat. Smála jsem se hned od prvních stránek a vydrželo mi to prakticky celou knihu, ale zároveň jsem byla i smutná i jsem si pobrečela... Velmi jsem si oblíbila hlavní ženskou postavu Biancu, která byla velmi vtipná a správně drzá... Jacksona jsem si postupem času oblíbila také, i když ze začátku mě pěkně štval.
Podle obálky jsem čekala, že vývoj příběhu bude rychlejší, ale slowburn romantika, která v tomto příběhu byla se mi moc líbila a jsem ráda, že to nebyl jen erotický román prakticky bez příběhu.
Navíc se v této knize setkáváme i se složitějším tématem a to se mi na této knize moc líbilo.
Velmi se těším na druhý díl této série, i když bude s jinými hlavními postavami.
Ozvláštněním byly recepty, které v knize byly vloženy a určitě nějaký vyzkouším. Určitě to ale nebude koktejl Bloody Dixie...

20.09.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jsem velmi ráda, že jsem se ke knize nechala přemluvit a konečně si ji přečetla, protože tohle bylo skvělé!
Knížka byla velmi čtivá, hrozně dobře se mi četla a nečíst ji ve společném čtení, tak bych ji zhltla tak za dva dny... Bavily mě postavy v knize, Sayer byla super a snad se v dalších dílech dozvíme více o jejím životě.
Že by vrah mohl být, kdo to nakonec byl, mě sice napadlo, ale chvílemi jsem podezřívala téměř všechny... Každopádně mě vyústění příběhu překvapilo, nečekala jsem, že to skončí takto.
Každopádně se brzy pustím do dalších dílů a moc se těším, co se v nich bude dít.

Hodnocení: 4,75*/5*

02.06.2022 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Panský dům pro mě bylo příjemné, oddechové, nenáročné čtení, kterým jsem prokládala četbu jiných knih a možná i proto jsem knihu četla docela dlouho. Ale to neznamená, že by mě nebavila. Na druhou stranu číst jen tuto knihu bez jiných možná bych se u ni nudila...
Bavil mě kontrast mezi bohatými lidmi a jejich sloužícími, že jsme měli možnost nahlédnout do života obou skupin. Hlavní postava Marie se možná až moc rychle dostala nahoru, ale přála jsem ji to.
Určitě se pustím i do dalších dílů, i když mi přišlo, že tento díl skončil dost uzavřeně...
Rozhodně se nebojte do knihy pustit i v jiném období než je zima, jak evokuje obálka, část příběhu se sice odehrává v zimě, ale část i na jaře nebo v létě.

Hodnocení 3,75*/5*

23.04.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

O sérii detektivek od Chrise Cartera jsem hodně slyšela a nevím, kdy bych se k ní dostala nebýt společného čtení.
Měla jsem trochu strach, protože jsem slyšela, že je Carter hodně brutální, ale za mě to nebyla taková hrůza. Ano, místy to bylo trochu nechutné, ale nebylo toho zase tolik a za sebe musím říct, že jsem se u této knihy nebála. To za mě teda byl rozhodně větší masakr Stalker od Larse Keplera... Tam jsem měla vážně strach... Uvidím, jak na tom budou další díly od Cartera...
Oba dva vyšetřovatelé, jak Roberta Huntera, tak Carlose Garciu, jsem si oblíbila a už se těším na další pokračování série - Popravčí.
Za mě byla kniha velmi čtivá, stránky utíkaly pod rukama a velmi mi vyhovovaly krátké kapitoly, které dodávaly čtení napětí.
Určitě s touto sérií budu pokračovat a jsem velmi zvědavá na další díly, konkrétně druhý díl - Popravčí by měl být ještě lepší než tento první díl.

31.08.2021

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Druhý díl ze série s Washingtonem Poem a já jsem opět velmi spokojená. Byť se mi osobně líbil první díl malinko více, tak si myslím, že je to spíše o preferencích každého čtenáře, protože oba případy jsou úplně jiné, a proto je i dost těžké tyto dvě knihy porovnávat.
Kniha opět velmi čtivá, čemuž samozřejmě napomáhají i krátké kapitoly, které nutí člověka část dál a dál.
Ze začátku mi hrozně chyběla Tilly, bez ní tomu chyběla ta správná šťáva. Později už se tam naštěstí objevila a za to jsem byla velmi ráda, protože Tilly jsem si hned v prvním díle naprosto zamilovala.
Tento díl byl pro mě zajímavý kuchařským prostředím. Dozvěděla jsem se i z tohoto prostředí nějaké informace, které jsem neznala. Určitě musím někdy vyzkoušet metodu souse-vide.
Mimochodem, pokud máte poněkud citlivější žaludek, tak na začátku knihy, konkrétně u první a šesté kapitoly, nedoporučují jíst.
Závěr knihy byl také velmi povedený, byť některé věci jsou jasné dlouho dopředu, tak tam stejně byla jedna věc, u které jsem zůstala zírat s otevřenou pusou.
Za mě tedy velmi povedené pokračování série a já se už nyní těším na další díl a mé oblíbené hrdiny.
„Poe, máme problém.“

