Lofda Lofda komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pohlazení po duši.. Krásné odpočinkové čtení, žádné velké drama, příjemně překvapivý konec. A opět jsem "cestovala" s knihou, pomocí Google map jsem si prošla všechna zmíněná místa. Budu snít o tom, že se na Island jednou také podívám a třeba i zahlédnu Aurora Borealis..

21.09.2021 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Nedá mi to, zase jsem srovnávala s Turbulencí, tam prostě autorka nasadila laťku vysoko.. Ale zklamaná určitě nejsem, knížka má vyvolat emoce, a to se opět povedlo. Bavila jsem se, chvíli mi bylo i do pláče, no a překvapení na konec - dobře to všechno dopadlo ;-) Carter měl spoustu nej, Ari se možná až trochu moc červenala, ale ty jejich dopisy.. Už od samého začátku stály za to! Nejvíc se mi líbily ty z dětství, ale ten s označením Urgentní.. ️♥️.. Přečtěte si sami, ráda doporučuji.

04.06.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Filmy pro pamětníky patřily k mému dětství a dospívání a tahle herečka byla bezesporu ve své době velkou hvězdou. Já ji vždycky obdivovala, i když raději jsem asi měla trochu ztřeštěnou Natašu. Vzpomínky paní Adiny jsou moc zajímavé, slyšela jsem její rozhovory s panem Škvoreckým a obdivovala jsem její paměť na všechna ta jména a všechny ty detaily příběhů co odvyprávěla. Znovu jsem se s ní teď setkala při procházkách v lese, kdy jsem si poslechla její vyprávění v podobě audioknihy. Měla rozhodně zajímavý život a stihla toho tolik, co jiný nikdy nezažije.. Hodně úspěchů, ale i smutku, i když přiznám se, že mě několikrát napadlo, kolik toho byla pravda a nakolik jsou vzpomínky ovlivněny časem a jestli by to někdo jiný, kdo u toho byl, nevyprávěl jinak?? Každopádně na konci je cítit smíření se vším, dobrým i zlým, a tak to má být, nejspíš se tomu opravdu už jen smála. "Žít pro budoucnost je stejně chybné jako žít v minulosti a jenom ten, kdo žije pro přítomnost, dovede plně ocenit, co mu přinese dnešek." Tohle si chci zapamatovat.

27.10.2020 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Dávám plný počet, i když není možná úplně zasloužený?.. Ale ta poslední hvězdička je za povedenou obálku (ne každý román s podtitulem erotický musí mít nutně na obalu polonahého poloboha ;-)..) a hlavně za originální prostředí, kam autorka celý děj zasadila. Vytvořila jakýsi nový svět, chvílemi nevíte, zda jste ve starém Řecku nebo v dnešní Americe, a to se mi moc líbilo. Celá ta myšlenka Olympu a všech těch mýtických postav - originální a zábavné. Nad reálností děje tentokrát vůbec nepřemýšlím, hrátky těch dvou mimo ložnici taky nekomentuji (nemusím chápat úplně všechno ;-)..), ale jako celek mě to bavilo, a to hodně! A už se těším na příběh další ze sester, ujít si ho nenechám..

03.09.2023 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Tak jo!! První díl mě hrozně bavil, druhý zklamal (asi jsem jedna z mála, možná jsem ho nečetla ve správný čas..?) a třetí? Třetí mě nadchl :-) Jako spousta z nás teď potřebuji vypnout hlavu, odložila jsem proto jednu knížku se smutným příběhem a vrhla se na tuto oddychovku. A i když se dotkne i závažného téma depresí, všechno sedlo, všechno.. Ani to "obvyklé drama na konec" nebylo tak dramatické ;-) Pokud potřebujete hezký odpočinkový příběh, ráda doporučím!

08.03.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Autorčiny knížky mě baví, ať už píše sama nebo s Elle. Líbil se mi postupný vývoj vztahu a také to, že chybělo ono "závěrečné drama".. Tahle knížka je v lecčems jiná. No, Adam byl párkrát na facku, byť jednal možná bez zlého úmyslu, rozhodně nehrál fér a nezáleží na tom, že jeho přítelkyně byla vykreslena jako ta největší potvora. Nehrál fér ani ke Corey a ani k sobě. Hodně mě zaujalo téma postižení hlavní hrdinky - přemýšlím, jestli už jsem něco podobné četla? Asi ne. Jako celek doporučím, i když na plný počet ještě něco scházelo..

