Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Doporučila mi ji mamka. Příjemná odychovka, neurazí. Ale za pár nelogičností v časech a faktu, že to knihy se nedá začíst, bych dala 3,5. To nejde, takže jsou tu 4 hvězdy.

16.12.2017 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Zaujala mé nádherná obálka a popis, který sliboval temný psychopříběh. I zde pomlouvaný úvod se mi líbil, přidal knize tu správnou atmosféru.
Callu jsem nejdříve viděla neutrálně, ale jakmile vstoupil do příběhu Dare, stala se z ní holčička myslící vším jiným než mozkem, která vidí jen jak je Dare sexy (také vás to slovo tak hrozně iritovalo?). Příběh jsem dočetla jen abych věděla, jak to dopadne s Finnem, takže druhý si přečíst nechystám.

12.11.2017 2 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Holly mě ZASE rozložila a zase složila. Miluju upřímnost s jakou píše svoje příběhy. Povinná četba pro všechny středoškolačky (v tomhle případě lehce 15+, nenechte se zmást obálkou).

04.12.2022 5 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Miluju Holly Bourne a téhle bych dala 1000 z 5, kdyby to bylo možné. Pro každou šestnáctku, co si prochazí rozchodem, povinná četba. Pro mě lepší než terapie.

10.12.2021 5 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Pro všechny holky (i kluky a všechno ostatní) ze střední povinná četba

21.08.2021 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Miluju, když se v knihách odhaluje část historie, o které se nemluví. Bohužel je smutné, na kolik bezejmených obětí a hrdinů se zapomíná... Víc takových knih, prosím

24.05.2021 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Poslední dobou mám pocit, že jsou všechny knížky o drogách psané jako na drogách. Tohle není výjimkou, ale ten obraz totálního úpadku společnosti občas až fyzicky bolí... což je správně. Škoda, že se v knize nedá orientovat, většinu času jsem nevěděla, zda mluví někdo z postav, kdo, nebo případně vypravěč, což mě ze čtení fost vytrhávalo.

18.05.2021 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nemůžu hodnotit pořádně hvězdičkami, nejsem totiž cílový čtenář. Romantické knihy nesnáším, ale tady jsem čekala nějaký originální a vtipný děj. Marně. Jediné, co se mi na tom moc líbilo, byly vztahy mezi sestrami a tátou a postava Chris. Na další díly se možná podívám, ale číst je neplánuji.

12.05.2021

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Klasická Karen, špatnou knihu prostě nenapíše. Ale jednička byla lepší, v mnoha ohledech se určitý vzorec opakuje. Přesto pokud hledáte něco napínavého a čtivého, můžu jedině doporučit.

09.03.2021 4 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Holly nedokáže napsat špatnou knihu.

07.03.2021 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Nuda a ještě romantizování sebevraždy??

13.02.2021

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Až šokující, že je příběh pravdivý. Čtivý a originální styl vyprávění, rozhodně doporučuji!

26.10.2020

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

To, že postavy neexistovaly, mi bylo jasné. To, že si autorka vymyslela i tábor by mi nevadilo, celou dobu to byl realistický příběh. Škoda uspěchaného a nereálného konce s doktorem, jinak by to byla jasná pětihvězda.

13.10.2020 4 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Krásný, smutný a silný příběh o naději a ženství. Víc takových, prosím.

09.09.2020 5 z 5

Teď je řada na mně Teď je řada na mně Angie Thomas

ČTENO V ORIGINÁLE
Vše, co chybělo Vypálené nenávisti, se tady objevuje. Autorka se vypsala a je vidět velký posun, zejména v plasticitě postav. Ty mi tenkrát přišly trošku nemastné neslané, ale tady ne. Zamilovala jsem si i popkulturní odkazy a slangový jazyk (doufám, že je v překladu zachován). Téma originální a důležité, zvlášť po protestech na jaře. A překvapivě tu byla i na ya velmi uvěřitelná romantika. Mohu jedině doporučit!

27.08.2020 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Kdysi, v páté třídě, jsem zde zanechala 5 hvězdičkové hodnocení a zařadila knihu ke svým nejoblíbenějším. Teď jsem po necelých pěti letech zpět a musela jsem hodnocení srazit. Knize bych udělila 3 hvězdičky, ale rozhodla jsem se pro průměr. Protože vím, že pro správnou věkovou kategorii je kniha dokonalá.
A co mi na ní teď vadilo? Styl psaní, který dost často připomínal wattpad, a postavy. Nebo spíš Marina. Chvílemi se chovala na mnohem více, ale bylo nám stále připomínáno, že jí je 11 a je jenom nejlepší, nejvhytřejší... Ale ten svět je pořád kouzelný. V rereadingu série plánuji pokračovat, protože se nemůžu dočkat, až se dostanu do dalších dílů, které snad budou víc ya.

21.08.2020 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Nebudu vám lhát, nálepky dívčí román jsem se docela bála, i tatér z Osvětimi mi přišel moc romantický a trochu přikrášlený. Ale šeredně jsem se zpetla. Ačkoli jsem měla konec trochu vyspoilerovaný, hltala jsem stránku za stránku a zvládla ji za den. Ono tam stejně určité náznaky byly...
Téma, o kterém se moc nemluví a nepíše. Otázka romského rasismu je palčivá i dnes. K tomu sympatické postavy a čtivý styl psaní. Ano, romantické to bylo, ale hrůzy války zde byly vykresleny více než dobře. Romantika byla krásná, vůbec ne otravná a nakonec musela ustoupit beznaději. Jednoznačně doporučuji a pokud se vám líbila, sáhněte po Jsou světla, která nevidíme. Mají podobnou strukturu a jsou to taky mé lásky.

11.08.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

O něco slabší než jednička, ale pořád veliká zábava

08.07.2020 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Zajímavé nosné téma, za něj ta první hvězdička, ale zpravování otřesné. Příběh nudný,
postavy nijaké. Jsem ráda, že jsem ji aspoň přečetla za den a na konci byly asi tak tři dobré citáty. Nebýt nízkých očekávání a čtivosti, asi bych ji odložila...

08.07.2020 1 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Stále se četla krásně, ale příběh samotné Scarlet mě tolik nebavil. Vytahovala to Cinder a samozřejmě kapitán Thorne. Jsem zvědavá na další hrdinku a další příběh...

02.07.2020 4 z 5