LittleAvocado LittleAvocado komentáře u knih

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Po přečtení druhé knihy jsem ani nedoufala, že by tato mohla být lepší (a tím nemyslím, že druhá kniha byla špatná, byla skvělá).
Mýlila jsem se. Třetí kniha z této série by snad mohla být dokonce lepší, než ta první a to nejen z toho důvodu, že se zde tolik věcí vysvětlí :)

03.11.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po asi pěti letech od shlédnutí filmu jsem se dokopala si přečíst knihu. Celou tu dobu jsem to měla samozřejmě v plánu, protože mě film zaujal. Ale hned po tom, co kamarádka donesla do školy tuto knihu s tím překrásným lesklým obalem, jsem nemohla odolat. Knihu jsem přečetla velmi rychle a nemohla jsem se dočkat, až mi přijde pokračování. Kniha se zatím stala mojí nejoblíbenější ze všech, co jsem zatím přečetla.
11/10 Avokád doporučuje :)

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tohle? Já se asi zamilovala... Do knihy, do postav, do příběhu... Do všeho :D
Ne, ale teď vážně. Tak geniálně napsanou knihu jsem ještě nečetla. Zatím nejlepší fantasy, na které jsem narazila.

31.07.2021 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tuto knihu jsem zatím z celé série četla nejdéle. Přišla mi zdlouhavá a zajímavé věci se začaly dít až posledních 100 stran (takže jestli máte tendenci přeskakovat nezajímavé části knihy, přeskočte to rovnou na 16. kapitolu). Byla to jednoduše spíš taková vycpávka mezi 3. a 5. knihou (laicky řečeno), ale nic se nemění na tom, že Nástroje smrti jsou pořád moje nejoblíbenější série. Ano, měla asi nejslabší příběh oproti předešlým třem knihám, ale i tak mě bavila :)

27.03.2021 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Tuto knížku jsem dostala pár roků zpátky k Vánocům. Když jsem se poprvé podívala, o čem tato kniha je, moc mě její obsah nezaujal, ale i tak jsem se dala do čtení. K mému překvapení tato knížka nebyla vůbec špatná, dokonce jsem ji celkem rychle přečetla. Celkem mě láká myšlenka si knihu znovu přečíst, možná se potom moje hodnocení změní. Největší radost mi udělala nakreslená mapa. Miluji, když jsou v knihách mapy :D

10.02.2021 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Knihu jsem koupila ve slevě za nějakých 30,- a rozhodně nelituji. Příběh byl tak jednoduše napsaný, že se kniha v podstatě četla sama a mně to v závěru celkem vyhovovalo. Vlastně to byla docela fajn oddechovka :)

03.11.2020 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Jednoho krásného večera jsem se vkradla bratrovi do pokoje a tuto mangu si vypůjčila. Vůbec jsem netušila, že mě tak moc zaujme, vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyla tím velkým fanouškem anime a podobně. Co se týče kresebné stránky, je to moc hezky zpracované. Rozhodně doporučuji přečíst :)

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tato knížka se mi dostala do rukou vlastně omylem, ale vůbec nelituji. Mnohonásobně lepší než film, který mi připadal v určitých částech nelogický.
Vážně doporučuji přečíst, pokud jste fanoušky řecké mytologie :)

31.07.2021 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Skvělé pokračování od skvělé autorky. Příběh byl o trochu (ale vážně jen o trochu :D) slabší než v první knize, ale to neznamená, že tato kniha nestojí za přečtení. Určitě za to stojí! :)
(Upraveno 12.11.) Ještě jsem zapomněla dodat, stejně jak u první knihy, že mi strašně leze na nervy Simon (kvůli stylu jeho chování). Teď se omlouvám všem, kteří ho mají rádi, ale já ho prostě nemusím. Po jeho, vy víte co, se to trochu zlepšilo, ale zatím zůstává jako moje méně oblíbená postava :)

03.11.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce odstartovala moji zálibu v knihách. Byla to první ,,pořádná" kniha, kterou jsem přečetla a nemohla jsem si vybrat lépe. Příběh je vážně moc povedený, musela bych se hodně snažit, abych našla něco, co bych této knize vytkla. Navíc, hlavní hrdinka příběhu je mi neskutečně sympatická :)

Interview s fotografií Interview s fotografií Juraj Mravec

Velmi milá knížka, která dokáže hezky přiblížit život a myšlení jednotlivých fotografů. A navíc je v ní zastoupen slušný výběr fotografií. Určitě mohu doporučit, myslím, že by kniha mohla být zajímavá i pro nefotografy :))

24.01.2024 5 z 5