Liss93 Liss93 komentáře u knih

Trosky Trosky Ann Granger

Do knihy jsem se začetla hned, úvod mi přišel podobný jako v minulé knize, starý muž bez rodiny, morous najde mrtvolu. Děj plynul, zajímavé byly vzpomínky a pak celkové vyřešení případu. A nechybělo překvapení na konci, které mě zaskočilo stejně jako v Nezvaném hostu.

15.07.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku jsem čekala thriller, ale jakmile se začaly kupit mrtvoly, došlo mi, že půjde o čistokrevnou detektivku. Dost mě při čtení napadalo, že jde o nové zpracování Deseti malých černoušků. Ale konec byl zajímavý a překvapivý, určitě nejlepší z autorčinných dosavadních knih.

07.05.2020 5 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Velmi poutavě napsaná kniha plná zvratů a překvapení. Prokladání aktuálního děje se zápisy v deníku je velmi zajímavé, hlavně když nemáte tušení, kdo je autorem. Už se těším, až si přečtu další knihu.

16.01.2019 5 z 5

Kniha je zajímavá, pro mě o to víc, že zeměpis nebyl nikdy moje silná stránka, takže mi mapy pomohly ujasnit, jak to s některými státy je. Problémem je, že se na knihu musí člověk plně soustředit, aby dokázal zpracovat informace, které mu autor předkládá. A po pár týdnech si vzpomenete akorát na to, že státy preferují hory a řeky k ohraničení území. Ale i tak uvažuji nad koupí dalších knih autora.

24.11.2023 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

To byla jízda od začátku do konce! Styl psaní i humoru mi sedl, smála jsem se snad na každé druhé stránce a děkovala osudu, že nemám za dědu Evžena. Úžasný popis reálií Kuby a zážitků s nimi spojených. Člověk má chvíli i chuť na Kubu vyrazit, ale pak si vzpomene na to méně příjemné (čehož je většina) a zase si to rychle rozmyslí.

05.07.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ač mi Luc a Ava nevadí jak v kolegiálním vztahu, tak i v tom milostnému, knize prospělo, že byli většinu času od sebe. Jsem zvědavá, jak bude fungovat jejich soužití, na to, kolik jim je se chovají jako puberťáci :))

23.09.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Čtenářská výzva donutí člověka vyjít z komfortní zóny. Ačkoli nejsem příznivcem červené knihovny, jednou za rok až dva si něco z tohoto žánru přečtu. Julie Caplin je dobře hodnocená, tak proč si něco od ní, co zapadne do čtenářské výzvy nepřečíst. Já vím, že od tohohle žánru nemám mít přehnaná očekávání, ale čekala bych méně klišé. Pozor, text obsahuje spoilery! Tak nejdřív hlavní hrdinka (po většinu knihy nesympatická) spí se svým kolegou, který si přivlastněním jejích nápadů zajistí povýšení. Ona pak odcestuje do Kodaně, kde se s novináři snaží pochopit koncept hygge. A samozřejmě je jeden z novinářů strašně krásný, ale stejně tak protivný. Dochází k mnoha nepříjemným situacím, dochází ke sbližování těchto dvou, ale jakmile najdou společnou řeč, už je zase něco rozdělí. Opakuje se cca 3x. No a konec je opravdu jak z příručky o happyendech, kdy je hlavní hrdinka na samém počátku těhotenství, ale všem to vyžvaní (osvěta o samovolných potratech se do hygge asi nehodí), jsou zde i další těhotenství, svatby, jednorožci prdící duhu a tak. No, malé bezvýznamné plus u mě mají zmínky o britské kultuře a to je tak vše. Tohle není nic pro mě.

23.04.2022 1 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha se rozjela slibně, bohužel dalším a dalším dějem se příběh stával víc a víc nerealistickým. V závěru jsou nesrovnalosti, které už ale nikdo neřeší. Docela škoda.

04.12.2021 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Jak to ta "Džej Kej" dělá. Umí fantasy, umí detektivky, umí pohádky. V předchozích komentářích je knize vyčítáno, že je moc drsná. Zrady, lži, vraždy. Ale pohádky takové byly vždy a to ještě drsnější a bez dobrých konců. Neříkám, že mi nebylo líto smrti kladných postav, ale všechny měly své opodstatnění. A se zabíjením postav JK začala už v HP a tam mě to teda mnohem víc bolelo. Ale zpět k Ikabogovi. Kniha byla kraťoučká, děj nebyl zbytečně natahovaný, hezky plynul a tak se krásně četla. A i přes mnoho zla, které bylo za celou dobu napácháno, skončila pozitivně a pěkně. A to je hlavní :)

06.11.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

(SPOILER) Děj plynul svižně, a ač jsem pachatele správně odhadla už v první třetině knihy, neubralo to na čtivosti. Možná jsem ho tak rychle odhalila, protože jsem nedávno četla Kaštánka, takže kdo ho máte za sebou, všimnete si určitých podobností. Samozřejmě ne všechno bylo dokonalé, byly tam maličkosti ve stylu psaní a ve vysvětlení motivu a dalších zápletek, ale nic, co by mě odradilo od čtení dalších knih.

