Lily101 Lily101 komentáře u knih

Léčba Léčba Robin Cook

Asi druhá kniha z řady doktorky Montgomeryové a podruhé jsem byla mile překvapena. Zápletka skvělá, autorův styl brilantní, užitá slovní zásoba na dobré úrovni (byť vím, že rozhodující v tomto mohl být i překladem Tatjany Jandourkové), napětí ušlo, neboť posledních 10stran se četlo hůře, snad vlivem rozvleklosti popisem, což ale možná jiný čtenář ocení. Zbylých 277stran jsem četla skoro bez dechu/jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Z počátku bylo místy těžké se vyznat v osobách, ale toto přikládám propracovanosti příběhu, a tudíž to není autorovi na újmu, spíš naopak.Co mi vadilo, byl úzkostlivý postoj Laurie první den v OCME, protože to může u některých vyvolat představu, že se tak chová každá žena. Na druhou stranu je uvědomění Laurie, že telefonování chůvě sama přehání a následné potlačení tohoto jevu vykompenzováním autora.
MOŽNÝ SPOILER: Drobnou chybu jsem objevila v epilogu, kdy Laurie na straně 292, cituji: "Dostali ho zpátky hned další den." Ehm, poprvé s dvěmi členy CRT jednali dle knihy 26.3.2010, což mi vychází na 7dní. Možná to ovšem bylo míněno, že během jednodenní akce dokázali skoro nemožné a já se v tom jen moc "vrtám". Za toto jsem pro jistotu autora nijak nepenalizovala v rámci udělení hvězdiček.

30.11.2017 4 z 5

Popis jednoho zápasu Popis jednoho zápasu Franz Kafka

Bohužel, jakkoli moc Franze Kafku obdivuji, tak tuto povídku nějak nedokáži uchopit. Je v ní více vláken příběhu, který mi do sebe moc nezapadá, ale možná toto je právě oním smyslem.

23.10.2017 2 z 5