LiLinka LiLinka komentáře u knih

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Na první pohled romantická komedie, která spojí dva hlavní hrdiny a vše bude na konci zalité sluncem.

Ve skutečnosti silný příběh o pocitech ženy, která má problémy a neplodností a její vysněný muž chce počít rodinu početnou nejméně jako fotbalový tým. To ale ještě neví, co mu hlavní hrdinka tají (a že to trvá pěkně dlouho)...

Druhá dějová linka sleduje její nejlepší kamarádku a jejího budoucího manžela, které potká nečekaná událost...

Kniha byla napínavá, s nečekanými zvraty, smutná a zároveň plná humoru a lásky. Té pravé. Rozhodně doporučuji. ️

11.08.2022 5 z 5

Naše cesta ke kojení Naše cesta ke kojení Tereza Mynářová

Kniha plná lásky, pochopení a dodání odvahy, že to půjde.

14.07.2022 5 z 5

Kojení je norma Kojení je norma Tereza Mynářová

Příběhy, které dodají maminkám sílu, energii a motivaci pokračovat v tom, co si miminko žádá, kdykoliv a kdekoliv.

27.06.2022 5 z 5

Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky kolektiv autorů

Velmi praktický e-book, který dokonce nabízí na svých stránkách Aperio ke stažení zdarma. Plno důležitých informací zpracovaných přehledně, s respektem a laskavě.

04.06.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl ze třídílné série z Maxton Hall. Jak už to tak občas bývá, prostřední díly jsou mírně vycpávkové a ani zde tomu nebylo jinak.

Příběh Ruby a Jamese se nijak moc nevyvinul a táhl se celými 300 stranami. Zachraňovala to Lýdie, dvojče Jamese, která se zde vypořádává s odchodem blízkého člena rodiny a zároveň nečekaným těhotenstvím se svou láskou, která je však "zakázaná".

Na konci se nám otvírá i nový příběh Ember (sestry Ruby) a Wrena, grázlíka z Maxton Hall. Jak bude pokračovat se doufám dozvíme v závěrečném díle.

Už se těším, až celou sérii dočtu a dozvím se, jak to nakonec vše dopadlo.

29.05.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Touha jít si za svými sny. Snažit se odhalit opravdové pocity lidí, kteří na první pohled vypadají jako šťastní, protože jsou bohatí. A taky umět odpouštět. To vše nám ukazuje hlavní hrdinka Ruby.

Podaří se jí to u Jamese i jeho sestry Lýdie?

Atmosféra historických budov Maxton Hall College a Oxfordu byla skvělá.

Po přečtení skvělé série Znovu a nemálo méně nadšených recenzí na tuto novou sérii Maxton Hall, jsem neměla velká očekávání. Nakonec musím říct, že mě první díl bavil stejně, ne-li víc a jsem ráda, že jsem jí dala šanci.

06.05.2022 5 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Narozdíl od prvního dílu zde není tolik zásadních zvratů a vše, co se zde stane, tak očekáváte. I tak ale stojí za přečtení, přecejen je to konec (dvoudílné) série.

25.04.2022 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Nebyla jsem předem ovlivněna negativními recenzemi a jsem za to ráda. Je to přece jenom trošku bichlička (418 str.) a vsadím se, že by mě to od čtení odradilo.

I když od začátku tušíme, že něco se sestrou hlavní hrdinky Hailee nebude v pořádku, autorka nás udržuje v napětí až do konce... Je tu plno dějových linií a plno smutku, ale nenudíte se ani chviličku.

Když se Hailee vydá přes celé státy až do Virginie, aby našla rukopis knihy jejího zesnulého kamaráda, netuší, že narazí na Chase...

Rozhodně doporučuji a zrovna se vrhám na druhý díl.

21.04.2022 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Sladká jednohubka, která rozhodně naplní velké očekávání, které nastane po přečtení prvního dílu Nové začátky.

Prostředí Skalistých hor, sníh, zima, lyže, snowboard... a všichni staří známí kamarádi pospolu. A Will, ten nejlepší kamarád a šerif. A taky Cole, Netflixová hvězda, který Izzy poodhalí víc, než by si původně ona i čtenář myslel...

