Lotuska96 Lotuska96 komentáře u knih

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Od knihy jsem měla velké očekávání z grafického hlediska. Některé stránky byly opravdu překrásné, ale často mě rušilo pozadí linek/čtverečků, které "přeškrtávaly" text a čitelnost tak byla náročná. Vadilo mi taky tyrkysové písmo - když nebylo tučné, nebylo čitelné. Mrzí mě, že se nepodařilo vychytat tyto drobnosti, když se grafice věnovalo tolik práce.

Co se týče obsahu, tak pro mě tam bylo až moc popisu členů rodiny a málo devadesátkové nálady. Myslím si, že šlo z tématu 90. let vytěžit v tomto ohledu více a čtenáře by to více zaujalo. Kladně hodnotím, že i přesto jsem našla pár momentů, kdy jsem se s autorkou mohla ztotožnit a vzpomněla jsem si na svoje babičky a prázdniny u nich.

12.10.2022 1 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Příběh mě zaujal. Autorka dobře pracuje s emocemi čtenáře. Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec - překvapivý byl, ale ocenila bych tradičnější potrestání zla a vítězství pravdy.

14.02.2020 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Po přečtení prvního dílu jsem s těšila na pokračování. Nicméně trochu mě zklamal... Děj se trochu vlekl.

28.03.2019 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Za mě velké zklamání. Trilogii Divergence miluju, ale z téhle knížky nemám pocit, že bych se dozvěděla něco nového... Působilo to na mě jako takový výtah z předchozích knih.

13.10.2023 2 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Nejprve jsem měla problémy se do knihy začít. Pak mě ale začaly zajímat osudy jednotlivých postav. Oceňuji zasazení děje do originálního prostředí. Celkově jsem spokojená, ale s knihou Kde zpívají raci bych to radši nesrovnávala :D

24.09.2023 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Příběh to byl zajímavý, ale pro mě to byla jedna ze slabších knih od autorky.

26.08.2023 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Musím se přiznat, že jsem nečetla anotaci, takže jsem byla překvapená, že to není detektivka. Ovšem nápad s přístavním městem byl zajímavý a zaujala mě myšlenka, co je mezi životem a smrtí. I tak bych byla radši, kdyby autoři dál psali krimi knihy, ve kterých jsou fakt excelentní... :)

10.10.2022 3 z 5

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Rozhodně nejsem cílová skupina a po knížce jsem v knihovně sáhla ze zvědavosti, jak vlastně paní Pawlowská píše. Očekávala jsem, že kniha bude vtipná a oddechová. Kniha mě ale nebavila. Ani jednou jsem se nezasmála a příběhy pro mě byly často bez pointy...

15.09.2022 1 z 5

Rok ajťáka Rok ajťáka Lukáš Pavlásek

Tato kniha byla pro mě první od pana Pavláska. Nemohu tedy srovnávat s prvním a druhým dílem série Ajťák, ale za mě kniha splnila přesně to, co jsem očekávala. Milá oddechovka s absurdními/komickými situacemi. Moc se mi líbí malý formát paperbacku s klopami pro pohodové lidi :D

08.09.2022 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Musím říct, že mě kniha trochu zklamala. Ten příběh mě bavil a byl vtipný, ale závěrečnou bitvu byl si představovala líp popsanou a napínavější. Působilo to na mě skoro tak, že to autorky nestíhaly dopsat, tak tam jen něco daly, aby se neřeklo... Což je škoda, protože jinak by to byla skvělá knížka!

15.04.2020 3 z 5