29.01.2022 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Výborně napsaná oddechovka (souhlasím s Bezzink, připomíná mi stylem oblíbenou Susan Elizabeth Phillips).. Sedlo mi tentokrát snad úplně všechno. Nevtíravá romantika, trochu bláznivá hlučná rodina, hrozně mě bavila nejstarší Pru ;-) Líbil se mi jejich pes, bavilo mě to, dojalo.. Nenapíšu nic co už by tady nezaznělo, takže končím a vrhám se na další díl..
Vlastně jednu výtku mám - kdo proboha vybíral obálku??.. Tady odpovídá popisu možná jen ta vinice :-(

05.03.2020 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Dlouho jsem nečetla tak krásný příběh.. A když si člověk uvědomí, že velká část knihy vychází z příběhů skutečných lidí? Google mi ukázal spoustu obrázků namalovaných dětmi z Terezína, knížku pro Tomíka, našla jsem si články o Ditě Gottliebové nebo Friedl Brandeisové. Prožíváte příběh Lenky a Josefa a protože znáte historii, víte, že to bude jen horší a horší.. Říkáte si všechna ta KDYBY, jak mohlo být všechno jinak. Ale v tu chvíli nikdo netušil co víme my dnes a zdálo se to tak absurdní a nemožné.. Oba dva si prožili peklo, Lenka na vlastní kůži a Josef pak ve snech, vzpomínkách a výčitkách. Je strašné si uvědomit, že ti co přežili měli mnohonásobně těžší život, ten pocit nenahraditelné ztráty všech co milovali.. Ještě teď je mi smutno a autorce tleskám, protože dokázala stvořit něco nadčasového a nádherného.

08.05.2019 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Autorka má trochu zvláštní styl psaní, u minulé (tehdy první knížky, co jsem od ní četla), mi to vadilo, ne úplně mi čtení sedlo, proto jsem dost dlouho váhala, než jsem sáhla po další knížce, i když hodnocení bývají vysoká.. A ejhle, tady to zafungovalo. Jak prvotně nafouklé ego čerstvě se rozvádějícího herce, tak poněkud netradiční jižanská kráska, maloměšťáci co neodpouští, láska k netradičnímu domácímu mazlíčkovi, což byl kohoutek.. Celá tahle směs fungovala, zasmála jsem se i zamyslela a byť to vlastně byla další pohádka pro velký holky, přimhouřím obě oči a dávám plný počet.

20.11.2023 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

V rámci žánru musím hodnotit plným počtem, protože tady najdete všechno. Vtip, romantiku, trochu té sousedské soudržnosti (občas na hranici vlezlosti ;-)..), trochu té sportovní terminologie, trochu toho dramatu.. Prostě všeho trochu a všeho tak akorát. Bonusem je krásná obálka, rozhodně zaujme.

15.06.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na začátek roku Nové sliby ;-) Navíc děj odehrávající se na horách, všude spousta sněhu, lyžaři.. Izzy a Willa jsem si matně pamatovala z minulého dílu a byla jsem trochu zvědavá, jak se autorka popasuje se vztahem mezi nejlepšími přáteli. Popravdě, já totiž nevěřím tomu, že po 8letech ještě něco může být jinak..?? Ale musím přiznat, že autorka to pojala výborně a vlastně i uvěřitelně :-) Prostě takový milý, odpočinkový příběh. Ráda doporučím a brzy se pustím do dalšího dílu.

04.01.2023 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Mé hodnocení není úplně čistý plný počet, reálně spíš 4,5*, i když neumím přesně vysvětlit, co mi k plnému hodnocení chybí.. Je to ten celkový pocit z knihy?
Myslím, že autorka se s tím vším opravdu poprala výborně, přestože je knížka plná smutku a nejistot, cítíte i to pomalé uzdravení a víru v hezčí dny. Mám ráda příběhy, kdy se ti dva pomalu sblížují a tady ke všemu v prostředí kavárny spojené s knihkupectvím - to je přece sen, ne?
Jen mě trochu mrzí, že nám "utekl" příběh Zoe a Noaha, podle všeho toto není první díl série. Ale třeba se ještě dočkáme?