Tuhle sérii rozhodně chcete číst a doufám, že u nás vyjdou všechny díly, které už autorka stihla napsat.

18.04.2022 5 z 5

Lhala jsem Lhala jsem Veronika Kašáková

Opět velmi otevřená zpověď Veroniky, nyní už ve fázi dospělé ženy a (v knize) nastávající maminky. Stále je v ní zakořeněná minulost "holky z děcáku", ale její cesta životem ji dovedla k pochopení a lásce k životu a hlavně sebe samé.

Každý si v knize najde právě to, co zrovna potřebuje. Odhaluje bez příkras své vzestupy i pády a ukazuje cestu, díky níž je teď tam, kde je... Rozhodně to není kniha na jedno odpoledne, stojí za to si ji dávkovat a popřemýšlet nad jednotlivými kapitolami.

16.04.2022 5 z 5

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Tato kniha zaujme všechny, kteří mají rádi květnaté popisy prostředí a celkově pomalejší děj.

12.04.2022 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Na závěrečný díl pětidílné série bych čekala ještě o malinko víc. I tak mě ale příběh Jude a Blakea zaujal a četl se úplně sám, stejně jako všechny předchozí příběhy jejich kamarádů z Woodshillu v Oregonu, kam všichni kromě Jude chodí na VŠ. Ona se snažila v LA prosadit jako herečka, ale něco se pokazilo...

04.04.2022 4 z 5

New York pro milovníky módy New York pro milovníky módy Megan Hess

Opravdu úchvatné ilustrace a plno zajímavých míst, které mohou být jakýmsi bucket listem při cestě do NY. Čtení ve vás vyvolá touhu vidět vše na vlastní oči a zároveň vás tam skoro teleportuje.

02.04.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala darem a je dost možné, že kdybych knihomolovi, který miluje kávu vybírala dárek, taky bych po ní sáhla. Má krásnou obálku a ten název... Bohužel opak je pravdou a v příběhu se nenachází nic pozitivního, kniha je nejen ponořena do deprese, ale místo kávy hlavní hrdinka popíjí víno a kouří jednu cigaretu za druhou. Jedno velké špatné, tuhle ne.

31.03.2022 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen a její prvotina v rámci psychothrilleru... byla zajímavá. Paradoxně mi to nepřišlo tak napínavé a čtivé jako její ostatní (romantické) knihy. Možná to bude tím, že zde se to dopředu očekává a tím pádem mizí ten pocit úžasu a překvapení. Příběh ale určitě stojí za přečtení a věřím, že vás bude bavit.

30.03.2022 4 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Na prolistování "u kamarádky" v knihovně fajn, hezké ilustrace a grafické zpracování. Ovšem co se obsahu týče, tak nic, co bychom už předtím nevěděli...

25.03.2022 2 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Člověk u čtení této dvoudílné série úplně vypne a naplno relaxuje. Doporučuji.

24.03.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Autorka jednoduše umí. Další zajímavý příběh, který nás vtáhne (nejen) do prostředí Malibu 80. let. Avšak nejedná se o sluncem protkané surfování a dokonalý život, jak by se dle obálky mohlo zdát. Odhalujeme zde nepěknou historii, která se s rodinou Rivových přenáší do současnosti... Rozhodně ji chcete číst! :)

21.03.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

"Když někdo spálí mosty, je to pořádný táborák." Dylan Thomas

Není jediného příběhu od autorky, který by ve vás alespoň něco nezanechal. Co se týče pocitů, emocí a umění vystavět zápletky, je to za mě jednička young adult/new adult žánru.

Nedá se zavřít dřív, než po dočtení poslední strany.

16.03.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nemám slov... tento příběh mě dohnal několikrát během čtení k slzám. Za mě jednoznačně nejsilnější příběh, který jsem zatím od Colleen četla. Ještě, že mám doma i 9. listopad, nedá se jinak, jdu číst...

12.03.2022 5 z 5