loskatos loskatos komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Nadšení některých zdejších komentářů nesdílím, ale bylo to lepší, než předchozí knížka od Miniera. Mrazu ani Kruhu se to nevyrovnalo ani omylem.

27.02.2019 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Pěkně vygradované, uvěřitelné postavy, démon alkohol a stará tajemství. Prolínání dvou časových rovin, které obě spějí k závěrečnému vyústění. Já jsem spokojen a určitě si od autorky přečtu další knížky, až budou přeloženy. S detektivem Charline Lagerovou by měla být ještě jedna a další kniha mimo serii.

19.02.2019 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dějový konstrukt je přeplácaný, ale knížka je čtivá, což se dá u tohoto autora předpokládat.
Řemeslně zvládnuté, ale už tomu chybí cit a drive.

10.01.2019 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Na začátku jsem pojal velkou nedůvěru k tématu, stylu i obsahu, ale postupně jsem se do knihy začítal víc a víc. Gradace ke konci knihy byla důmyslně vytvořena hlavně stylem psaní, střídajícím se pohledem hlavních osob děje. Originální a až jsem se divil, že to na mě nepůsobilo rušivě, obvykle tato střídání vypravěčů moc rád nemám.
Otázka viny v našem životě, vliv kompromisů a špatných (i dobrých) rozhodnutí na okolí. I nejlepší rozhodnutí můžou způsobit pohromu a opačně. Za 3,5 *

07.09.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Překombinované, nepravděpodobné, spíš 2,5 *, než 3

05.09.2018 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Dějový konstrukt má tolik děr a nesmyslů, jako jsem dlouho nečetl. Tolik navazujících nepravděpodobností v jedné knize... Hlavní postava Blumové je mi tak nesympatická, že jsem si vzpomněl na Dívku ve vlaku - tam jsem ji neměl rád podobně. Ale v Dívce se to v průběhu knihy otočilo, tady se to jen zhoršovalo. Paradoxně tomu dával zapomenout styl psaní - velmi originální, ale nijak sympatický. A zcela samostatná tragedie je přímá řeč.
No nic, vím, že jsou další dva díly, druhý s horším, třetí s lepším hodnocením. Já se do nich asi pustím jen, kdybych s nimi zůstal jako trosečník na pustém ostrově.

27.08.2018 1 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další pátrání skvělé detektivky inspektorky Kim. Psycholožka Alex mi přišla až neskutečná, neumím si představit, že opravdu v reálném životě existuje až 5 % lidí, kteří jsou podobnými sociopaty.

11.07.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi milé překvapení, autorku jsem neznal. Skvěle vykreslené hlavní postavy, napínavý děj. Takhle si představuju dobrou detektivku.
Postava Kim mi přirostla k srdci.

11.07.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Bohuzel jeste slabsi, nez predchozi pokus o navazani na Larsona. Tam se aspoň jeste autor snazil napodobit styl prvnich tri dilu, tady na to uz uplne rezignoval. Slaby pribeh, stavba deje, ale i slov ve vetach, primitivni, az odflaknuta. Docetl jsem bez nejakeho silnejsiho pocitu (kladneho). Ale nejvic mi na knize vadily vysvetlujici pasaze, takove dejove zkratky, kterymi si autor zkracoval cestu k cili/konci. Ne, dalsi dil uz nebudu pokouset.
Po teto knize jsem sahnul pro jednu z detektivek mistra Wallace. Po par strankach jsem se pristihl, jak se pri cteni usmivam. Ne deji, ale diky krasnemu jazyku, vetam, krasne forme a uvedomil jsem si ten propastny rozdil, byt chapu, ze se jedna o uplne rozdilne styly knih.

02.10.2017 1 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Rozhodně jedna z lepších Walanderovek. Vrátil jsem se k autorovi po pár nepovedených kouscích z jiných sfér a kniha mě moc potěšila - skvěle vystavěné vyprávění, vyšetřování, paráda. Už se těším na další.

25.08.2017 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Skvělé! Pro mě o kousek lepší, než Mráz. Minier se rozepsal, v této knize chybí místy otravná přílišná popisnost a jakási dějová naivita jako v prvním díle. Myslím, že nebude dlouho trvat a díla od Miniera někdo zfilmuje, doufám, že dobře. Francouzi to dřív uměli. 85%

15.04.2016 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

(SPOILER) Ještě slabší, než první díl. Není to krvavá detektivka, není to vůbec detektivka. Je to jen takový kraťounký příběh, který, nebýt věčných 'drsných' hlášek by vydal tak maximálně na povídku.
Řešit celou knížku otázku nové smlouvy popové hvězdičky, to chce od autora odvahu :)

01.11.2023 1 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na prvotinu překvapivě dobré.
Ale jako celek šíleně roztahané, bez prvku překvapení.

18.04.2023 2 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Opět se mi potvrdilo, že autorka je silně přeceňovaná. Nebo tedy aspoň pro mě :)
Nejhorší z knihy byly scény s Belou. Zřejmě, jako Čech, nedokážu pochopit, jak si může někdo takového zaměstnance nechat u sebe ve firmě. Tuším, že to bylo v některém z předchozích dílů vysvětleno, ale zde ne.

29.03.2022 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Asi jsem ke knize přistupoval s velkým očekáváním a byl proto trochu zklamán.
Za celou dobu jsem si nedokázal vytvořit vztah k žádné z postav. Možná nejvíc ke Karlovi - v podstatě boční roli. Koncové prozření hlavního vyšetřovatele bych spíše zařadil do kategorie pohádky, než do kriminálek.
No nic - příště už od autorky nebudu tolik očekávat.

09.02.2022 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Generická čtivá detektivka. Nenadchne, neurazí. Hlavně bohužel ničím nepřekvapí.

13.01.2022 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Napínavé čtení, ve kterém se může čtenář snadno ztratit - postav jak na orloji.
Ale jedno mají společné - až na jednu výjimku jsou všichni chlapi hajzli a všechny ženské čarodejnice. Dá se to přejít a vnímat hlavně detektivní zápletku. Ale jen taktak.

28.11.2021 3 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Po knize jsem sáhl, protože jsem byl nadšen z autorovy druhé knihy (Kruh smrti).
Nutno říct, že tato zdaleka tak dobrá nebyla.
Chvíli mi trvalo si k hlavní postavě vůbec vytvořit nějaký vztah.
Závěr byl hoodně přitažený za vlasy.
Za sebe bych byl radši, kdyby Chris Tvedt napsal pokračování Kruhu smrti.

25.08.2021 3 z 5

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Bože. Autor nějak nevěděl, co chce vlastně napsat. Takže začal psát dobrodružný román z vědeckého prostředí, plný tajných služeb (včetně všech klišé kolem) a skončil knihu jako populárně naučný věštník.
Opravdu jsem se modlil, aby už byl konec. A to jsem kovaný ateista.

05.08.2021 2 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Skvěle popsané reálie, název se hodí k prostředí. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, asi jsem čekal něco trošku akčnějšího. Ale čím dál déle jsem četl, tím více mě zajímalo, jak to vlastně bude.
Nejsem zklamán.

01.06.2021 3 z 5