22.10.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Sáhla jsem po oddychovce a ono to zase tak idylické čtení nebylo.. Ale tak nějak víte, že to prostě dobře dopadne a já jsem nakonec ráda, jakým stylem tohle ne úplně jednoduché téma selhání rodin/y bylo zpracované. Prostě si z knížky odnáším hezký pocit. Těším se na další díly.

16.06.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Další z řady pěkných příběhů, zklamaná rozhodně nejsem, na druhou stranu ale nemůžu říct, že by byl tenhle příběh výjimečný. Šéf a přidrzlá podřízená, tajemství v minulosti, šmodrchanec, trochu přisladit na závěr a přidat epilog.. V rámci žánru o hvězdičku lepší než průměr, dostala jsem přesně to, co jsem od autorky očekávala ;-)

05.11.2021 4 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Tak nějak nevím co napsat a neopakovat postřehy z předchozích komentářů. Za mě krásná kniha, dala mi nahlédnout do života tak trochu "jiných" lidí a bylo to opravdu zajímavé. Dobře se mi to četlo, krátké kapitoly, střídání časových rovin i pohled obou hlavních postav. Mělo to spád a všechno hezky zapadalo do sebe. V jaké časové rovině se příběh odehrává a k jaké události všechno spěje mi došlo celkem brzy a i po těch letech mě mrazilo, když jsem to četla. Krásný, citlivě zachycený příběh a za sebe ráda doporučím k přečtení.

26.08.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Výborně napsáno, vtipná a milá oddychovka. Očekávala jsem předvídatelný příběh podle osvědčené šablony, ale v tom jsem se mýlila. Tohle duo autorek patří v rámci žánru určitě někam na první příčky. Ještě jsem od nich nepřečetla všechno, časem ráda sáhnu po další knížce.

25.01.2020 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Knížka mě doprovázela na dovolenou do Skandinávie, i když jinam než do Švédska, kde se tato knížka odehrává. Ale např. větvičky v barevnými peříčky jako velikonoční zvyk jsem viděla i v Norsku a aspoň jsem věděla o co jde.. Čtení jsem si užila, asi mě ale víc bavila část popisující příběh babičky Amélie. Uvidíme, kam se osudy obyvatel Halleholmu posunou dál, plynule přecházím na další díl ;-)

10.03.2024 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Co na to říct?? Tady najdete v podstatě jen dvě skupiny čtenářů (teda spíš čtenářek).. Buď nadšení nebo zklamání. Já nemůžu jinak, za mě jednoznačně JOOO! ;-) Po poslední letní romanťárně jsem si řekla, že chci zase číst něco víc reálného.. A sáhnu po knížce z mafiánského prostředí? Jako fakt? No ano, no a díky za to!! Takhle jsem se už dlouho nebavila, tihle dva si nezůstali vůbec nic dlužní :-) Bylo to vážně čtivé, vtipné a našlo se i pár překvapivých momentů.. Tentokrát, kdybych mohla, přihodím i hvězdičku navíc!

25.08.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Já nevím, možná to tentokrát není na plný počet, ale já "zaokrouhlím" nahoru a těch 5** dám, protože.. Protože Brennu a Rye jsem si oblíbila už v minulých dílech a moc jsem se na jejich příběh těšila. A protože mě čtení zase pobavilo, rozesmálo i rozladilo.. Prostě vyvolali tihle dva (a celá parta v pozadí) nejednou spokojený úsměv na tváři, to mám na čtení ráda, jen si prostě užít příběh. Sérii jako celek rozhodně doporučuji, tihle dva by sice dostali nejspíš pomyslnou bronzovou, ale pořád medaili ;-)
Budou další díly? Prosím!

27.06.2023 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Nesuď knihu podle obalu.. Protože tenhle obal skrývá úplně jiný příběh, než byste čekali. A já teď jen doufám, že vyjdou i další díly této série, protože tohle je přesně ten typ vyprávění, který mám ráda. Tohle vyprávění mělo hlavu a patu, skrývá mnohem víc než jen klasickou romantiku. Vtip, sarkasmus, bolestné vzpomínky, panické stavy, postupné uzdravování, přátelství.. Vlastně nic není podle běžné šablony a i když téma prostupující celou knihou rozhodně není lehké čtení, přesto se to čte samo. A já potřebuji vědět, jak se s tím vším vyrovnají i ostatní! Určitě knížka, kterou můžu doporučit..

14.04.2023 5 z 5