10.03.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje první kniha od známé české autorky a určitě nebyla poslední. Listopád není úplně jednoduché čtení a jsem ráda, že ve skutečnosti dopadly listopadové události roku 1989 jinak než v knize. Maju jsem si rychle oblíbila a bylo mi ji líto, naopak s postavou Lenky/Magdy jsem měla poměrně problém a byť jsem ji v některých věcech dokázala pochopit, ve většině ostatních jsem jen kroutila hlavou (specifikovat nebudu, kdo již četl asi ví). Ze začátku mě kniha až tolik nechytla, ale ke konci už kniha nešla odložit a já musela vědět, jak vše dopadne.
Upřímně jsem opravdu zvědavá, zda se dočkáme pokračování, jak se zmínila autorka na jedné besedě, že si pohrává s touto myšlenkou, já bych si pokračování určitě přečetla, zajímalo by mě, jak by to bylo dále. Rozhodně se pustím i do dalších knih autorky.

27.06.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jsem ráda, že jsem se díky bingu znovu dostala k této autorce a tentokrát jsem zvolila její u nás zatím poslední vydanou knihu a opět jsem velmi spokojená.
Již předchozí kniha autorky, kterou jsem četla (Sůl moře) se mi moc líbila a při čtení jsem cítila velmi podobné pocity i tentokrát. Musím tě zradit je velmi čtivě napsaná, jelikož jsem knihu četla ve společném čtení, kde jsme měli knihu rozdělenou na dny, tak jsem měla vždy problém s přečteným předepsaným počtem dní knihu odložit a čím více jsem se blížila konci, tím více se tento problém prohluboval, až jsem dočetla o dva dny dříve než jsem měla, protože už jsem opravdu musela vědět, jak vše dopadne.
Opět mě zaujalo, že si autorka zvolila takto silné téma, které si i velmi dobře prostudovala (téměř nekonečný výčet zdrojů) a díky tomu byl příběh i velmi reálný. Také oceňuji poznámky autorky po skončení knihy ohledně skutečnosti.
Za mě, pokud se rádi dozvíte něco z historie a máte rádi příběhy, které jsou založeny na skutečných událostech, tak určitě knihy Ruty Sepetys vyzkoušejte. Já mám teda zatím přečtené dvě, ale určitě se časem pustím i do dalších.

01.02.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha autorky, na kterou jsem se chystala už dlouho, i když původně jsem chtěla nejprve sáhnout po knize Sběratelka sirotků, nakonec jsem se pustila do Willardu a rozhodně toho nelituji. Tato kniha rozhodně není jednoduché čtení a pokud jste citlivky jako já, tak doporučuji, nachystejte si kapesníčky, budete je potřebovat…
Clara a Izzy, dvě hlavní postavy, každá žila v jiné době (30. a 90. léta minulého století) a ani jedna z nich to neměla v životě jednoduché. Z mého pohledu to měla přece jen o něco složitější Clara, ale ani v Izzině kůži bych se nechtěla ocitnout. Zajímal mě životní příběh obou hrdinek, zejména ale Clary, jelikož u Izzy jsme víceméně od začátku věděli, čím si zhruba prošla (i když jsme samozřejmě nevěděli, jak to všechno přesně bylo…), u Clary jsme se vše dozvídali postupně.
Střídání vyprávění z pohledů Clary i Izzy mě nutilo číst stále dál, abych věděla, jak vše bylo a přesto, že to nebylo jednoduché čtení jsem měla knihu hodně rychle přečtenou… Vůbec mi nevadilo, že Izzina linka dopadla přesně tak, jak jsem si myslela, u závěru jsem si hodně pobrečela, zejména teda u příběhu Clary, ale celkově jsem knihu potřebovala pár dní vstřebat.
Za mě to byl velmi silný příběh a určitě si časem přečtu i další knihy autorky, které u nás vyšly, jen to nebude hned… Potřebuji nejprve vstřebat Willard a pak se časem určitě pustím i do dalších knih.

