LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tak tohle se autorce vážně ale vážně moc povedlo :-) Krásný pohodový a emotivní příběh.

14.11.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Hezky se to četlo, ale celé to bylo zbytečně dlouhé. Hlavně ten rozvleklý konec.

13.11.2021 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 * ale vyšší hodnocení zvítězilo, protože někdy se chcete jen zasmát u něčeho nekomplikovaného a potřebujete happy end... a v ten moment je tohle příběh přesně pro vás.

12.11.2021 5 z 5

Jak se stát skotskou milenkou Jak se stát skotskou milenkou Adrienne Basso

Vždycky mi udělá radost, když narazím na "rytířskou" romanci, ve které se do sebe zamilují Skot a Angličanka a nelítají tam jen sprostá slova.

12.11.2021 4 z 5

Nevěsta, která se nevzdala Nevěsta, která se nevzdala Janna MacGregor

Krásný příběh. March jsem děsně fandila, všechno zlé se v dobré obrátilo :D
Vážně mě to i do třetice hodně bavilo :-) Mezi postavami to skvěle fungovalo, bylo to úsměvné i dojemné. Zkrátka přesně to, co od tohohle druhu knížek očekávám.
A ta obálka je nádherná, i když má mít March tmavé vlasy :D, ale na to už se teď nehraje...

05.11.2021 5 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Kinga a Chladny - sceny s nimi bych mohla číst furt :-) Každopádně tenhle díl byl výrazným zlepšením oproti předchozímu a na další jsem vážně hodně zvědavá...

03.11.2021 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Roztomilé a úsměvné, místy zdlouhavé. Mezi hlavními hrdiny to skvěle fungovalo a líbil se mi Georgiin zápal :-)
Na pátou hvězdičku tomu ale něco chybělo.

03.11.2021 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Milé sladké čtení, sice bych ocenila, kdyby autorka některé věci rozvedla, ale i tak to bylo nádherné :-) Snad se dočkáme i dalších jejích knížek.

01.11.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nevím, co knížce tentokrát chybělo, v podstatě mě bavil začátek a konec. Prostředek byl slabší.
Možná je to tím, že na běžkách i lyžích umím, takže Miny seznamování se s prostředím pro mě nebylo nijak zvlášť zajímavé.

29.10.2021 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Až na ten rozvleklý překombinovaný konec to bylo skvělé.

24.10.2021 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Asi mám trochu jinou představu erotiky než autorka. Ne vše mi připadalo vzrušující. Takže za mě takový průměr.
A jako toho sexu tam było fakt strašně moc. A čeho je moc, toho je příliš.

21.10.2021 3 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Takový hezký námět, ale Wes ani June mi nijak neučarovali a nepřišlo mi, že by mezi nimi byla nějaká chemie.
Navíc se to strašně vleklo :-/

19.10.2021 2 z 5

Vychovatelka na scestí Vychovatelka na scestí Laura Lee Guhrke

A mně se to líbilo :-D Zápletka, kdy se žena vydává za muže mě asi nikdy neomrzí. Navíc se mi líbilo, jak byla Amanda paličatá a moc si nebrala servítky.
Do toho vzpurná dvojčata... Akorát mě trochu mrzelo, jak strašně jednoduše Jamie skončil se svou politickou kariérou. Vůbec jeho práce ve sněmovně si zasloužila víc prostoru.

19.10.2021 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knížka podle mě není tak hrozná, jak tu mnozí píšou. Dostala se do rukou spoustě lidem, co tomuhle žánru neholdují a autor některým není sympatický.
Předem jsem od knížky radši neměla žádná očekávání.
Prvních pár desítek stránek bylo fajn, říkala jsem si, že příběh bude svižný a dobře našlápnutý a že mě čeká i nějaké to wau. Jenže místo toho, aby se pokračovalo v nastoleném tempu, se to začalo strašně vléct, pointu jsem odhalila na můj vkus až moc rychle a žádné wau se nekonalo.
Knížka podle mě měla rozhodně větší potenciál. Ale jako autorova prvotina, je to ve výsledku pecka.

17.10.2021 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Za mě tak 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhluje se nahoru... Prokousat se první částí bylo dost únavné.

09.10.2021 3 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

První díl se mi líbil víc. Tady mi přišlo toho středoškolského drama a lhaní trochu moc. Hlavní hrdinka mi nebyla tak sympatická.

08.10.2021 3 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

On sice od začátku tvrdil, že věděl, že jeho bratr byl nemocný, ale nechoval se tak...
Ona... nevím.
Kdyby si někdo dal práci s pořádnou psychologií postav, mohla to být pecka, takhle je to slátanina...

26.09.2021 2 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Bylo to čtivé, líbilo se mi, že autorka příběh nechala zasazený v Čechcáh (i když na střední škole plné profesorů a nevím, ale na mém gymplu neučil snad ani jeden profesor a učitele ani za profesory nikdo nikdy neoznačoval, ale tak na nějaké ultraelitní střední by to možná šlo...), Praha, historie a tajemství, to k sobě prostě pasuje, ale...
Bohužel si autorka vybrala opravdu ohrané téma. Jako já proti klišé všeobecně nic nemám, jen se musí uchopit originálně, což se tady bohužel nepovedlo.

A opravdu mi hodně vadí, když se do puberťačky (která je fakt puberťačka každým coulem) zamiluje někdo, kdo má být o desítky možná stovky let starší. To je prostě divné.

24.09.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Strašně dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec volím nižší variantu, už mi trochu začíná vadit, jak prvoplánově to autorka zase vystavila - bohatí jsou špatní. A ten dramatický otevřený konec? To se vážně nepovedlo, už jen tím o hvězdičku nutně musela klesnout.
Jinak se mi knížka líbila. Taková Papírová princezna apod. jen bez všeho toho sexu.

14.09.2021 3 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Když opomenu to, jak děsivé a nebezpečné mi přijde, že by se mi někdo takhle naboural do počítače...
Tak knížka byla moc povedená. Jasně, rozuzlení prvoplánové, ale to u tělech dívčích příběhů není ani trochu na škodu. A třeba já je čtu právě díky těm jasným koncům, mám je mnohem radši, než když autor zbytečně tlačí na pilu, aby čtenáře za každou cenu šokoval.

Tady musím ocenit především hlavního hrdinu, ten byl prostě skvělý :-)
A speciální pochvala je za české prostředí, u většiny YA/NA knížek mi vadí, ale tady ani trochu.

13.09.2021 5 z 5