Lilith1 Lilith1 komentáře u knih

Želary Želary Květa Legátová (p)

Tak jsem si knížku půjčila v knihovně v domění, že se jedná o předlohu, ke stejnojmenému filmu. Po prvních třech stranách kdy jsem si říkala, co to je za postavy, vždyť ve filmu tohle vůbec nebylo, mě konečně napadlo si přečíst anotaci. Nejdřív se dostavilo zklamání, že vlastně to co jsem čekala je v úplně jiné knize, ale pak jsem se začetla a zamilovala si obyvatele Želar do jednoho. I přes to, že někteří se nechovali zrovna vzorově (např. inženýr Šelda jeho pití a následné zabití Baryka),ale když člověk tak nějak ví co je k jejich chování vede, dokáže jim mnohé odpustit. Je to velice pěkně zpracovaná kniha, s kterou se dá sžít a postavy čtenáři přijdou jak skuteční lidé z jeho života, přesto že děj se odehrává za první republiky.

24.02.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak nejprve jsem viděla film, pardon asi 15minut filmu, který mě ničím nezaujal a nenadchl. Pak jsem začala číst knihu a ejhle ono to tu bylo znovu, o chloupek záživnější, protože přece jen člověk měl šanci Blomkvista poznat a Lisbeth ta prostě byla zajímavá i když ze začátku se o ní autor nijak výrazně nezmínil. Každopádně jsem se tedy donutila se tím zdlouhavým úvodem prohryzat a pak se najednou začaly dít věci..... Mělo to spád, mělo to grády, logiku i napětí. V některých pasážích se člověk otřásal hnusem, v jiných fandil Salanderové a Blonkvistovi jak o život. Prostě nebýt toho vleklého začátku musela bych dát pět hvězdiček. Dokonce jsem pak i tomu filmu, díky knize, přišla na chuť.

07.11.2013 4 z 5

Veterinář vzpomíná Veterinář vzpomíná Petr Skalka

Knížka, která nejen pobaví, ale zároveň každému milovníku zvířat přinese i nějaké další informace ze zvířecí říše. A jde o zvířátka exotičtější než ta která máme běžně doma. Já ji tedy oceňuji právě i z hlediska odbornějších informací, které jsou podány takovou formou aby jim snadno porozumněl i laik.

21.10.2013 4 z 5

Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Vladimír Vondráček

Fantastická kniha, která velice ovlivnila mé názory, na spoustu věcí a úkazů. Velice dobře a v heslech popsána spousta psychiatrických pojmů, ale právě i pojmů z magie. Navíc kniha vysvětluje mnohé "nevysvětlitelné" jevy.

18.09.2013 5 z 5

Sakra, chlapi, proč mě nechcete? Sakra, chlapi, proč mě nechcete? India Knight

Mě tedy vážně bavila. Taková fakt ze života, plná vtipných hlášek a u děje člověk může vypnout a nepřemýšlet. Kdo hledá něco hlubšího, měl by se poohlédnout jinde.

03.05.2016 4 z 5

Největší špeky mýho života Největší špeky mýho života India Knight

Po dlouhé době humoristická knížka u které jsem se i od srdce zasmála. Dokonce se povedlo autorce i opravdu vážná témata podat s takovou grácií a nadhledem, jako jsem se s tím už dlouho nesetkala.

28.04.2016 4 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Tak vzhledem k tomu, že jsem očekávala humornou knihu, se dostavilo celkem zklamání. Jakožto seznámení s životním stylem Francouzů, by byla dokonalá, ale to by se nesměla tvářit jako něco čím není. Humoru je zde skutečně poskrovnu a určitě by se dalo vytěžit víc. Místy mě dost nudila, několikrát jsem u ní usnula, ale zase některé pasáže zaujaly.

02.03.2016 3 z 5

Lvice Lvice Iny Lorentz

Tak na to že historické romány zrovna dvakrát nečtu, mě tahle knížka celkem chytla. Sice jsem ji četla poměrně dlouho, protože jména postav mi docela dávala zabrat, ale myslím, že když jsem si zvykla, tak to šlo už tak nějak samo a Kateřinin příběh mne opravdu bavil. Děj byl tak akorát prošpikován pikantnostmi ze soukromí i napínavými mezihrami, takže jsem celou politickou situaci v Itálii pobrala a Železní, Kateřina, Bianca, Malle a ostatní se mi dostali pod kůži a pak se to četlo už samo. Hvězdičku ubírám za předvídatelný konec, protože jinak to snad s Rodofem a Kateřinou dopadnout nemohlo.

05.02.2016 4 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Ačkoliv tomuto dobrodružnému stylu moc neholduji, tak se mi knížka velice dobře četla a pobavila mne. Připomněla mi staré komiksové příběhy na toto téma. Spíš pro mě bylo překvapením, že autor S.Holmese vůbec napsal něco tak v žánru odlišného. Určitě stojí za přečtení.

27.12.2015 4 z 5

Deník rodícího se otce Deník rodícího se otce Milan Tesař

Mile mne překvapila dějová linie z Brazílie a vlastně i celkové zpracování deníku. Bez přeslazeného očekávání, spíše jen popis reality a vžívání se do otcovské role kdy si hlavní hrdina ujasňuje i vztahy s otcem vlastním a řeší i vztahy svého dědečka a jeho syna.