07.11.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl ze série s Robertem Hunterem a já jsem opět spokojená.
Knážka je velmi čtivá, děj rychle utíká a já vždy potřebuji vědět, co se bude dít dál. Robert i Carlos jsou prostě skvělí... Tentokrát byla kniha trochu jiná než předchozí dvě, ale to mi vůbec nevadilo, ikdyž opět byla místy nechutná (to si myslím, že u Cartera jinak nebude...) a při představě toho, co se tam dělo, brrrr... A to nejen ohledně současnosti, ale také u části děje z minulosti mě mrazilo a měla jsem husí kůži...
Každopádně se těším na další díl, jen si zase klasicky po dočtení Cartera dám na chvíli oddech a vezmu nějaké méně náročné čtení... Těším se jednak na to jakého šílence tam budou stíhat tentokrát, ale zejména na Roberta s Carlosem, ale i další vedlejší postavy.

24.03.2022 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Konečně po delší době zase detektivní thriller, který mě vážně bavil. Ze začátku jsem měla malinko problém se začíst, ale pak už se příběh rozjel a já měla problém knihu odložit. Bavilo mě střídání minulosti a přítomnosti a byla jsem ráda, že kromě vyšetřování podezřelé smrti z minulosti byla do děje přidána i linka týkající se Anny. Annu jsem si velmi oblíbila a v tomto případě mě celkem mrzí, že v každé knize autora jsou jiné postavy a již se s Annou asi nesetkáme...
Kromě Anny tam bylo pár dalších postav, které jsem si oblíbila, ale daleko více takových, které jsem neměla ráda a nebo jsem (vzhledem k zamotanosti příběhu) nevěděla, co si o nich mám myslet...
Konec knihy byl skvělý, chvílemi jsem téměř nedýchala, jindy četla s otevřenou pusou a nakonec uronila i pár slz...
Podzimní případ byl za mě o dost lepší než Konec léta a už se těším na další knihy autora.

21.10.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tady asi půjdu dost proti proudu, ale třetí díl mě hodně bavil a líbil se mi více než Vražedná pomsta, ale nejlepší za mě zůstává (i tady jsem dost proti proudu, protože pro hodně lidí je nejlepší druhý díl a za mě naopak nejslabší, byť jen o malinko a pořád je skvělý...) Aréna smrti.
Třetí díl byl pro mě největší emoční záhul, několikrát jsem zejména v závěru neudržela slzy a jedna nebo dvě věci mě úplně odrovnaly...
Jsem moc ráda, že jsem si po téměř deseti letech od prvního čtení dala rereading. Určitě se k sérii zase vrátím.

06.10.2021 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Další díl s Josií Quinn, na který jsem se neskutečně těšila a už se těším na další. Já tuhle sérii miluji a vždy se velmi těším na další díl.
Po posledních třech dílech, které se hodně dotýkaly hlavních postav (Josie, Gretchen a Noaha) jsem byla ráda, že tentokrát se případ netočil kolem dětství a předchozího života nám známých postav. Příběh mě opět velmi rychle vtáhl, čtení jsem si užívala a přesto, že jsem knihu četla ve společném čtení, tak rozdělení jsem dodržela pouze první den a další už četla svým tempem, protože jsem knihu nechtěla odkládat a chtěla jsem vědět, jak vše bylo. Přestože jsem jednu věc odhadla dost dlouho dopředu, tak mi to vůbec nevadilo. Stejně jako v minulých dílech mě bavily kapitoly z minulosti, které v průběhu čtení něco napoví, aby následně čtenář zjistil, že je to vlastně úplně jinak.
Já jsem se u toho dílu ani chvíli nenudila, i když pro někoho třeba první třetina mohla být pomalejší, já jsem se rychle začetla a nechtěla knihu ani na chvíli odložit. I když pro některé čtenáře byl třeba tento díl slabší než předchozí, tak já ho řadím k mému zatím, nejoblíbenějšímu dílu Matčin hrob. Na rozdíl od předchozího dílu Pohřbené kosti (kde jsem byla malinko zklamaná) se mi tento díl líbil opravdu hodně a nejradši bych hned četla další, ale to si bohužel musím počkat Každopádně jsem ráda, že série už je v originále o dost napřed (momentálně by měl vyjít již 17. díl) a máme se stále na co těšit.

30.03.2023 5 z 5