Lindsey Lindsey komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na knize nebyl nejlepší styl psaní, nebo její umělecká hodnota, ale reálnost a neutrálnost jejího příběhu a postav. Autorka se nesnažila hlavní postavu vylíčit, jako válečného hrdinu (protože on se za hrdinu nepovažoval), ale jako naprosto normálního člověka, který dělal vše, aby zachránil sebe a osobu, kterou miloval.
Na příběhu oceňuji, že jej autorka prokládala i "hezkými" chvilkami (př. fotbalový zápas), aby příběh nebyl příliš depresivní.

29.07.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu jsem dlouhou dobu odkládala, než jsem ji přečetla, přestože o ní všichni mluvili v superlativech. Kniha nepatří do kategorie, kterou bych vyhledávala, nebo si její čtení užívala.
Zaprvé, nemám ráda moderní poezii. Nevadí mi v ní volný verš a podobné věci. Jenom mi většina novodobých poezií připadá spíše jako citáty, nebo myšlenky, než jako poezie.
A zadruhé nemusím literaturu, co se zabývá milostnými vztahy. Připadá mi, že většina děl s touto tématikou se točí okolo stejných věcí a proto se u čtení nudím.
Přesto jsem v knize našla i některé zajímavé pasáže, většinou v posledním úseku knihy, nad kterými jsem se opravdu zamyslela.
Největší pozitivum na knize jsou její kompozice a ilustrace . Většinu času jsem se soustředila právě na ně.
Knihu bych doporučila všem, co momentálně prochází těžkou životní situací, protože po přečtení si nebudou ve všem připadat tak sami.

25.10.2019 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha je určena k přečtení za krátké časové období, jelikož obsahuje mnoho postav a "záhad", ve kterých se člověk snadno ztratí. Nápad knihy se mi líbil, ale jeho pojetí bylo velmi zmatečné. Můj největší problém spočívá v naprosto nesympatyckých postavách. Nemohla jsem se stotožnit ani s jednou (a to jich na výběr bylo dost).

07.07.2019 3 z 5