20.10.2015 3 z 5

Příběhy zvířat Příběhy zvířat Olga Walló

No zase jedna kniha o které můžu s určitostí prohlásit, že se k ní nikdy nevrátím. Chvilku se mi nechtělo uvěřit, že jde o příběh z dnešní doby. Dost tomu nahrává postava báby, která celkově posunuje příběh o víc než půl století zpět. Být celá kniha o ní a její rodině asi by si mě získala víc, tady propojuje fenka Dašenka život báby s životem autorky, o které se ale v podstatě stejně nic nedozvíme. Závěr měl být snad zajímavý tím, že je pro běžného smrtelníka zcela nepochopitelný a jakékoliv poslání, které zřejmě měl nést, postrádá.

19.10.2015 2 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Celkem hodně mě překvapila vlna kritiky na tuto Koontzovku. Nicméně, sto lidí, sto chutí. A tedy abych se také vyjádřila k tomuto dílu. Dostal mě prostě ten originální nápad. Možná bych uvítala absenci Jasů a Mlhů a taky ten úplný závěr na mě byl trošku moc happy. Ovšem celou dobu jsem čekala že odpornost spočívá v něčem fyzickém a tohle vyústění by mi na mysl skutečně nepřišlo. Ok bylo zapojení loutek, ačkoliv mi možná uniklo, proč na ni Gwyneth měla takový problém sáhnout, když Addisonovi, to žádný problém nečinilo. A to nenápadné zapracování nadcházející apokalypsy.... Přišlo mi to dost čtivé, i když většina textu patřila spíše fylozofování, což mi opět přišlo jako dobrý tah. Fylozofování někoho kdo vlastně neví, proč je takový jaký je, žije ve vyhnanství, většinu času opuštěný, takovému člověku snad skutečně nezbývá nic jiného, než se hojně zaobírat svou myslí. Takže až na pár much, které to má, tomuhle příběhu dodává originální nápad prostě grády.

08.10.2015 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Tak mě se četla kupodivu dobře, zpočátku jsem tedy chvílemi tápala kdo je kdo, když se prolínala minulost, současnost a střídalo se vyprávění z pohledu Sofie, Victorie a Jeanette, ale rychle jsem si zvykla a asi tomu přispěly i kratší kapitolky. Naopak velmi oceňuji originální nápad, kdy je psychoterapeutka de facto svým vlastním klientem, dále spousty zvratů a omáčky okolo, dětský voják, Lasse, Bergmanovi, manžel Jeanette a jeho aférka, Gao nebo příběh Martina a jsem zvědavá co dále se z toho vyklube a zda se odpovědí na některé své otázky, které při četbě vyvstaly dočkám ve druhém díle.

10.04.2015 4 z 5

Slepice v kaktusech Slepice v kaktusech Pavel Čírtek

Docela jsem se bavila, ačkoliv výpovědní hodnota knihy co by cestopisu je vskutku minimální. Ale zábavné historky, kterými je protkána umí zvednout náladu.

27.02.2015 3 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Jako vždy příjemná oddechovka, při které není nutno nijak přemýšlet, jen se nechat unášet příběhem čekat jak to dopadne. Příběh z pohledu totálně zaláskovaného kluka a trošku netypické zlatokopky, pokud bych to měla shrnout. Konec není teda zrovna happy endem, ale zas nechává velký prostor pro případný další díl.

26.01.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Bezva překvapení - žádné předvídatelné okamžiky, strhující děj, překvapivý závěr. Já jsem nadšena. Moc se mi líbilo, jak se psychologicky rozebíraly profily kandidátů v Rogerově zaměstnání, už tahle část mě chytla a po krádeži Lovu na kalydonského kance, to teprve dostalo grády. Až na pár evidentních maličkostí, do sebe vše pěkně zapadalo, jen ten irský teriér mi nepřijde jako taková bestie, jak byl vylíčen v knize :)

22.12.2014 4 z 5

Predátoři Predátoři Harold Robbins

Upřímně mě překvapilo obrovské množství sexuálních scén i pojmutí sexu a vztahů v příběhu. To jak hrdinové knihy bez mrknutí oka přijímají, že jejich partneři je prostě vymnění za někoho jiného a v nich to nenechává stopu žárlivosti nebo zášti. Člověk by čekal, že takové věci se dějí spíše obchodníkům s alkoholem či drogami, ale autor krásně poukáže na to že byznys je tvrdý a plný korupce i když se jedná o surovinu jako voda.

06.12.2014 4 z 5

Policejní úsměvy¨ Policejní úsměvy¨ Vladimír Mikuláš

Musím říct, že jsem měla asi velká očekávání, které nebyla kniha schopna naplnit. I vtípky, kterými je děj proložený, jsou slabšího ražení. Potěšily mne v této knize snad jen pěkné obrázky, ale záchvaty smíchu se bohužel nekonaly. A nejen ty, úsměv se vyloudil snad jen při jedné z historek, což je v humoristické knížce, dle mého názoru zásadní problém.

24.11.2014 1 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Opět příjemné a pohodové čtení, tentokrát se zaobírající tématem stalkingu, který se povedlo napojit na příběh o Čertovi. Mám ráda hrdinky tohoto typu, hlavně čtenáře pobaví vtipné a sarkastické hlášky. S knížkami této autorky jsem vyrůstala a pořád se k nim ráda vracím, každá dokáže vyvolat spoustu mých vlastních vzpomínek a to je další z důvodů, proč se k její knihy budu určitě vyhledávat i nadále.

21.11.2014 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Originálně pojatý příběh, s nečekaným rozuzlením. Perfektně vykreslené postavy, kterým rádi odpustíte jejich někdy překvapivé chování. A hlavně vše se točí kolem psího hrdiny, takže milovníci psů budou spokojeni.

13.11.2014 5 z 5