lindakarin lindakarin komentáře u knih

Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři Frank Sanello

Kniha byla velmi zajímavá a pokud se člověk zajímá o templáře, třeba už jen kvůli současným zednářům, tak je to rozhodně basic literatura. Doporučuji také jeho knihu The Opium Wars: The Addiction of One Empire and the Corruption of Another, Hanes, W. Travis III and Frank Sanello. Sourcebooks, 2002, ISBN 978-1-57071-931-8, ISBN 978-1-4022-0149-3.

04.01.2020 5 z 5

Rusko v troskách Rusko v troskách Alexandr Isajevič Solženicyn

Kniha byla zajímavá a musím souhlasit s jistou podobností české polistopadové cesty. Rozhodně stojí a přečtení, protože je zdá několik detailů, o kterých člověk neměl tušení :)

04.01.2020 5 z 5

Od chaosu k harmonii Od chaosu k harmonii Michael Laitman (p)

Autorem knihy je Michael Laitman:
Zakladatel a president Kabalistického Vzdělávacího & Výzkumného Institutu Bnei Baruch, jež je zasvěcen výuce a sdílení autentické kabaly.

30.12.2019 5 z 5

Meč Gedeonův: z tajných archivů izraelské špionážní centrály Mosad Meč Gedeonův: z tajných archivů izraelské špionážní centrály Mosad Gordon Thomas

jedna z nejlepších knih o případech Mossadu, na jehož studium můžeme pochopit současné dění na stř. Východě i zahraniční politiku Izraele, což je nosná síla v mezinárodním dění.
Gordon Thomas je investigativním novinářem, dle mého nezaujatým a hledajícím, který se ve svých knihách soustřeďuje na téma špionážních služeb.
Odhalí vám zákulisí případu princezny Diany, stejně jako některé informace o jader. programu na stř. Východě, poznáte jak politika je politika, ale BYZNYS je BYZNYS a má navrch nad prvně jmenovaným, pochopíte alespoň něco z jednání Benjamina Netanjahua atd.

19.11.2019

Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat Honoré de Balzac

Úžasná kniha, krásně ilustrovaná, kritika poměrů -možná proto, je toto vrcholné dílo málo známé jak u nás, tak ve Francii, vyšlo v roce 1956 v nákl. pouhém 7 tis. výtisků :)

10.05.2019

Peníze, banky a hospodářské krize Peníze, banky a hospodářské krize Jesús Huerta de Soto

velmi ucelený názor :)

01.05.2019 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Perfektní, napínavá,opět nezklamala :)

01.05.2019 5 z 5

Městský šaman Městský šaman Serge Kahili King

mocse mi líbila, zase jiný pohled :) a de facto stejný na spiritualitu lidí

29.04.2019 5 z 5

Tibetské umění pozitivního myšlení Tibetské umění pozitivního myšlení Christopher Hansard

skvělá kniha, kterou je možno prakticky využít, pokud cvičíte, já ji používám každý den :) pořád

23.04.2019 5 z 5

Velký snář Velký snář Marek Skierkowski

Já tento snář pravidelně používám a zdá se mi dosti obsáhlý :)
ve srovnání s dalšími podobnými publikacemi

07.04.2019 5 z 5

Rozprava o dobrovolném otroctví Rozprava o dobrovolném otroctví Étienne de La Boétie

"Rozprava" která má co říci i v dnešní době. :) A pokud je pravdou, že ji autor sepsal ve svých 18 letech, tak klobouk dolů.

30.03.2019 5 z 5

Tao míru - poučení ze Starověké Číny Tao míru - poučení ze Starověké Číny Wang Čen

:) zajímavé a poučné

29.03.2019 5 z 5

Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Victor Ostrovsky

zajímavá kniha :)

Mafie pláče Mafie pláče Renée Wevelsiepová

zajímavý pravdivý příběh :)

29.03.2019 5 z 5

Rakouská škola - Tržní řád a podnikatelská tvořivost Rakouská škola - Tržní řád a podnikatelská tvořivost Jesús Huerta de Soto

Bohužel to "podnikání" je o rovnoramenných vahách a když někde přibývá, tak někde ubývá. A čím více přibývá na jedné straně, tím více ubývá na druhé straně - a protože přibývá neustále na jedné a té straně a u malé skupiny, tak ......

27.03.2019

Šoková doktrína Šoková doktrína Naomi Klein

Naprostá bomba
- úroveň zpracování - super
-mn. použitých podkladů - super
- myšlenky, závěry - super
Tato kniha způsobila to, že ráda si od autorky koupím další knihy.

23.03.2019 5 z 5

Zpověď lovce ekonomik Zpověď lovce ekonomik John Perkins

Na knize je nejpodstatnější to: že se jedná o líčení PŘÍMÉ ZKUŠENOSTI :) přímého účastníka

19.03.2019

Zpověď lovce ekonomik Zpověď lovce ekonomik John Perkins

Perfektní kniha otevírající oči:) v jednom místě jsem měla krizi, ale když jsem jí překonala, je možno knihu označit za dechberoucí. Odhaluje realitu, kterou mi naivisté a idealisté bychom nečekali. Patří rozhodně mezi basic literaturu faktu, pokud se zajímáte o současné fungování světa. K tomu bych doporučila také knihu Naomi Klein Šoková doktrína, která v podstatě doplňuje výše uvedenou knihu - hlubší analýzou a dalšími konkrétními fakty.
V podstatě si svět zvolil variantu zájmy jednotlivce, přitom řešení současné společensko-ekonomické krize je nabíledni - neustálý vysilující balanc mezi zájmy jednotlivce a společnosti tak, aby nám to nesklouzlo ani doprava ke korporatokracii (termín používaný v knize od J. Perkinse) - kde to je, ani doleva k socialismu, kde chybí motivace a kreativita jednotlivce.

19.03.2019