15.09.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena nezklamala. Jako vždy napsala čtivý thriller, který člověka nutí přemýšlet, předjímat události a i tak je na konci překvapený (i když tady jsem konec tušila). Skoro všechny autorčiny knihy jsem přečetla na letních dovolených a tuto tradici jsem ani letos neporušila, i když mě lákalo si ji přečíst hned jak vyšla. A nakonec jsem ji zhltla jako nic. Pokud hledáte napínavé, mrazivé čtení, které přečtete (skoro) na jeden zátah, Shari Lapena je správnou volbou, ať už je to Její konec nebo jakákoli z jejích předchozích knih. Ale přesto mou srdcovkou zůstává Nezvaný host.

19.07.2021 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Kolegyně, které mi Miniera doporučily měly s tímto dílem největší potíže kvůli více časovým liniím. U mě to bylo naopak, více linek a jejich vývoj v čase mi přišel osvěžující a bavil mě. Zajímavý námět, pouze zápletka mi přišla přitažená za vlasy s tím, že nebyla úplně originální, což mě zklamalo. Ale určitě to nebyl podprůměrný díl.

22.02.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Je to zvláštní, ale i když se mi styl psaní úplně nelíbil, tak jsme nepřemýšlela nad tím, že bych ji odložila. Zajímalo mě, jak se bude celý příběh odvíjet a jak skončí. No a bohužel jsem zklamaná. Pasáže Hanny na mě působily strašně divně, protože občas se vyjadřovala jako dítě a občas jako dospělý člověk (možná záměr, ale nepodařený). A konec zůstal otevřený, ať si každy domyslí podle svého. Je i škoda, že nevysvětlili nic bližšího k Hannině nemoci. Jediné plus je, že by kniha mohla působit jako antikoncepce :D

31.07.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Když má člověk načteno, tak už si začne domýšlet, co a jak mohlo být. A nakonec se stejně netrefí :D Některé pasáže se četly snáz, jiné obtížněji, ale po celou dobu chcete vědět, jak to skončí. Shari Lapena umí. Ale Nevítaný host byl (pro mě) o něco lepší.

23.07.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Při prvním pohledu jsem se trochu zalekla, protože to přece jen je pořádná bichle, ale s chutí jsem se pustila do čtení. Někomu může vadit dlouhý úvod se svatbou, mně se ovšem líbilo pokračování v ději tam, kde minulý díl skončil a také tam bylo to nesmělé našlapování Robin a Cormorana kolem sebe. Upřímně jsem čekala, že mezi nimi k něčemu dojde (což také svým způsobem došlo), ale zase kdyby se dali dohromady už teď , tak o čem by byly další knihy, že? Politické téma zajímavé, akorát zápletka a vysvětlení všeho bylo až moc složité a možná i překombinované. Nic to ale nemění na tom, že se těším na další úžasnou detektivku s Cormoranem a jeho věrnou partnerkou.
P.S. V příští knize by mohli zabít Charlotte. Ta mi lezla na nervy neskutečně.

22.09.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Mám pocit, jako bych knihu se stejnou, či hodně podobnou zápletkou už četla. I proto jsem brzy přišla na to o co tam jde. Od autorky jsem četla i předchozí tituly a tato kniha je jednoznačně nejslabší. Škoda.

23.07.2019 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jak z vás vztah s psychopatem udělá vraha. Další skvěle napsaná detektiva. Erika je zas svéhlavá, až to člověka vytáčí a má chuť ji praštit. Ale je to horkokrevná Slovenka, takže jí budiž odpuštěno :)

19.07.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Začetla jsem se rychle, chtěla jsem vědět, jak to doopravdy bylo. Jen ten konec už byl trochu moc.

28.07.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Při čtení takových příběhů je člověk rád, že je single :D Ačkoli je tam několik věcí, které mi tam úplně neseděly a děj končí dřív než by musel, tak se mi kniha líbila a z "perfektního" manžela mě bude mrazit ještě dlouho.

25.07.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi čtivá s nečekaným koncem

21.10.2017 5 z 5